www.ovdim.org.il

בחירת עורך דין דיני עבודה, ייצוג עובדים, מעבידים

דרגו את המאמר
  התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

במדינה בה מספר עורכי הדין הוא רב, עולה הקושי לבחור את האיש הנכון לטיפול במקרה האישי שלך. איך אפשר לבחור אדם אחד מתוך כל ההיצע האדיר שיש בשוק? בחירת עורך דין נכון היא משמעותית מאוד להצלחת ההליך המשפטי גם אם הוא נראה לכם פשוט וקל. 


להלן כמה עצות בסיסיות לפני בחירת עורך דין לטיפול בבעייתך בתחום דיני עבודה:

+ הדבר הבסיסי ביותר שחובה לציין הוא שחובה לבחור עורך דין מוסמך הפועל בהתאם לחוק. בשוק קיימים גופים המציעים שירותים משפטיים כאשר הם כלל אינם מוסמכים לכך. הדבר רק יסבך אתכם ויגרור אתכם להוצאות מיותרות. 


ככלל, רצוי לבחור עורך דין המתמחה בתחום דיני עבודה ובעל נסיון רב בייצוג עובדים או מעבידים בתחומי המשפט בעבודה. לעורכי דין אין איסור לטפל בתיקים שאינם בתחום התמחותם, והם יכולים לצבור נסיון בכל תחום תוך כדי עבודה. אתם ודאי תעדיפו מישהו שכבר עוסק בתחום מזה זמן ושזהו תחום התמחותו העיקרי על פניו של עו"ד חדש בתחום. 


+ שכר טרחה: ישנן מספר דרכים להסדיר את שכרו של עורך הדין ואלו משתנות לפי אופיו של התיק. דרך אחת היא שכר לפי שעת טיפול. המחיר לשעה עולה לפי המוניטין של עורך הדין ולפי הוותק שלו. הבעיה בשיטה זו היא חוסר יכולתכם לדעת כמה שעות אכן השקיע עורך הדין בטיפול בתיק. סכמו איתו את הנושא בטרם החתימה על חוזה שכר הטרחה.
דרך שניה לגביית שכר טרחה היא קבלת אחוז מסוים מגובה הפיצוי של התיק המטופל. 

דרך נוספת היא קבלת שכר טרחה לפי תוצאת הטיפול בתיק: במקרה שעורך הדין מנצח במשפט הוא מקבל אחוז מסוים ובמידה והוא לא מנצח הוא אינו מקבל דבר מלבד החזרי הוצאות כדוגמת החזרי נסיעות וכד’. כאשר אתם קובעים פגישה ראשונה עם עורך דין בדקו האם גם עליה הנכם משלמים. 


+ כאשר נפגשים עם עורך הדין בפעם הראשונה יש לבדוק מי יהיה עורך הדין שייטפל בתיק עצמו. במשרדי עורכי-דין נוטים לעתים לתת לבעל המשרד או לאחד השותפים לערוך את הפגישה הראשונה ואילו לאחר מכן התיק עובר לאחד מעורכי הדין העובדים במשרד. בדקו וסכמו מי יטפל בתיק שלכם מכיוון שזה יכול להשפיע גם על אופן הטיפול בתיק וגם על עלותו. 


+ הכימיה ביניכם ובין עורך הדין חשובה מאוד. נכון, מוניטין טוב של עורך הדין ודאי מעיד על עברו עשיר ועל נסיונו, אך אין הוא מבטיח שגם אתם תקבלו את הטיפול המיטבי בתיקכם. אם אין ביניכם כימיה טובה ייתכן ועורך הדין שלכם יזלזל בתיק, לא ישקיע בו ועוד. לכן, אל תרתעו גם להשתמש בשירותיו של עורך דין מתחיל הנמצא במשרד טוב. לזה האחרון יכולה להיות מוטיבציה גבוהה להצליח ולהוכיח את כישוריו. זכרו שהטיפול בתיק יכול להמשך תקופה ארוכה ואתם רוצים מישהו נעים ונוח לעבור אתו את התקופה הזו. 


+ אל תסתפקו בפגישה עם עורך דין אחד בלבד. ודאו שמיציתם את מרב הפוטנציאל מהתיק על ידי קבלת חוות דעת נוספת מעוד עורכי דין. יכול להיות שעו"ד אחד יבטיח לכם הרים וגבעות, אך זה יהיה רק כדי להבטיח שתשארו אצלו, ואילו אחר יסביר לכם את הסיכוי הריאלי של התיק תוך פירוט יתרונותיו וחולשותיו של התיק. רק ע"י חוות דעת נוספת תוכלו לדעת מה באמת תוכלו להשיג. מעבר לכך, ביקור אצל מספר עורכי דין יעזור לכם לערוך השוואת מחירים ביניהם. 


+ אל תתפתו לעורך דין שמספר על קשריו הרבים במערכת. ודאי שקשרים עוזרים, אך במידה והוא יבסס את כל טיפולו על קשרים, הטיפול בתיקכם יהיה במצב רעוע למדי. דרשו הסבר של התהליך בפניו אתם עומדים ומה סיכויי הצלחתו. 
לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות עובדים

תביעה של טכנאי שעבד במכון התקנים לפיצויים בגין פיטורין שלא כדין, עקב שימוע שלא כדין שנערך למראית עין בלבד.  

תביעה לפיצויי פיטורין לאחר התפטרות בדין מפוטר לאחר כשנתיים וחצי, עקב הרעה מוחשית בתנאים והפחתת שעות העבודה.  

בתום תשע שנות עבודה כמאבטח בשירות המדינה, הגיש העובד תביעה בגין הפרשי שכר על פי ההסכם הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה. 

ארבעה נערים עבדו בפיצרייה בשעות הלילה ובשעות מרובות בניגוד לחוק עבודת הנוער. לפיכך הוגש כתב אישום כנגד העסק.  

מנהלת חשבונות שבה מחופשת מחלה, וגילתה כי במקומה יושבת מחליפה. לאחר יומיים היא קיבלה מכתב פיטורין וטענה כי פוטרה שלא כדין ללא שיחת שימוע.  

מנהל העבודה הודיע למפעיל באגר בטלפון כי רכב החפירה שאותו הפעיל נמכר, לכן אין צורך שיגיע יותר לעבודה. 

המורה טענה כי הופלתה לרעה על ידי משרד החינוך לעומת מורים אחרים אשר שובצו בבית הספר ביישוב מגוריה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.