www.ovdim.org.il

פורום תאונת עבודה ומחלת מקצוע - עו"ד דן גנון

פורום תאונת עבודה הוקם כדי לתת מענה לעובדים שנפגעו בעבודה או לקו במחלת מקצוע.


הפורום מיועד לכל מי שמעוניין לברר מהן הזכויות המגיעות לו, להבין כיצד החוק מסווג תאונת עבודה ולברר איך ניתן להגיש תביעות פיצויים מהגורם האחראי לתאונה, מהמעסיק, מהמוסד לביטוח לאומי ומחברות הביטוח השונות, וזאת בכדי לממש את מלוא הזכויות הרפואיות בעקבות התאונה או המחלה.

עו"ד דן גנון

ליצירת קשר: 053-7101852

 עו"ד דן (דני) גנון, הינו בוגר תואר ראשון ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת חיפה (משנת 2007).
בעל ידע וניסיון רב בתחום הביטוח הלאומי, נזקי גוף ודיני עבודה, עם התמחות ספציפית בייצוג נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע.
עו"ד גנון עבד בעבר מספר שנים כעו"ד בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, שם התמקצע וצבר ניסיון רב בתחומים הנ"ל.


בשנים האחרונות עובד עו"ד גנון במשרד עו"ד סירוטה (אחד המשרדים הטובים, הוותיקים והמקצועיים ביותר באזור חיפה והצפון בתחום דיני הביטוח הלאומי, נזקי הגוף ודיני עבודה). במסגרת עבודתו, מייצג עו"ד גנון ומטפל בתיקים רבים של נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע, לרבות בתיקים המורכבים והמסובכים ביותר.

כאן תוכלו להבין מהן זכויותיכם לאחר תאונת עבודה או מחלת מקצוע, הן במקום העבודה והן בביטוח הלאומי.מנהל הפורום:
עו``ד דן גנון
ייעוץ אישי
 
הוספת הודעה חדשה
 • קבלת פיצויים עקב תאונה שאירעה לעובד במהלך עבודה בנגריה
  שבתאי
  שלום,
  אני עובד בנגריה שבה המכשור מעט מיושן והמעסיק לא מוכן להחליף לציוד בטיחותי וחדיש יותר למרות העובדה שמדובר בציוד מסוכן וישן. לפני יומיים במהלך חיתוך קורות עץ, המסור המקובע זז מהמקום ופגע לי ביד ימין הדומיננטית. בעקבות התאונה נפגעתי בשלוש אצבעות ונגרם לי גם נזק משמעותי בגיד בכף היד. האם במקרה כזה אוכל לקבל פיצוי הולם מהמעסיק?
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת עבודה במהלך משמרת בחדר כושר
  סלבה
  שלום,

  אני עובד בתפקיד מדריך חדר כושר בחדר כושר גדול בתל אביב. לפני שלושה ימים במהלך המשמרת עזרתי למתאמנת לקחת משקולת כבדה מהסטנד. בדרך עם המשקולת המתאמנת שמטה את המשקולת שהייתה לה ביד, שנפלה ופגעה לי בכף הרגל. בעקבות זאת נחבלתי בשתי אצבעות בכף הרגל ואני מתקשה בהליכה.

