www.ovdim.org.il

התפטרות בגין מעבר מגורים ופיצויים

דרגו את המאמר
  התקבלו 12 דירוגים בציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

 

עברתם דירה והתפטרתם מהעבודה? בנסיבות מסוימות אתם זכאים לקבל פיצויי פיטורין.

 

בנסיבות מסוימות, כאשר אדם עובר דירה ועקב כך נאלץ להתפטר ממקום עבודתו, הוא זכאי על פי החוק לקבל פיצויים, והתפטרותו נחשבת לפיטורין. חשוב לדעת, כי לא כל מקרה של מעבר מקום מגורים מזכה בפיצויים, לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין ולבדוק את הזכויות המגיעות לך.

 

העתקת מקום מגורים

 

במידה והמרחק בין מקום המגורים החדש, למקום המגורים הקודם הוא 40 קילומטר לפחות, ומקום המגורים החדש, רחוק יותר למקום העבודה מהמקום הקודם, רשאי העובד לקבל פיצויי פיטורין, בשל התפטרותו.

 

מעבר לישוב באזור פיתוח או ישוב חקלאי

 

במקרה ואדם עבר לגור בישוב באזור פיתוח או בישוב חקלאי, לתקופה של 6 חודשים ומעלה, נחשבת התפטרותו לפיטורין והוא זכאי לקבל פיצויים.

ישוב חקלאי לפי הגדרת חוק זה הוא מושב, ישוב או קיבוץ שרוב תושביו עוסקים לפרנסתם בחקלאות.

ישוב באזור פיתוח, כולל את הישובים הבאים:

אבטליון, אדר, אלון הגליל, אילת, אופקים, ארשת, אשחר, בית שמש, בית שאן, גבעת אבני, גבעת אלה, גילון, דימונה, הילה, הר חלוץ, הררית, ורד הגליל, חצור, חיספין,  חורפיש, טבריה, טל אל, יבנאל, יודפת, יובלים, יעד, ירוחם, יסוד המעלה, יקנעם-עילית ,כנרת (המושבה), כפר תבור, כליל, כמון, כרמיאל, כפר ורדים, מדרשת שדה בוקר, מגדל, מורשת, מכמנים, מנוף, מרכז ספיר, מעלות תרשיחא, מסד, מנחמיה, מטולה, מעלה צביה, מצפה הושעיה, מצפה רמון, מצפה נטופה, מתת, נצרת עילית, נתיבות, עדי, עמקה, ערד, עכו, עצמון, עפולה, צורית, פרחי אביב, צפת, קורנית, קציר, קרית-שמונה, קרית-מלאכי, קרית-גת, ראש פינה, רמת ישי, רקפת, שכניה, שלומי, שדרות, שרשים, תרשים.

 

העתקת מקום מגורים בעקבות בן הזוג המשרת בצבא

 

אדם שהעביר את מקום מגוריו, בעקבות העברת תפקיד צבאי של בן הזוג, המשרת בקבע, ומקום המגורים החדש רחוק יותר מ- 40 קילומטר ממקום המגורים הקודם ומרוחק ממקום העבודה, רשאי לקבל פיצויי פיטורין.

 

מעבר להתנחלות או היאחזות

 

במקרה והעובד העתיק את מקום מגוריו להיאחזות או התנחלות, באישור שר החקלאות ושר הביטחון, והאדם גר במקום לפחות 6 חודשים רצופים, הוא זכאי לפיצויי פיטורין.

 

העתקת מגורים בעקבות בן הזוג המשרת במשטרה או בשב"ס

 

אדם שהעתיק את מקום מגוריו, בעקבות העברת תפקיד בן הזוג, המשרת בשירות בתי הסוהר, או במשטרת ישראל, ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום המגורים הקודם ב- 40 קילומטר לפחות, רשאי לקבל פיצויי פיטורין.

 

בן זוג היוצא לשליחות המדינה

 

אדם שהתפטר ממקום עבודתו, בשל הצטרפות לבן הזוג שיצא לתקופה הגבוהה מ 6 חודשים, לשליחות בחוץ לארץ, מטעם ההסתדרות הציונית העולמית, המגבית המאוחדת לישראל, הקרן הקיימת לישראל או קרן היסוד, והמעסיק סירב לאשר חופשה ללא תשלום, העובד זכאי לפיצויי פיטורין.

