www.ovdim.org.il

פורום זכויות נשים

פורום זכויות נשים הוקם לצורך מתן ידע לנשים בשוק העבודה לגבי הזכויות המגיעות להן, הן במקרים של אפליה בשכר או בתפקיד בסביבת העבודה, והן בכל הקשור להריון ואימהות, החל משלב טיפולי הפוריות, בדיקות וטיפולים במהלך ההריון או שמירת הריון במקרה הצורך, ועד החזרה לעבודה אחרי הלידה, זכאות לשעת הנקה ושמירה מפני פיטורין בתקופות אלה.

עו"ד קליה טאוזר ליפקין

ליצירת קשר: 053-7101875

מנהלת הפורום, עו״ד קליה טאוזר ליפקין, עוסקת בדיני עבודה, מייצגת עובדות ועובדים בבתי הדין לעבודה בתביעות בגין הרעת תנאים בעבודה לנשים בהריון או לאחר חזרה מחופשת לידה, פיטורי נשים בהריון, זכויות נשים, פיצויי פיטורין, תביעות עקב הטרדה מינית בעבודה, תשלומי שעות נוספות ועוד. 

כאן תקבלו תשובות לכל השאלות בנושא זכויות נשים בעבודה, נשמח לעזור.מנהל הפורום:
עו``ד קליה טאוזר ליפקין
ייעוץ אישי
 
הוספת הודעה חדשה
 • התפטרות בגלל טיפולי פוריות, מה הזכויות?
  שרית אשכנזי
  חזרתי לעבודה אחרי הפריה ואני עדיין הורמונלית וקשה לי נפשיתת ומרגישה שזה מזיק לי... אשמח לדעת מה הזכיות שלי אם אתפטר(עבודה עם המון לחץ שירות לקוחות)
  הוספת תגובה
  סגור
 • דמי אבטלה לאחר חזרה מחופשת לידה
  לאה נחמן
  רציתי לדעת אם מגיע לי דמי אבטלה אם ילדתי לפני חצי שנה וחזרתי לעבודה אחרי חופשת הלידה כרגע נהיה לי מאוד מאוד קשה לצאת לעבוד מבחינה פיזית ונפשית האם אני זכאית למי אבטלה אפילו אם התפטרתי ואם כן אז איך מחשבים כמה?
  הוספת תגובה
  סגור
 • הפליה על רקע מגדרי בשל אדם דתי
  מור
  במקום עבודתי אני מדריכה אדם דתי חרדי. מקום העבודה הוא חילוני לגמרי והוא הדתי היחיד במקום. אני אישה הוא גבר. נתקלתי בהמון קשיים להעביר אותו הדרכה בשךל היותי אישה - חדשות לבקרים הוא טען שעליו לצאת להפסקות תכופות של רבע שעה בשל היותי אישה. לדבריו, הרב התיר לו לשבת איתי במשך שעה וחצי בלבד היום. ומאחר ויש לו הפרעת קשב וריכוז לטענתו עליו לעשות הפסקה כל עשר ד. בנוסף, הוא לא הסכים לקבל את הסוגיסטות שלי והבוס שלי טען בפני והודה כי "הדבר נובע מכך שאינו מסוגל לקבל מרות של נשים".
  ישבנו ברצף 20 דקות ביום מתוך שעה וחצי בשל כל הטענות הנ"ל. כתוצאה מכך, לא הספקתי להעביר את החומר הנדרש. הבוס שלי טען נגדי שלא הספקתי ושלא התקדמנו. כתוצאה מכך נגרם נזק לשמי הטוב כמרצה, הושפלתי ברבים.
  ביקשתי שלא להדריך אותו יותר מאחר ואין בכך תועלת. בתגובה אוימתי בפיטורין.
  אני רוצה לדעת אם יש לי עילה לתביעה או צעדים משפטיים ואם כן מה העילה המשפטית לכך? אחרי שאני עובדת במשרד הזה במשך 25 שנה אני מלמדת את התוכנה הזו במשך 3 שנים, ואותו אדם מדובר שהדרכתי בסיפור הזה, טען גם שאני לא יודעת את התוכנה. שאר העובדים במשרד וגם מחוצה לו שאני מדריכה כבר שנים חושבים שאני מאד כשירה ומדריכה עם שם מעולה.