  האם מדובר בתאונת עבודה רגילה ואני רשאי לפעול למימוש הזכויות שלי או שמדובר באירוע שהאחריות לו היא של המתאמנת בלבד ועלי לפנות אליה לצורך קבלת פיצוי הולם?
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת דרכים שאירעה לנהג משאית בדרך לעבודה
  אחמד
  שלום,
  אני נוהג משאית פול טריילר מזה 23 שנה בחברת תחברוה גדולה ומוכרת. המשאית בבעלותי והמעסיק משלם לי החזרי דלק והוצאות. לפני שבוע בדרכי למרכז לוגיסטי גדול במרכז מהכפר מזרעה שבו אני מתגורר בצפון הארץ התנגשתי בעמוד חשמל, נגרם נזק משמעותי למשאית ואני נחבלתי בצוואר ובגב. השאלה שלי היא האם מדובר בתאונת עבודה לכל דבר שמזכה אותי בפיצויים מהביטוח הלאומי או שמא מדובר בתאונה רגילה ועלי להגיש תביעה בהמשך נגד מבטחת המשאית? תודה על התשובה
  הוספת תגובה
  סגור
 • איך אפשר להוכיח רשלנות מעסיק שהובילה לתאונת עבודה?
  אלברט
  שלום,
  אני עובד במשחטה מזה שנתיים. לפני שבוע במהלך המשמרת הנחתי את היד במקום שלא היה מגודר וידי נחתכה מסכין חדה. התאונה גרמה לקרע בגיד בכף היד ומאז אני מושבת מכל עבודה. הבנתי שאחרי האירוע המעסיק גידר את המכונה ואף שם שלט שמזהיר עובדים מפני הלהב המסוכן.
  אם עובדים אחרים במקום העבודה יפחדו להעיד לטובתי במשפט נגד המעסיק כיצד אוכל להוכיח שהמעסיק התרשל כלפי וכי המכונה הייתה אכן ללא החלק מגן מפני פציעה בזמן התאונה?
  תודה על המענה
  הוספת תגובה
  סגור
 • מיצוי זכויות בביטוח לאומי לאחר תחלואה במחלת ריאות חסימתית כרונית
  רביע
  שלום,
  אני עובד במחצבה מזה 25 שנה ברציפות. במהלך שנות עבודתי הראשונות לא היה מקובל להשתמש במסכות לסינון אוויר ורק לפני 15 שנה בערך התחלתי להשתמש במסכת פנים. לפני שנתיים התחלתי לסבול מתסמינים של מחלת ריאות חסימתית כרונית ומצבי הולך ומתדרדר. האם ניתן לקבל הכרה בביטוח לאומי ותגמולים בעקבות המחלה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת דרכים של עובד בדרך לעבודה
  אלברט
  היי,

  אני הייתי מעורב בתאונת דרכים בדרכי לעבודה. המעסיק אמר לי שבגלל שמדובר בתאונת דרכים זו לא תאונת עבודה לפי החוק.
  האם הוא צודק או שמדובר בתאונת עבודה שמזכה אותי בתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי?

  תודה רבה
  הוספת תגובה
  סגור
 • חבלת ראש עקב התנתקות של גלגלת מכשיר לערגול מתכת
  אורי
  שלום,
  אני עובד במפעל לערגול מתכת מזה 22 שנים. לפני חודש התחלף בעל המפעל וגישתו היא בעייתית בלשון המעטה. הוא ציין בפנינו כי תחזוקת המכונות תיעשה כל שנה במקום פעם בחצי שנה ולמרות שאמרתי לו שיש בעיה במכונת הערגול הוא אמר שזה לא דחוף ושאפשר "למשוך" עוד שלושה חודשים עד למועד הביקורת והתחזוקה השנתית של יצרן המכונה. בינתיים המשכתי לעובד כרגיל עם המכונה ולפני שבוע אחד מהגלילים של מכונת הערגול יצא מהמקום, פגע לי בראש וגרם לי לחבלת ראש מדממת שהצריכה תפרים וחבישה.

