פיטורים לאחר חזרה מחופשת לידה


פיטורין לאחר תום חופשת לידה


חוק עבודת נשים הינו חוק אשר מסדיר זכויות נשים בעבודה, לרבות זכויותיהן של עובדות (או עובד בהוראות מסוימות) בכל הקשור להריון ולידה. החוק מכיל הוראות מפורטות ביותר ובמרוצת השנים התווספו ומתווספים לו שינויים רבים. לגבי חופשת לידה, החוק קובע כי מעביד מחויב לתת לעובדת חופשה לאחר הלידה אשר לא תהיה קצרה מ-14 שבועות.

 

סעיף 6 לחוק אוסר למעשה על העסקתה של העובדת בתוך חופשת הלידה וסעיף 8 מוסיף ואוסר על העסקה של עובד או עובדת בידיעה שהללו נמצאים בחופשת לידה. כמו כן, החוק מציין סיבות בגינן ניתן להאריך או לקצר את חופשת הלידה. סעיף 6(ט) לחוק קובע עוד כי לא ניתן לפגוע בתנאי עבודתה של העובדת בגין יציאתה לחופשת לידה.

 

      קראו עוד בתחום:


בסעיפים 7(ג)-(ה) לחוק מפורטות מספר הגנות על נשים ביציאתן מהעבודה, בתנאים ובמקרים מסוימים, הן במהלך ההריון והן לאחר תום חופשת הלידה. החוק אף מגביל את פיטוריהן של עובדות בהריון, לאחר הלידה ואף אחרי החזרה מחופשת הלידה. פיטורים במקרים אלה תלויים באישורו של שר התמ"ת, כאשר האחראי מטעמו לעניין זה הוא/היא הממונה לחוק עבודת נשים.


תקופת ההגנה – עד 60 ימים לאחר החזרה מחופשת לידה


חוק עבודת נשים נכנס לתוקפו בשנות ה-50 של המאה הקודמת. כבר עם ניסוחו הראשוני נאסר על מעבידים לפטר עובדת במהלך חופשת הלידה. ב-1998 תוקן החוק בעניין זה ונקבע כי אין לפטר עובדת גם לאחר תום חופשת הלידה, וזאת למשך 45 ימים. בשנת 2007 הוארכה התקופה ל-60 ימים.


נקבע כי המעביד אינו רשאי לפטר עובדת בחופשת לידה ו/או למסור לה הודעת פיטורים במועד זה (גם כאשר הפיטורים אמורים להיכנס לתוקף לאחר התקופה המוגנת). מסירת הודעת פיטורים כגון דא חייבת להיות בהתאם לקבלת אישור מהממונה על חוק עבודת נשים. אישור לפיטורים לא יינתן אלא בהתקיים אחד משני התנאים הבאים:

 

  1. הפיטורים לא היו קשורים ללידה, לחופשת הלידה או לימי ההיעדרות.
  2. העסק חדל מלפעול ו/או המעסיק הוכרז כפושט רגל לפי פקודת פשיטת הרגל. במידה והמעסיק הינו תאגיד, הפיטורים אסורים כל אימת שלא ניתן לעסקו צו פירוק לפי פקודת החברות.
     

התכלית אשר עומדת מאחורי פיטורים לאחר תום חופשת הלידה היא ברורה. המחוקק ביקש אפוא להגביל את כוחו של המעסיק לסכל את שובה של העובדת לעבודתה, לאחר תום החופשה המגיעה לה לפי חוק. מדובר למעשה בניסיון להבטיח את חזרתה של העובדת ומתן הזדמנות ממשית לאחרונה לחזור ולהשתלב במקום העבודה גם בתור אם לפעוט.

 

פרופ' בן ישראל: "טעמים של אחריות משפחתית"


פרופ' רות בן ישראל, כלת ישראל לחקר המשפט, התייחסה בספרה "שוויון הזדמנויות ואיסור הפליה בעבודה" לסוגיה זו - "אם לא תוענקנה לנשים זכויות מיוחדות בגין הריון ולידה, או זכויות לחופשה כדי לטפל ברך הנולד, לא תהיה לנשים במצבים האלה ברירה אלא להתפטר מהעבודה".

