www.ovdim.org.il

כתיבת קורות חיים

דרגו את המאמר
  התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5


 

כתיבת קורות חיים
 
מסמך קורות חיים הוא כרטיס הביקור שלכם בעיני מעסיקכם הפוטנציאלי הבא. אם טופס קורות החיים יהיה מנוסח כראוי הוא ישמש אתכם פעמיים

בפעם הראשונה בסינון הראשוני, בו המעסיק בוחר מועסקים רלוונטיים עבור התפקיד, ובפעם השנייה כאשר הוא יזמן אתכם לראיון. 

קורות החיים צריכים להיות מותאמים למשרה אליה אתם מנסים להתקבל. רצוי שתעברו על המסמך לפני שאתם שולחים אותו למעסיק ותעדכנו אותו בפרטים חדשים ותדגישו תחומים שיבליטו אתכם מעל מועמדים אחרים.

צריך לזכור דבר חשוב: אתם מגישים קורות חיים יחד עם עוד עשרות ואף מאות מועמדים נוספים. אתם חייבים להתבלט, אחרת תיבלעו בין השאר ולא תעברו את הסינון הראשוני. זה לא אומר בהכרח שאתם לא מתאימים, אבל זה כן מראה שלא הצלחתם לשווק את עצמכם כראוי כשניתנה לכם הבמה לעשות זאת.

המבנה המקובל
מבנה קורות החיים צריך להיות לפי הסטנדרטים הנהוגים על מנת להקל על הקורא.

הפורמט הנהוג מכיל את הפרטים הבאים:

פרטים אישיים: שם מלא, כתובת מגורים, גיל או שנת לידה, מספרי טלפון מעודכנים, כתובת אי-מייל. אפשר להוסיף מצב משפחתי. יש לציין בעלות על רכב וסוג רשיון, במידה וזה רלוונטי למשרה.

השכלה: תחת סעיף ההשכלה יש לרשום את מוסד הלימודים בו למדתם, תחום הלימוד, סוג התעודה שקיבלתם, ותקופת הלימודים. סדר כתיבת ההשכלה הוא מהתואר הבכיר ביותר ומטה. מועמדים בעלי תואר ראשון, שני ומעלה יכולים להשמיט את פרטי לימודיהם בתיכון.

לדוגמא:95-97 : מכללת "ידע ודעת",החוג לספרות, תואר שני.
          91-94: אוניברסיטת העמק, החוג למזרחנות, תואר ראשון.

קורסים והשתלמויות: במידה ויש קורסים מקצועיים שלמדתם, יש להוסיף אותם תחת כותרת זו בצירוף המוסד בו הקורס נלמד והתעודה שהתקבלה.

שירות צבאי: כתבו אילו תפקידים מלאתם בשירות הצבאי או בשירות הלאומי. ציינו את תקופת השירות, התפקיד אותו מלאתם ודרגת השחרור שלכם. גם אם התפקיד היה זניח ולא משמעותי רצוי שתציינו בכל זאת את עברכם הצבאי. השמטת השירות הצבאי יכולה לגרום לכך שדווקא נושא זה יעלה בראיון עם המעסיק.

נסיון תעסוקתי:
גם כאן יש לכתוב את מקומות העבודה שעברתם מהסוף להתחלה. אין צורך לכתוב כל עבודה זמנית שעבדתם בה. תחת כל מקום עבודה יש לכתוב את תקופת ההעסקה, התפקיד אותו מלאתם, ופירוט קצר ותמציתי על מהות העבודה.

רצוי לא לכתוב מספר רב של מקומות עבודה, משום שהדבר מעיד על אי יציבות וחוסר יכולת להתמיד לאורך זמן. כמו כן, אין צורך לכתוב מדוע עזבתם את מקום העבודה.

שונות: ציינו אילו תכונות נוספות יש לכם שרלוונטיות למשרה אליה אתם מועמדים. כישורים נפוצים שנהוג לכתוב תחת סעיף זה הם שליטה בתוכנות, רמת ידיעת שפות ועוד. 

תחת כותרת זו אפשר להוסיף משפט קצר על תחביבים ייחודיים במידה ואתם חושבים שזה יוסיף לרושם הכללי ולהתרשמות מאישיותכם.
 
אורך מסמך קורות חיים צריך להיות עמוד אחד, לכל היותר שניים. זכרו שהמעסיק מקבל את את קורות החיים שלכם, ובאמצעותו ורק באמצעותו הוא מחליט האם לזמן אתכם לראיון. לכן, שמרו על תמציתיות והבליטו את יתרונותיכם, על מנת שאתם תהיו אלה שיתקבלו למשרה הנחשקת מבין כל שאר המועמדים.
לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 


פסקי דין וחדשות - קורות חיים

האם יהיה ניתן לחשוף, בבית הדין לעבודה, תכתובות דואר אלקטרוני אשר מוכיחות כי העובד שלח קורות חיים תוך כדי עבודה? 

פרט נוסף אשר נוטה לאבד פרופורציות ואחיזה במציאות הינו השירות הצבאי. חוסר הפירוט בסעיף השירות הצבאי במידה ומדובר באי-התאמה או ליקוי נפשי, מסולף באלגנטיות... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.