 

מעבר מגורים בשל גירושין

 

אדם שבעקבות גירושיו, העתיק את מקום המגורים ליישוב המרוחק 40 קילומטר לפחות, ממקום המגורים הקודם, המקום מרוחק ממקום המגורים והוא גר שם 6 חודשים לפחות, רשאי לקבל פיצויי פיטורין.

 

בן זוג העובד בשירות המדינה

 

עובד שהתפטר מעבודתו בעקבות בן זוגו, העובד בגוף ציבורי או בשירות המדינה, והיחידה שלו מועברת לירושלים לפי החלטת הממשלה, ומקום המגורים החדש רחוק מהמקום הקודם ב- 40 קילומטר לפחות, זכאי לפיצויי פיטורין.

 

בן זוג העובר למקום אחר

 

אדם שבן זוגו עבר למקום עבודה אחר בישראל, והוא נאלץ להתפטר ממקום העבודה ולעבור לגור במקום מרוחק ב- 40 קילומטר ממקום המגורים הקודם, לתקופה של 6 חודשים ומעלה, התפטרותו נחשבת לפיטורין, והוא זכאי לקבל פיצויים.

 

 

 


לתאום פגישת ייעוץ, בעלות מוזלת, עם עורך דין העוסק בדיני עבודה לחץ כאן

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

מאמרים נוספים בתחום

התפטרות בגין מצב בריאותי

באלו מקרים או תנאים התפטרות בגין מצב בריאותי מזכה בפיצויי פיטורים? 

התפטרות בגין מעבר מגורים ופיצויים

עברת דירה ? מושב ? עיר ? בדוק את זכאותך לפיצויי פיטורין... מאמרים, פסקי דין ועצות משפטיות ... 

התפטרות לרגל טיפול בילד ופיצויים

האם התפטרות לרגל טיפול בילד מזכה בפיצויי פיטורין? אם כן באלו מקרים וזמנים תהא התפטרות זו כפיטורין ... 

התפטרות עקב בריאות לקויה של בן משפחה

על מנת לבסס תביעה זו על התובע להוכיח באמצעות תעודות רפואיות כי מצב בריאותו של בן משפחה אינו מאפשר לו בתנאי עבודה ויתר נסיבות העניין להמשיך באותו מעביד או באותו מקום עבודה ולכן מהווים סיבה מספקת להתפטרותו עם זכות לפיצויים 

פיטורים אסורים

מתי אסור לפטר עובד? נשים בהריון, שיוויון והפליה, התארגנות ועוד. 

פיטורים בזמן הריון, האם חוקי ?

חוק עבודת נשים הוא אחד מחוקי המגן שמטרתו להגן על קבוצות מסויימים של עובדים, שלדעת המחוקק לא די בחוקי עבודה רגילים כדי להגן או לתת מענה לצרכים המיוחדים שלהם, ובמקרה זה המדובר בעובדת בהריון.  

שלילת פיצויי פיטורים, אימתי?

בית הדין לעבודה רשאי לקבוע שפיטוריו של עובד היו בנסיבות המצדיקות פיטורים ללא פיצויים או בפיצויים חלקיים שיקבע ... 

חוק הודעה לעובד

מעביד ימסור לעובד, לא יאוחר משלושים ימים מהיום שהעובד התחיל לעבוד אצלו, הודעה בכתב שבה יפרט את תנאי העבודה של העובד ... 

חוק הודעת פיטורים והתפטרות

מעביד המבקש לפטר עובד ייתן לו הודעה מוקדמת לפיטורים, לפי הוראות חוק זה. עובד המבקש להתפטר מעבודתו ייתן למעבידו הודעה מוקדמת להתפטרות, לפי הוראות חוק זה... 

חוק פיצויי פיטורים

מי שעבד שנה אחת ברציפות - ובעובד עונתי שתי עונות בשתי שנים רצופות - אצל מעביד אחד או במקום עבודה אחד ופוטר, זכאי לקבל ממעבידו שפיטרו פיצויי-פיטורים.  


חיפשת עורך דין? לתאום פגישת יעוץ בעלות מוזלת לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.