  אשמח לתשובה. תודה רבה!
  הוספת תגובה
  סגור
 • פיטורים בהריון ללא סיבה
  בת חן פאור
  היי אני עובדת במקום עבודה שיש בו פרויקטים שונים(כגון סריקת מסמכים,הקלדה,מיון מסמכים וכד')חודש וחצי אחרי שנכנסתי למקום עבודתי בלי הודעה מוקדת אמרו לנו ללכת לבית מכיוון שהפרויקט אינו מספק מסמכים אי לכך אין עבודה עד שנעדכן אתכם יש לציין שזה נמשך חודש וחצי "החופשה הזו"
  ושאני מתקשרת לבדוק מה קורה עם העבודה היא אומרת לי "אין צורך לשגע אותי שיהיה עבודה תדעי" ביינתים אין עבודה
  ואני שומעת שהיא מקבלת בנות אחרות לפרויקטים אחרים שאני כן מעוניינת לעבוד שם(חשוב לציין שאותם בנות שהם עבדו איתי ונשלחו לביית הם הבנות שכן קיבלה אותם לפרוייקטים אחרים
  אז התקשרתי אליה ושאלתי אותה מה הגישה הזו שאני נענית בצורה כזו ובנות אחרות עובדות אני אמא לילד ואין לי ממה להתפרנס ואת מקבלת עובדות חדשות
  התגובה שלה הייתה אני לא מעונינת בעובדת כמוך תבואי לשימוע
  הלכתי לשימוע והיא רוצה לפטר אותי האם היא יכולה והאים מגיע לי תשלום על החודש וחצי שאני עדיין בבית אני בהריון בחודש 4
  הוספת תגובה
  סגור
 • התפטרות לאחר חופשת לידה
  חנה יעיש
  שלום, אני עובדת כסייעת בחינוך מיוחד ובצהרון כמפעילה. אני בעלת תואר ראשון אקדמי בחינוך מיוחד .אני עובדת באותו מקום העבודה כ-7 שנים עם אותו תפקיד. מידי פעם אני מ"מ מקום של גננת שיצאה לחופשת לידה(והתשלום הוא לא לפי התואר אלא פחות)....לא מקדמים אותי בעבודה. כרגע אני נמצאת בחופשת לידה ואמורה לחזור אחרי החגים....האם יש באפשרותי לדרוש מהמנהלת שאם לא תקדם אותי למשרת גננת אני מתפטרת? האם זה שאני מתפטרת יפגע לי בפיצויים המגיעים לי? והאם יהיה זכאית לחתום אבטלה אחרי הפיטורין ולקבל הכנסה? תודה מראש.
  הוספת תגובה
  סגור
 • פיטורים בזמן הריון עקב סגירה
  מעיין
  היי אני עובדת במלון מעל שנה ובהריון בחודש רביעי , עוד חודשים המלון נסגר ונמכר לבעלים אחרים כלומר כל העובדים מפוטרים וכך גם אני
  האם זה חוקי?
  מה התנאים שלי?
  האם מגיע לי דמי הבטלה וכמה זמן ?
  וחופשת לידה וכמה זמן ? תודה מ
  הוספת תגובה
  סגור
 • הריון עם ותק של מספר חודשים בלבד
  יעל
  היי,
  הנני בשבוע ה8 להריוני.
  אני עובדת בחברה החל מה11/2/2018 ברצוני להבין האם אני מוגנת באופן מוחלט עי המעסיק ? יש לי וותק של חמישה חודשים אך חודש אחד אני הריון, האם זה נחשב?
  במידה ויש קיצוצים או פשיטת רגל של החברה האם יש להם את הזכות לפטר אותי? והאם יש לי זכות לקבל דמי לידה במידה של פשיטת רגל?
  המון תודה!
  יעל
  הוספת תגובה
  סגור
 • תשלום על תקופת שמירת הריון מביטוח לאומי
  ויקי
  שלום רב, אני לא יכולתי לתפקד חודש וחצי לפני הלידה עקב מצב פיזי ואופן העבודה. הגשתי ביום 18.06.18 לביטוח לאומי אישורי מחלה ברצף, מכתב מהמעסיק על אופן העבודה וטפסים של ביטוח לאומי עם אישור חתום של רופא נשים שלי עם המלצה לשמירת הריון. מאז אני כל פעם מקבלת מביטוח לאומי דרישה להשלמת מסמכים ולא מקבלת הסבר מה בדיוק חסר ( הגשתי מסמכים בהתאם לרשימת ביטוח לאומי ). האם יש לכם דרך לעזור לי מול ביטח לאומי?המעביד שלי שילם לי עבור ימי מחלה בתחילת התקופה שבה הפסקתי לעבוד אך היום הוא דורש להחזיר לו כסף בטענה שביטוח לאומי אמור לשלם.
