www.ovdim.org.il

עצות וטיפים - קורות חיים

דרגו את המאמר
  התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5


 

עצות וטיפים לכתיבת קורות חיים


 

 
אם אתם חשים שקורות החיים שלכם לא מרשימים מספיק ושהם לא יעזרו לכם להתקבל לעבודה הבאה שלכם, כדאי שתשפרו אותם. הכנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשפר את קורות החיים. חלק מהשינויים שתבצעו יהיו קוסמטיים בלבד אך משמעותיים, והחלק האחר הוא מהותי יותר ויעזור לכם להתאים את קורות החיים למשרה ספציפית.

המראה הכללי


עוד לפני שקוראים מילה אחת בקורות החיים שמים לב למראה הכללי של המסמך. הרושם הראשוני חשוב מאוד גם אם המסמך מורכב מעמוד אחד פשוט. מסמך גדוש, עמוס ורצוף במלל אינסופי יוצר רתיעה אצל הקורא, בעוד מסמך מסודר המחולק לפי נושאים, עם מידע רלוונטי בולט, מזמין את הקורא לעיין גם בשאר הפרטים הכתובים.
אורך קורות החיים לא צריך לחרוג מעמוד אחד עד עמוד וחצי. 

סדר הכתיבה

נהוג לכתוב את קורות החיים לפי סדר כרונולוגי יורד, אך לא חובה לדבוק בשיטה אם דווקא עבודה מלפני חמש שנים רלוונטית יותר מעבודתכם האחרונה. במקרה כזה, בו אתם צריכים להבליט מידע שאינו האחרון או העכשווי ביותר, צרו ראש פרק חדש בשם "ניסיון רלוונטי" או "השכלה רלוונטית" והעבירו אותו למקום בולט למעלה. תחת הקטגוריות הללו כתבו על הניסיון שיש לכם בתחום, ואת שאר ניסיונכם הכניסו תחת ראש פרק נפרד "ניסיון תעסוקתי נוסף" או "השכלה נוספת" בהתאם.

אם הניסיון התעסוקתי שלכם רלוונטי יותר למשרה מאשר רמת ההשכלה או אפילו אם הוא מחמיא לכם יותר, העבירו אותו לקדמת הבמה וסדרו אותו כך שיופיע לפני סעיף ההשכלה. 

אם עברתם בצבא קורס מקצועי רלוונטי לתפקיד, כתבו אותו תחת סעיף "ניסיון תעסוקתי" או תחת "השכלה".
בפירוט השכלתכם אין צורך לציין פרטים נוספים מלבד שם המוסד בו למדתם, חוג הלימוד וסוג התעודה שקבלתם. ממוצע ציונים ופרטים נוספים תוסיפו רק במידה ונתבקשתם במפורש.

בפירוט ניסיונכם התעסוקתי אין צורך לכתוב על כל עבודה זמנית ושולית שמלאתם. ציינו רק את המשרות העיקריות והיציבות. פירוט מקומות עבודה רבים אינו מוסיף לכם נקודות זכות בעיני המעסיק.

התאמה מחדש

קורות החיים צריכים להיות מותאמים בכל פעם מחדש למשרה אליה אתם שולחים אותם. הטרחה לשנות את המסמך כל פעם מחדש עשויה להתגלות כמשתלמת כאשר תזומנו לראיון. שליחת טופס זהה לכל הצעות העבודה קרוב לוודאי לא תוביל לתוצאות המרביות שיכולתם להשיג.

המעסיק רוצה לדעת עליכם כמה שיותר בכמה שפחות מלל. השתדלו לקצר ולהיות ענייניים. הכלל הזה נכון החל מהפרטים האישיים ועד לפירוט תפקידכם האחרון. 

אם התקדמתם באותו מקום עבודה ובצעתם בו תפקידים שונים, ציינו כל תפקיד בנפרד. התקדמות בעבודה מראה על כך שהכירו ביכולותיכם והאמינו בכם, לכן רצוי שתבליטו זאת.

אפשר לשלוח?

סיימתם להתאים את קורות החיים להצעת העבודה? קראו את המסמך שוב וודאו שלא השארתם "חורים" בזמן ושהמסמך מסודר ונטול שגיאות כתיב.
 
טיפים נוספים:

- יש הטוענים שמקומות עבודה גדולים הם מותגים בעיני המעסיקים. אתם יכולים להבליט את מקום העבודה הקודם (או הנוכחי) ולהשתמש בו כמקדם מכירות עבורכם, אך אל תאריכו לספר במה החברה עוסקת, אלא מה אתם עשיתם בחברה.

- במידה ואתם מתגוררים ביישוב לא מוכר, ציינו בסוגריים ליד איזה ישוב גדול הוא נמצא. 

- חלק מהפונים להצעות העבודה מצרפים מכתב בעל נימה אישית. אם אתם בוחרים לעשות כך, השתדלו להביע עניין בתפקיד ולשמור על נימוס. אל תיראו להוטים יותר מדי על מנת לא לשוות לכם דימוי של ייאוש.

- אל תדחו את משלוח קורות החיים לזמן אחר. ראיתם את הצעת העבודה עכשיו? הכינו קורות חיים למשלוח, בדקו שהם טובים ושלחו אותם למעסיק.
לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 


פסקי דין וחדשות - קורות חיים

האם יהיה ניתן לחשוף, בבית הדין לעבודה, תכתובות דואר אלקטרוני אשר מוכיחות כי העובד שלח קורות חיים תוך כדי עבודה? 

פרט נוסף אשר נוטה לאבד פרופורציות ואחיזה במציאות הינו השירות הצבאי. חוסר הפירוט בסעיף השירות הצבאי במידה ומדובר באי-התאמה או ליקוי נפשי, מסולף באלגנטיות... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.