  שאלתי היא האם במקרה כזה ניתן להגיש תביעת פיצויים בגין רשלנות נגד המעסיק.
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • נפילה ממשאית בעת העמסת סחורה במפעל מזון
  רוסלן
  שלום,
  לפני שבוע נפלתי מרמפת העמסה של משאית שבה אני נוהג במסגרת עבודתי כנהג תובלה של מוצרי מזון. הנפילה הייתה במהלך העבודה בעת פריקה של מוצרים לפני חלוקה למרכול. שאלתי היא האם מדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה או תאונת עבודה רגילה. כיצד ניתן למצות את הזכויות לאחר התאונה?
  הוספת תגובה
  סגור
 • מיצוי זכויות לאחר תאונה עם קומביין חקלאי
  אברהמי
  שלום, אני עובד כחקלאי שכיר אצל חבר ילדות שלי. במסגרת העבודה אני נוהג על כלים כבדי, טרקטורים, קומביין ועוד. לפני שבועיים בעת עבודה על הקומביין נתפס אחד הלהבים במכונה ואני ניסיתי לפתור את הבעיה ובמהלך הניסיון נקטעו לי שתי אצבעות. פוניתי מהמקום לקבל טיפול רפואי. שאלתי היא מהן האפשרויות שלי אם הרישיון שלי לא היה בתוקף בעת התאונה. האם בכל מקרה ישללו ממני זכויותי לקבל תגמולים מביטוח לאומי ומהמעסיק מאחר שתפעלתי את המכונה ללא רישיון בתוקף. האם אוכל לטעון שלא ידעתי כי הרישיון אינו בתוקף ולקבל את הפיצויים שמגיעים לי?
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונה שאירעה לי במהלך העבודה בעת ירידה ממשאית
  עבדאללה
  שלום,
  אני נהג משאית מערבל בטון מזה 23 שנים ברציפות. לפני חודשיים החלקתי בעת הירידה מתא הנהג במשאית ונחבלתי בכתף שמאל. המעסיק מערים עלי קשיים בכל הקשור להתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי ולי נראה שמדובר בתאונת עבודה לכל דבר ועניין.

  מה אפשר לעשות כדי למצות את הזכויות?
  הוספת תגובה
  סגור
 • תיקון עוול שנגרם לנכי עבודה קשים עם דרגת נכות 188%
  אריה בגו
  מאז רפורמת האוצר בשנת 2003 נשחקו קצבאות נכי עבודה בעשרות אחוזים בשינויי ההצמדה מהשכר הממוצע במשק להצמדה לשכר המדד לצרכן הוא עשה זאת רק לנכי עבודה ולא לנכי צה"ל או עובדי המגזר הציבורי.
  אנו מספר נכי עבודה קשים עם דרגת הנכות הגבוהה 188%, כ-10 נכים שהתארגנו לבדוק האם בדרך משפטית אפשר לתקן את העוול שנגרם לנו. מה אפשר לעשות?
  הוספת תגובה
  סגור
 • נפילה מגובה במהלך משמרת במפעל לייצור מוצרי טואלטיקה
  אסאדי
  שלום,
  אני עובד בתפקיד מנהל עבודה במפעל לייצור מוצרי טואלטיקה. לפני יומיים במהלך משמרת עליתי על מדרגות מברזל ובעקבות כתם שמן שהיה על אחת המדרגות החלקתי ומעדתי מגובה של שניים וחצי מטר. השאלה שלי היא מה עלי לעשות לאחר שקיבלתי את הטיפול הרפואי הראשוני? האם אני זקוק לאישור כלשהו מביטוח לאומי כדי למצות את מלוא זכויותי בביטוח הלאומי ומול המעסיק בהמשך.

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תחלואה בסרטן העור לאחר עבודה ממושכת בסביבת חומרים כימיים
  אבתמו
  שלום,
  אני עובד במפעל ביטחוני מזה 17 שנה. במסגרת עבודתי נדרשתי לעבוד בסמוך לחומרים כימיים חומציים וקורוסיביים מסוגים שונים. לאחרונה התחלתי להבחין בנגעים מסוגים שונים על פני העור ונראה לי שיש קשר לעבודה. בבדיקות שנערכו לי התעורר חשד לסרטן העור וכעת אני ממתין לתוצאות סופיות של ביופסיה. האם על סמך הנתונים הללו אוכל לקבל הכרה ותגמולים מהביטוח הלאומי בעקבות התחלואה המחלה הקשה?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • הגשת תביעה נגד מעסיק לאחר מעורבות בתאונת עבודה
  ארבל
  שלום,
  לפני חודש הייתי מעורב בתאונת עבודה כאשר וו פלדה נתקל בראשי במהלך עבודתי כמכונאי של ציוד מכני הנדסי. בעקבות הפגיעה, נפלתי מגובה 2 וחצי מטרים ונגרמה לי חבלת ראש.
  כעת אני מנהל תביעה מול ביטוח לאומי ורציתי לשאול מה אצטרך לעשות כדי להגיש תביעת פיצויים בגין רשלנות נגד המעסיק?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • נפילה של שותף במסעדה בזמן משמרת מזכה בפיצויים מביטוח לאומי?
  עמוס
  שלום,