  הוספת תגובה
  סגור
 • שעת הנקה לעובדת לפי שעות
  מאיר
  האם יש חוק שמגיע לעובדת לפי שעות שמגיעה ל 50-60 שעות לחודש שעת הנקה?
  הוספת תגובה
  סגור
 • האם אני יכולה לתבוע את המנהלת?
  יאנה ניר
  לפני שנתיים המנהלת שלי זימנה אותי לשיחה כאשר אני בשבוע 38 והודיעה לי שזה לא מוסרי שאני נשארת רק בגלל שאני בהריון ואילו מורה אחרת שהיא חברה קרובה של המנהלת נאלצת לעזוב. כמו כן היא שאלה אותי כמה בעלי מרוויח. הרגשתי שהמנהלת שלי מבקשת ממני להתפטר מאז אותה שיחה אני בחרדות ממשיות.
  חשוב לציין שאני עובדת חרוצה וכולם מחמיאים לי הרבה על הרצינות שלי גם התוצאות של העבודה שלי טובות.
  האם אני יכולה לתבוע את המנהלת שלי ואת משרד החינוך?
  הוספת תגובה
  סגור
 • שעת הנקה עובדת שעתית
  שרה תשובה
  אני עובדת שעתית
  חזרתי מחופשת לידה לפני כ3 שבועות חודש אחרי הזמן המקורי לפי הביטח הלאומי
  המעסיק החליט שהוא משלם שעות הנקה לעובדת אך ורק עד 8 שעות ביום
  אסביר תקן השעות שלי ביום 8 שעות אם עבדתי 7 שעות המעסיק משלים ל 8 שעות אם עבדתי 7.5 שעות המעסיק משלים עוד 0.5 שעות בגין שעות הנקה
  בנוסף במקום העבודה הוחלט שיום ראשון הוא יום מקוצר תקן של 7 שעות ואם אני עובדת 7 שעות המעסיק לא משלם לי שעת הנקה בגלל שהוא משלים רק לתקן
  אשמח לתשובה
  ואם יש נוסח חוקי שאוכל להעביר למעסיק תודה מראש
  הוספת תגובה
  סגור
 • מה הזכויות של עובדת מחליפה?
  הודיה
  מהן הזכויות המגיעות לעובדת שמחליפה עובדת בחל"ד, הם צריך להפריש לה לקרן הפנסיה שלה?
  ומה לגבי שעות בדיקות בהריון האם גם זה מגיע לה כעובדת?
  הוספת תגובה
  סגור
 • חזרה מחופשת לידה לתנאים אחרים
  נטע
  שלום,
  עבדתי במקום עבודה שנה ו4 חודשים ויצאתי לחופשת לידה שהתארכה לחל"ת של 3 וחצי חודשים (סה"כ חזרתי לאחר 7 חודשים). כבר במהלך החופשה הודיעו לי שאני כבר לא אשב במקום שלי כי העבירו לשם עובדת אחרת. כאשר חזרתי הסתבר שגם את העבודה שלי לא מחזירים לי (במהלך החופשה העבודה שלי התחלקה בין המנהלת שלי ובין פקידת הקבלה והיא נשארה אצלן כאשר חזרתי ולי נתנו עבודות כמו סריקות ותיוקים (שהיו חלק מינורי מהעבודה שלי). בנוסף כאשר לא הייתי בוצעו העלאות שכר לעובדים ומיותר לציין שאני לא קיבלתי. בוצע שינוי נוסף בשכר לכלל העובדים - במקום שחודש עבודה יהיה מה 1 עד ה31 שינו אותו מה 24 עד ה25 כך שבחודש הראשון היה חסר שבוע לשכר והם השלימו אותו לשאר העובדים ע"ח החברה ועכשיו בתלוש הראשון שלי כמובן שלי לא השלימו. אני רוצה לציין שאני עובדת על בסיס שעתי (את רוב החברה כבר העבירו לגלובלי ורק אני ועוד עובד אחד - סטודנט - נשארנו עובדים שעתיים). האם יש לי בסיס לתביעה או שהכל חוקי?