 

מוסיפה פרופ' בן ישראל, "היסוד החשוב לגבי הנשים בעלות האחריות המשפחתית, הנאלצות לעשות פסק זמן בעבודתן ולצאת לחופשה עקב אחריותן המשפחתית, מתבטא בצורך להבטיח להן את עצם אפשרות השיבה לעבודה. הענקת זכויות מיוחדות, המקנה זכות לחופשה מטעמים של אחריות משפחתית, מחייבת מעביד להשיב עובדת כאמור לעבודה ומקטינה את גדר הפגיעה בזכויותיה ובמעמדה של האישה".
 


לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

מאמרים נוספים בתחום
זכויות נשים עובדות בהריון או לידה

זכויות נשים לרבות חופשת לידה, הפרשות לגמל, הגבלת פיטורים, שעות נוספות, הארכת חופשת לידה ועוד ... מה הזכויות שלך ? 

פיטורים בזמן הריון, האם חוקי ?

חוק עבודת נשים הוא אחד מחוקי המגן שמטרתו להגן על קבוצות מסויימים של עובדים, שלדעת המחוקק לא די בחוקי עבודה רגילים כדי להגן או לתת מענה לצרכים המיוחדים שלהם, ובמקרה זה המדובר בעובדת בהריון.  

אפליה בעבודה אפליה בעבודה

אפליה ואי שוויון בעבודה? לא קיבלו אותך לעבודה בגלל שאת אישה? פיטרו אותך כי אתה מבוגר מדי? פורטל העובדים עומד לרשותך! 

חוק עבודת נשים

עובדת שקרובה ללדת יתן לה מעבידה חופשת לידה ולא יעבידנה בתוך חופשת הלידה. חופשת הלידה שהיא ארבעה עשר שבועות, מהם שבעה שבועות או פחות מזה כרצון העובדת, לפני יום הלידה המשוער והשאר אחרי יום הלידה.  

האם פיטורי עובדת לאחר תום חופשת הלידה הינם פיטורים שלא כדין?

המבוססת בעיקרה על הפרת הוראות חוק שוויון ההזדמנויות, בטענה כי פיטוריה בוצעו שלא כדין ובחוסר תום לב על רקע הריון, יציאה לחופשת לידה והיותה אם לילדים רכים. כן טענה אורלי להפרת הוראות חוק עבודת נשים... 

מהי חופשת לידה?

חופשת הלידה היא פרק זמן בן 12 שבועות לפחות סמוך ללידה (עד ששה שבועות ממנו יכולים להילקח לפני הלידה), שבו אסור למעביד להעביד את העובדת... 

זכויות עובדים: חופשת לידה לגבר

סעיף 6(ח) לחוק עבודת נשים, קובע כי עובד שאשתו ילדה, ייתן לו מעבידו חופשת לידה חלקית, בתקופת חופשת הלידה שנותרה מתום ששת השבועות הראשונים שלאחר יום הלידה, בתנאים מסויימים ... 

חוק שכר שווה - מהי קבוצת שיוויון?

כיצד נקבעת קבוצת שיוויון במסגרת חוק שכר שווה ומהי עבודה שוות ערך? קראו עוד באתר על זכויות נשים בעבודה... 

פיצויי פיטורים בעקבות התפטרות לאחר לידה

זכויות נשים - האם אם צעירה, אשר נאלצה להתפטר לאחר לידה בשביל לטפל ברך הנולד, מוותרת עקב כך על פיצויי הפיטורים?  

האם קיימת חובה לגלות על הריון בראיון עבודה?

נשים רבות נתקלות בבעיה כאשר הן מנסות להתקבל לעבודה לאחר שנכנסו להיריון. בעיה זו הוכרה גם בחקיקה וגם בפסיקה, ומטריית הגנה חוסה על הנשים ההרות, הן במסגרת חוק עבודת נשים, והן במסגרת חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה... 


חיפשת עורך דין? לתאום פגישת יעוץ בעלות מוזלת לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


תגיות: נשים עבודה, זכויות האישה, הריון זכויות, זכויות אישה בהריון, זכויות לאחר לידה, פיטורי אישה, זכויות נשים, אישה עובדת,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.
היצטרפו אלינו בפייסבוק