  אני עובד בתפקיד מנהל מסעדה ומשמש גם כשותף בה. לפני שבוע במהלך משמרת החלקתי תוך כדי העבודה על כתם שמן באזור הישיבה במסעדה, נפלתי ונחבלתי קשות בעמוד השדרה המותני.

  שאלתי היא האם בנסיבות אלו אוכל לקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי למרות שאני גם עובד במסעדה וגם שותף בה? מה אצטרך לעשות מבחינה פרוצדוראלית כדי לממש את מלוא הזכויות שלי במוסד לביטוח לאומי?
  הוספת תגובה
  סגור
 • תחלואה במחלת ריאות קשה עקב חשיפה ממושכת לאסבסט
  רונית
  שלום,
  בעלי עבד במפעל אסבסט במשך 25 שנה ולאחרונה הוא החל לסבול משיעול קשה ומשלל תופעות נוספות הקשורות למחלת הריאות הסרטנית שממנה הוא סובל. רציתי לשאול האם ניתן לקבל הכרה של ביטוח לאומי במחלת ריאות לאחר עבודה ממושכת בסביבת אסבסט ומוצריו?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • מעסיק מסרב לחתום על האישורים הנדרשים לאחר תאונת עבודה
  אחמד
  שלום,
  אני עובד בתפקיד טייח כבר 5 שנים. לפני חודש נפלתי מפיגום ונחבלתי בעמוד השדרה ובצוואר. המעסיק מתנער מאחריות ואפילו לא מסכים לחתום לי על האישורים שאני צריך כדי לקבל את התגמולים מהמוסד לביטוח לאומי. יש לציין כי בחלק מהחודשים קיבלתי תלוש שכר מסודר ובחודשים אחרים קיבלתי שכר במזומן ללא תלוש.
  כיצד אוכל להוכיח שאכן עבדתי אצל המעסיק ביום שבו אירעה לי התאונה?
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת דרכים שאירעה לעובד בדרך למקום העבודה
  רונלד
  שלום,
  אתמול בדרכי לעבודה התנגש בי רכב וגרם לי לחבלה ברגליים ובאגן. שאלתי היא האם מדובר בתאונת עבודה למרות שהתאונה אירעה מחוץ למקום העבודה?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת עבודה שנגרמה עקב היעדר הדרכה ופיקוח של המעסיק
  ארמנד
  שלום,
  אני עובד במפעל לייצור חלקים לתעשייה הביטחונית. לפני שבוע במהלך עבודה על אחת המכונות, האחראי הגיע אלי ואמר לי שעלי לעבור לעבוד על מכונה אחרת שאיני מכיר. אמרתי לו שאיני יודע כיצד להפעיל את המכונה והוא אמר לי שאלך לעבור הדרכה של שעה בלבד לגבי המכונה. עם סיום ההדרכה הוא דרש שאתחיל לעבוד על המכונה החדשה ובמהלך העבודה אחת מאצבעותיי נלכדה בחלק חד במכונה וחלקה העליון נקטע.
  האם במקרה כזה יש מקום להגיש תביעת פיצויים בגין רשלנות נגד המעסיק?
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת עבודה שאירעה לעובד בעת שליחות מהעבודה בחו"ל
  אליעזר
  שלום,
  אני עובד בתפקיד מהנדס תוכנה ולפני שבועיים נשלחתי ממקום העבודה לביקור במשרדי החברה בארצות הברית. בערב יצאתי מהמלון והלכתי לטיול ברחבי העיר, חלפתי ליד אתר בניה, מעדתי ונחבלתי בברך. שאלתי היא האם במקרה כזה מדובר בתאונת עבודה שתזכה אותי בפיצוי למרות שהתאונה אירעה לי כביכול אחרי שעות העבודה הרשמיות של המעסיק בישראל ובחו"ל?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • פגיעה מוחית עקב שהות ממושכת מתחת למים ללא ציוד מתאים
  ארמון
  שלום,
  אני צוללן שעובד בנמל במגוון תפקידים. לפני שבוע נדרשתי לבצע עבודת ריתוך מתחת למים אך לא היה לי את ציוד הצלילה המתאים לצורך כך. המעסיק הפעיל עלי לחץ ונכנסתי למים עם בלון שאינו מספיק לביצוע מקצועי של העבודה. אני חושב שהייתה בעיה עם הווסת של הבלון והוא לא הזרים חמצן כראוי. אחרי שיצאתי מהמים הרגשתי בעיה בשיווי משקל וכעבור יומיים התחלתי להתקשות בביצוע פעולות בסיסיות שמצריכות מוטוריקה עדינה וריכוז. האם אני רשאי לתבוע את המעסיק ו/או לקבל פיצויים מביטוח לאומי?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • נפילה מעגורן ופגיעה קשה בעמוד השדרה הצווארי
  צ'רלי
  שלום,
  אני עובד כבר 20 שנה בתפקיד מפעיל עגורן בנמל. לאחרונה התחלתי להרגיש סחרחורות כאשר אני מטפס לעבר תא הפעיל בעגורן. לפני יומיים החלקתי מהסולם ולמרות שהייתי מאובטח בכבל נחבלתי בצוואר ומאז אני מתקשה להניע את הצוואר.
  האם במקרה כזה אוכל לקבל פיצויים מביטוח לאומי וגם מהמעסיק?
  הוספת תגובה
  סגור
 • הכרת המוסד לביטוח לאומי במחלת ריאות קשה כמחלת מקצוע
  מוני
  שלום,