  הוספת תגובה
  סגור
 • דמי נופש בתוך דמי לידה
  משה סלמון
  אני עובדת עירייה כ6 חדשים ויוצאת לחופשת לידה בחודש הבא מגיע לי מטעם העבודה מענק של 3.000 ש"ח לנופש השאלה היא אם אני אקבל מענק זה עכשיו לפני הלידה האם הוא יתחשב לי במלואו כחלק מדמי חופשת הלידה או לא
  הוספת תגובה
  סגור
 • זכויות אישה לאחר חופשת לידה
  מעיין חדידה
  שלום..
  אני אחרי לידה צריכה ךחזור לעבודה ב 1.7
  עובדת בסופר (משמרות)
  האם מגיע לי לעבוד בקרים ?
  ובנוגע לשעת הנקה איך זה עובד?
  יש לי 2 תינוקות ואין מי שישמור בשעות אחר הצהריים ערב
  מה הזכויות שמגיעות לי בנוגע לדברים האלה
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • פיטורין לאחר חופשה ללא תשלום
  ג
  במידה ועובדת פוטרה כחוק לאחר חזרתה לעבודה מחל״ת של 7 חודשים ( לאחר חל״ד) האם עדיין תהיה זכאית לקצבת אבטלה? כביכול נפגע הרצף של שנת עבודה רצופה על מנת לקבל דמי אבטלה
  הוספת תגובה
  סגור
 • הודעה מראש על התפטרות לאחר לידה
  סיגל
  שלום רב,
  ברצוני לדעת כרגע אני בחודש חמישי להריוני ואני יודעת כבר עכשיו שאחרי הלידה בעז"ה אני רוצה להתפטר, ברצוני להיות הוגנת וכבר עכשיו להודיע למעסיק על כך שיביא מישהי שאני ילמד אותה את העבודה שלי (זה מצריך לפחות כמה חודשים ללמוד אני היחידה שעובדת בתחום), האם יש בעיה להודיע עכשיו למנהל שאני רוצה להתפטר ורק לאחר הלידה להוציא מכתב פיטורים ? והאם זה ייתן לו אפשרות לא לשלם לי פיצויים?
  הוספת תגובה
  סגור
 • טיפולי פוריות במשרה חלקית
  עדי
  שלום רב
  רציתי לדעת היקף הזכויות שלי בטיפולי פוריות, עד עכשיו לא הודעתי ולא נעדרתי מהעבודה אך ייתכן ואצטרך.
  אני אחות במקצועי במשרה של 88% ועובדת 4 ימים משמרות כולל לילות וערבים.
  בכל ההסברים באינטרנט מדובר על היקף משרה של 5 ימים.
  אשמח לדעת מה מגיע לי מכיוון שמפחדת שבגלל אחוז משרה כזה יגידו לי שלא מגיע לי.
  תודה רבה
  הוספת תגובה
  סגור
 • דמי הבראה בחופשת לידה
  שני
  שלום רב
  חופשת הלידה שלי מסתיי ת ב 30.6.18
  בדיוק בסיום השנה.. האם עלי לבקש מביטוח לאומי הפרשי דמי לידה על דמי ההבראה או שמשרד החינוך ישלם לי דמי הבראה ביולי?
  אם כן באיזה אופן שהרי משכורת יוני המשולמת ב1.7 ניתנה לי כבר במסגרת דמי הלידה.
