www.ovdim.org.il

טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים

דרגו את המאמר
  התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע: 3.7 מתוך 5


 

טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים


 

 
אם אתם שולחים קורות חיים באופן תדיר ולא חוזרים אליכם כדי לקבוע מועד לראיון- סימן שמשהו לא טוב בקורות החיים שלכם. יכול להיות שהדבר שמונע מכם את המשרה הנכספת הוא לא פגם באישיותכם או חוסר בניסיון תעסוקתי רלוונטי, אלא דווקא טעויות המופיעות בקורות החיים ששלחתם שמרחיקות אתכם מקבלה לעבודה.
 
רבים מהפונים למודעות דרושים מחפשים עבודה מספר חודשים. המחפשים שולחים באופן אוטומטי את אותם קורות החיים לכל המשרות שהם מוצאים. זאת טעות נפוצה- הרי לכל משרה הניואנסים שלה. התאימו את קורות החיים שלכם למשרה המבוקשת.
 
דבר נוסף כשמחפשים עבודה לאורך זמן רב הוא שחלק ממה שכתבתם השתנה. אם כתבתם תאריך בראש העמוד של קורות החיים שלכם אתם חייבים לעדכן אותו לעיתים תכופות, אחרת הדבר יסגיר שאתם מחפשים עבודה זמן רב. דרך פשוטה להימנע מהטרחה לעדכן כל פעם את התאריך היא להשמיטו.
 
הקפידו לדייק בפרטי ההתקשרות שציינתם. אם שיניתם מספר טלפון או כתובת אי-מייל, חשוב שתעדכנו את קורות החיים שלכם בפרטים החדשים. ציינו כתובת אי-מייל פעילה שאתם בודקים לעתים קרובות.
 
אם לא נתבקשתם מפורשות לשלוח קורות חיים באנגלית אל תעשו זאת. שליחת קורות חיים באנגלית שלא לצורך אינה מרשימה יותר, אלא גוררת את המעסיק למאמץ מיותר, וייתכן אף למעבר מהיר למועמד הבא.
 
לפני שאתם שולחים את קורות החיים בדקו היטב אם אין לכם שגיאות כתיב במסמך. שליחת קורות חיים עם שגיאות כתיב מעידה על זלזול, חוסר רצינות וכמובן על אי ידיעת השפה. אין צורך שהמעסיק יתקל בכל זה עוד לפני הראיון אתכם. אם אינכם דוברי השפה או שאתם לא בטוחים בניסוח ומפחדים מטעויות, תנו למישהו לעבור על המסמך. אל תתביישו. עדיף שמישהו יראה את הטעויות ויתקן אותן מאשר שהמעסיק יבחין בהן ויעבור למועמד הבא.

גם אם אתם חושקים במשרה מסוימת שראיתם – אל תשלחו יותר מעותק אחד של קורות החיים שלכם.
 
אין צורך להאדיר את שמכם בקורות החיים. רוב המעסיקים מספיק מנוסים ויודעים להבחין בזיופים. אם תעידו על עצמכם שאתם יותר טובים ומוכשרים ממה שאתם באמת אתם יכולים להגיע למצב שאתם פשוט טובים מדי למשרה המוצעת, והמעסיק לא ירצה לקחת עובד חסר שאיפות שישתעמם בעבודה שקטנה על מידותיו.
 
דעות פוליטיות ונטיות מיניות אינן רלוונטיות לתהליך קבלה לעבודה, לכן הימנעו מפרטים אלו.  

אורך המסמך שאתם שולחים לא צריך לעלות על עמוד אחד. אם לא נתבקשתם, אין צורך לצרף מיוזמתכם המלצות ומכתבי תודה. במקום זה אתם יכולים להוסיף שבמידת הצורך תגישו המלצות.
 
לצד הניסיון התעסוקתי אין צורך לציין מדוע עברתם ממשרה למשרה

כתבו על העבודה שעשיתם בכל מקום תעסוקה ולא על האווירה הנפלאה שהייתה במשרד. המעסיק רוצה לדעת במה אתם טובים, לא מהן הציפיות שלכם בשלב זה.

הקפידו על סדר. כתבו בפונט אחד או שניים, במרווחים ובחלוקה לראשי פרקים. הימנעו משימוש בצבעים ובתמונות.
 
לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 


פסקי דין וחדשות - קורות חיים

האם יהיה ניתן לחשוף, בבית הדין לעבודה, תכתובות דואר אלקטרוני אשר מוכיחות כי העובד שלח קורות חיים תוך כדי עבודה? 

פרט נוסף אשר נוטה לאבד פרופורציות ואחיזה במציאות הינו השירות הצבאי. חוסר הפירוט בסעיף השירות הצבאי במידה ומדובר באי-התאמה או ליקוי נפשי, מסולף באלגנטיות... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.