  אני עבדתי במכרה פוספטים במשך 12 שנה ובמשך השנים נהגתי להתלונן בפני המעסיק על אבק שחודר מבעד לביגוד המגן שלנו. המעסיק לא התייחס לטענות ובגלל שהייתי זקוק לכסף המשכתי לעבוד כרגיל.

  לפני חודשיים גיליתי שלקיתי במחלת ריאות קשה. השאלה שלי היא האם ניתן להוכיח קשר בין עבודתי לבין התחלואה במחלת הריאות?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • האם תאונת עבודה שקרתה לעובד במהלך הפסקת צהריים מחוץ למשרד תוכר כתאונת עבודה?
  אבנר
  שלום, לפני שבוע יצאתי להפסקת צהריים ממקום העבודה שלי והלכתי לקניון סמוך כדי לקנות לאכול. בעת שהלכתי בקניון החלקתי על כתם שמן שלא נוקה כראוי , החלקתי ושברתי את הקרסול. שאלתי היא האם התאונה הזו יכולה להיות מוכרת כתאונת עבודה למרות שהתרחשה מחוץ למקום העבודה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת דרכים שאירעה לי בדרך למקום העבודה
  ראובן
  שלום,
  לפני שלושה ימים הייתי מעורב בתאונת דרכים שאירעה לי בדרכי למקום העבודה ובה נחבלתי קשות בעמוד השדרה הצווארי והגבי. שאלתי היא האם במקרה כזה אני מחויבת לדווח על התאונה כתאונת עבודה בביטוח לאומי ולפעול להגשת תביעה מתאימה או שאני רשאית לבחור האם ליידע את המוסד לביטוח לאומי בדבר התאונה או לחילופין להימנע מכך ולפעול אך ורק מול חברת הביטוח של הרכב?
  תודה רבה
  הוספת תגובה
  סגור
 • מעסיק מסרב לתת לעובד טופס בל/250 לאחר תאונת עבודה
  מיכאיל
  שלום,
  אני עובד כממיין סחורה במפעל לייצור רכיבים אלקטרוניים. לפני שבוע אחת המכונות זזה מהמקום ונפלה מגובה של שני מטרים ופגעה לי בכף הרגל. נגרמו לי שברים ואין באפשרותי לעבוד כעת. המעסיק משיקוליו לא הסכים למלא ולחתום על טופס בל/250. מה אפשר לעשות במקרה כזה כדי למצות את הזכויות?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • חישוב קצבת נכות לפי אחוזי נכות 20%
  אלי כוכבי