  תודה מראש
  שני
  הוספת תגובה
  סגור
 • פיטורין התפטרות לאחר לידה
  סיון
  שלום, עבדתי במשך 9 חודשים אצל מעסיק, ילדתי לפני 9 חודשים וכיום אני נמצאת בבית.. לא הודעתי על התפטרות לאחר הלידה ולא פוטרתי ולא חזרתי לעבוד מאז שילדתי. אציין שאני רוצה להישאר בבית ולא לחזור לעבודה. אני רוצה לחתום אבטלה ויודעת שאני עומדת בקריטריונים. השאלה שלי היא האם יש דרך להפסיק את התקשרותי עם המעסיק בלי להתפטר כדי שלא יהיה לי את תקופת האכשרה כדי לקבל דמי אבטלה או מאידך האם אני יכולה לעשות מכתב התפטרות עם תאריך אחורה כדי שיחשב לי זמן האכשרה או שזה נספר רק מרגע ההתייצבות בלשכת התעסוקה? אולי יש למעסיק דרך לעזור לי בנושא? לתת לי מכתב התפטרות גם מבלי לקבל אישור מהתמ"ת? מקווה שניסחתי והסברתי כראוי את שאלתי.. תודה מראש
  הוספת תגובה
  סגור
 • אם מניקה עבודת משמרות
  עדי נתן
  שלום אני מניקה וצפויה לחזור לעבודת משמרות במשרד הביטחון השאלה שלי מהם הזכויות שלי בתור אם מניקה ?
  ומהם הזכויות שלי באופן כללי כאם לתינוק בן חצי שנה אשר עובדת משמרות לילה

  בתודה מראש
  הוספת תגובה
  סגור
 • פיטורין בזמן טיפולי פוריות והריון
  מיטל
  שלום
  המעסיק החליט לפטר אותי לפני חודשיים הוא גם עשה לי שימוע בשימוע הודעתי שאני בטיפולי פוריות והבאתי על מסכים שמתעדים את זה.
  הוא החליט להשאיר אותי כרגע בעבודה והיה לי שקט כל החודשיים האלה
  היום נודע לי שהוא מתכוון לבקש היתר הוא ביקש ממני פרטים כתובת דואר מיל וטלפון
  גיליתי לפני כמה ימים שנכנסתי להריון ולא סיפרתי לאף אחד (כדי לראות שהעובר בריא והכל טוב) עכשיו שנודע לי שהוא מתכוון להגיש היתר
  האם עלי להודיע לו או שאני יכולה לשמור עד חודש 5?
  אודה לתשובתכם תודה רבה
  הוספת תגובה
  סגור
 • דמי אבטלה לאחר לידה
  פרוט
  אני עבדתי 3וחצי שנים באותו מקום לפניי צאתי ללידה כמובן קיבלתי את מלוא הזכיות שלי אבל הילדה נולדה קטנה והיא בקושי אוכלת לי ואני רוצה להמשיך ולגדל אותה בעצמי השאילה שלי אם אני מטפתרת האם אני זכאית לדמי אבטלה
  הוספת תגובה
  סגור
 • חופשת לידה למורה בחופש הגדול
  רות
  אני מורה במשרד החינוך וצפויה ללדת ביולי-בחופש הגדול. האם אני זכאית לקבל משכורת ממשרד החינוך על החופשה ובנוסף את דמי הביטוח לאומי? תודה רבה.
  הוספת תגובה
  סגור
 • שינוי תנאי העסקה במהלך טיפולי פוריות
  יעל
  שלום
  אני עובדת באותו מקום עבודה מעל 11 שנים שבמהלכן התחלפה הבעלות.
  בשנה האחרונה העבירו אותי מחוזה גלובלי לחוזה חודשי, שינו והורידו שעות עבודה, הורידו תוספת בונוס על שינוי תפקיד שאני ביקשתי וכעת מבקשים לבטל תפקיד של ביצוע ביקורי בית אותו ביצעתי בשנתיים האחרונות ובגינו הוצמד לי רכב. התואנה לביטול היא שאין עבודה הדורשת שיהיה לי רכב צמוד ולכן אצטרך להחזירו למעסיק.
  לפני כ-4 חודשים הודעתי למעסיק כי התחלתי בטיפולי פוריות.
  האם משהו מהנ״ל עומד בקריטריון של הרעה בתנאים ודורש פניה לממונה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • דמי אבטלה לאחר חופשת לידה
  אורן
  ערב טוב,
  לכמה זמן אישה לאחר חופשת לידה זכאית לחתום אבטלה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • זכויות עובדת עצמאית בהריון
  סתיו מרון
  שלום
  אני כרגע בחודש רביעי ומצב הבריאותי לא מאפשר לי לעבוד
  האם יש לי אפשרות לבקש מביטוח לאומי תשלום על תקופה זו?
