www.ovdim.org.il

כתיבת קורות חיים

דרגו את המאמר
  התקבלו 24 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5
כתיבת קורות חיים

לרשותך מספר מאמרים ועצות שימושיות לכתיבת קורות חיים. מסמך קורות חיים הוא כרטיס הביקור שלכם בעיני מעסיקכם הפוטנציאלי הבא. אם טופס קורות החיים יהיה מנוסח כראוי הוא ישמש אתכם פעמיים...

כתיבת קורות חיים - איך לכתוב ? איך להיזהר מטעויות ? איך לנסח ?...

קראו בעיון את כל הטיפים שלנו ותרוויחו !

מסמך קורות חיים, הוא כרטיס הביקור שלכם, או בשפת התקשורת, הפרומו שאתם מכינים לעצמכם, לפני הפגישה הגורלית. המסמך יפתח או יסגור דלתות, עוד בטרם המעסיק הפוטנציאלי יראה אתכם, או ישמע מה יש לכם לומר.


רוצה לעבוד בגוגל?

 

משרה אטרקטיבית מושכת אליה מאות פניות, המעסיק עובר על גבי דפים רבים ובורר מתוכם את מה שנראה לו הכי מתאים. גם אם אתם בעלי הכשרה טובה וניסיון רלוונטי ואתם משוכנעים שמשרה נועדה לכם, חשוב להקפיד על כמה פרמטרים מרכזיים, על מנת שמעסיק לא ידלג על קורות החיים שלכם, אלא יקרא אותם בעיון ויזמן אתכם לראיון עבודה.


קורות החיים משמשים אתכם פעמיים, גם לצורך המיון הראשוני, מבין כל הפניות שנשלחות למעסיק וגם במהלך ראיון העבודה. אם אתם באופן טבעי מתרגשים ומתבלבלים במהלך הפגישה ושוכחים לציין פרט חשוב, כמו כמה שנים עבדתם במקום עבודה מסוים, או תפקיד ספציפי שמלאתם במסגרת העבודה, קורות החיים יהיו פרושים לפני הבוס, במהלך הראיון והוא יוכל להציץ בהם במידת הצורך.


קורות החיים צריכים להיות מנוסחים בצורה מקצועית ומשכנעת וכתובים באופן שיווקי על גבי עמוד אחד בלבד. חשוב לשמור על כללים מוסכמים ואחידים, כגון: פרטים אישיים, מוסדות השכלה בהם למדתם, מה עשיתם בשירות צבאי, שנות ניסיון מקצועי, ופרטים רלוונטיים נוספים. תוכלו להיעזר במאמר על כתיבת קורות חיים, כדי לדייק בניסוח, בהתאם לדרישות המקובלות.

 

רוצה לעבוד בפייסבוק?


לכל תפקיד קיימות דרישות מסוימות, מומלץ מאד להתאים את מסמך קורות החיים לסוג העבודה. לסנן פרטים שלא מתאימים ולהדגיש את מה שחשוב, בהתאם למודעת הדרושים. אל תשלחו בצורה אוטומטית את הקובץ לכל המשרות שבחרתם, גם אם זה מצריך מכם עוד כמה דקות של מחשבה וניסוח, כדאי לעשות את המאמץ ולהתאים את הקובץ לסוג התפקיד.


לפני כל הניסוחים וההתאמות, חשוב לשים לב שפרטי התקשורת שכתבתם במסמך מדויקים, אחרת איך יצרו איתכם קשר? שימו לב שמספר הטלפון מעודכן וכתובת המייל נכונה. קראו עוד על טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים.


קיימים טיפים טובים שיעזרו לכם לעלות לראש רשימת המועמדים המתאימים, כמו למשל, דגשים של כותרות, בדיקת שגיאות כתיב, גודל הפונט ועוד שינויים קוסמטיים חיוניים, שעליהם תוכלו לקרוא במאמר עצות וטיפים בכתיבת קורות חיים.
אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לעין מקצועית, שתקרא את קורות החיים שלכם, לפני שאתם שולחים אותם, תכוון אתכם ותתקן את השגיאות והטעויות, על מנת שיהיו מדויקים.

אנחנו יכולים לעזור לך!

 

אם תקראו את הטיפים שלנו לכתיבת קורות חיים, תקפידו על הכללים, ייתכן ותתקבלו למשרה חלומית.

זכרו: שלחו קורות חיים מתומצתים, מותאמים למשרה ומנוסחים כראוי, רוב הסיכויים שתוזמנו לראיונות עבודה רבים, ואפשרות הבחירה תעבור לידיים שלכם. אתם תחליטו היכן תרצו לעבוד ומה הכי מתאים עבורכם.

 

כתיבת קורות חיים לסוכני מכירות ואנשי שיווק

 

בהצלחה בדרך החדשה 


פסקי דין וחדשות - קורות חיים

האם יהיה ניתן לחשוף, בבית הדין לעבודה, תכתובות דואר אלקטרוני אשר מוכיחות כי העובד שלח קורות חיים תוך כדי עבודה? 

פרט נוסף אשר נוטה לאבד פרופורציות ואחיזה במציאות הינו השירות הצבאי. חוסר הפירוט בסעיף השירות הצבאי במידה ומדובר באי-התאמה או ליקוי נפשי, מסולף באלגנטיות... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.