  הוספת תגובה
  סגור
 • חישוב שכר יולי אוגוסט למורה שעובדת דרך עמותה
  ליאת
  שלום,
  אני עובדת בבית ספר כמורה לא דרך משרד החינוך אלא דרך עמותה, להלן עובדת "עמותה". במהלך השנה עבדתי שלושה חודשים ויצאתי לחופשת לידה אותה הארכתי לחצי שנה. יוצא שאני אמורה לחזור עכשיו בחודש יוני, רגע לפני היציאה לחופש הגדול.
  בבית הספר נאמר, שכפי שעושים במשרד החינוך אני אמורה לקבל על יולי אוגוסט באופן יחסי לכמות שעבדתי במשך השנה. במשרד החינוך מחשיבים גם את התקופה של חופשת הלידה כזמן עבודה ובעמותה טוענים שהדבר לא כולל את זמן חופשת הלידה כך שלמעשה יוצא שעבדתי ממש קצת השנה ושכרי יהיה נמוך מאוד. האם הם יכולים לטעון שזמן חופשת לידה לא נחשב כזמן עבודה? בנוסף, הם בחרו להתיחס ליולי אוגוסט כמו במשרד החינוך (באופן יחסי) ולמה לא להחשיב גם את זמן חופשת הלידה כזמן עבודה כמו במ. החינוך? מדגישה שמדובר בעמותה שלא קשורה למשרד החינוך, יש לי איתם חוזה- הסכם.
  תודה רבה !
  הוספת תגובה
  סגור
 • שכר שווה בין העובדים
  מורן
  שלום,
  אני עובדת ברשות מקומית כ-6 שנים, והנושא הוא:
  ההסתדרות חתמה על מס' הסכמים בשנים אחרונות שבהם ניתנו תוספות לעובדים בעלי תפקידים מסוימים. אחת התוספות ניתנה בערך לפני ארבע שנים והשנייה לפני שנה... כשדרשתי את התוספות הנ"ל נאמר לי שאני לא זכאית בגלל שהגדרת התפקיד שלי הוא הנה"ח ועובדות אחרות שעושות את אותה עבודה כמוני קיבלו רק בגלל שהגדרת התפקיד שלהם הוא מזכירה ולא הנה"ח (בפועל הן מוצגות כמנהלות חשבונות)...
  לפני כחודש הראשות יצאה בדרישה מכל העובדות שתפקידן זהה לשלי לעשות פרויקט מסוים שבגינו ניתנה התוספת שכר האחרונה. פניתי לרשות בטענה שאני לא מקבלת את התוספת הנ"ל ולכן לא אקח חלק מהפרויקט, הם טענו שאני מחויבת לעשות את העבודה מכיוון שזה חלק מהגדרת התפקיד שלי ואני טענתי בפניהם שלא נראה לי הגיוני ששתי מנהלות חשבונות שהתפקיד והעבודה שלהן זהה לשלי, תקבלנה תוספות בגין פרויקט זה ואני לא, רק בגלל שהן עברו מכרז של מזכירות ואני מכרז של מנהלת חשבונות. שוב מזכירה כי כולנו מוצגות כמנהלות חשבונות ועושות את אותה העבודה בדיוק.
  יש לי שתי שאלות:
  א. האם זה נכון שיש כאן אפליה מצד הרשות ביני לבין שתי העובדות הנוספות
  שעושות את אותה העבודה בדיוק... רק שם התפקיד הוא שונה???
  ב. האם החוק שכר שווה רלוונטי לסיטואציה הנ"ל?
  אשמח לקבלת תשובה בהקדם,
  תודה,
  מורן
  הוספת תגובה
  סגור
 • אופן העבודה שמירת הריון
  לילך
  שלום רב
  ברצוני לשאול אני נמצאת בהריון שני, בהריון הראשון קיבלתי שמירת הריון עקב בעיות בגב ואופן העבודה
  כרגע המצב דומה לחלוטין אני סובלת מכאבי גב נמצאת בחודש השלישי להריוני עובדת כמחסנאית, הרמת משאות כבדים, טיפוס על סולמות פריקת סחורה וכדומה האם אקבל שוב שמירה? ומה הפרוצדורה בפעם השנייה שוב אאלץ להיות בחודש מחלה עד שיתחילו את התהליך?
  תודה.
  הוספת תגובה
  סגור
1 | | | | | | | | | | | | | |