  ביום: 13.8.2020 נקבעה לי דרגת נכות צמיתה ל15% כיום יש לי החמרת מצב מוכחת עפ"י תיעוד רפואי עדכני ותפקוד יומיומי. בכוונתי גשת לוועדה רפואית, אך קודם לכן הייתי מבקש לדעת, מה תהיה קצבת הנכות שלי במידה והוועדה תאשר לי 20% לצמיתות. כי ייתכן והקצבה תהיה נמוכה מקצבת זקנה, אז בכלל לא משתלם לטרוח. יתירה מזו, אנכי לא זכאי להוון את הקצבה בהיותי מעל ל20 שנה אחרי הפרישה. ומעל לכל אנכי עלול גם לאבד את המענק אשר שולם לי בתאריך 13.8.20 אהיה אסיר תודה לכם באם תואילו נא בטובכם להשיב לשאלתי. מועד הפגיעה 17.3.1997 ת. לידה 24.02.1939 הכנסה בשלושת החודשים שקדמו לפגיעה 47314 ש"ח. תודה לכם, מעומק לבי.
  הוספת תגובה
  סגור
 • צלילה במאגר מים מזוהמים במשך שנתיים
  אנדריי
  שלום,
  אני צוללן מוסמך ולפני שנתיים התחלתי לעבוד בחברה שעוסקת בחקר חיים מתחת למים ובהשפעות סביבתיות ואקולוגיות של חומרים רעילים על הסביבה הימית.
  בעוד המעסיק התחייב כי אקבל את כל אמצעי המיגון האפשריים לצורך ביצוע העבודה, לאחר בירור שערכתי התברר כי בפועל הוא לא סיפק לי ציוד מגן תקני ולכן חשף אותי לחומרים רעילים מסוגים שונים במשך שנתיים.
  לאחרונה התחלתי לסבול מגירויים חמורים בעור ומשיעול טורדני בעוד אינני מעשן ולא עישנתי בעבר. כעת אני מתחיל בירור רפואי מקיף.
  האם במקרה של תחלואה בסרטן או במחלה אחרת אוכל לקבל את כל הזכויות כנפגע בעבודה מהביטוח הלאומי?
  הוספת תגובה
  סגור
 • מיצוי זכויות והתיישנות ביחס לתאונת עבודה שאירעה לפני 6 שנים
  אבנר
  שלום,

  לפני שש שנים הייתי מעורב בתאונת עבודה שבמסגרתה נחבלתי קשות בגב. קיבלתי את הטיפול הרפואי אך לא דיווחתי שמדובר בתאונת עבודה מאחר שהיו בעיות עם תוקף הביטוח של המעסיק והוא שכנע אותי לא לפעול בנושא.

  כיום לאחר 6 שנים, איני עובד באותו מקום עבודה והתחלתי לסבול מהגבלות קשות בעמוד השדרה המותני אשר מפריעות לי בתפקוד. האם ניתן להתחיל לפעול משפטית בעניין לאחר 6 שנים ממועד התרחשות התאונה?
  הוספת תגובה
  סגור
 • מעורבות בתאונת דרכים בדרך מקום העבודה
  חמי
  שלום,
  לפני שבוע הייתי מעורב בתאונת דרכים בדרכי מהבית בכפר סבא לעבודה באשקלון. בתאונה נחבלתי בצוואר, בגב וברגליים ואף נגרמו לי שברים.
  האם במקרה כזה מדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה? האם עלי לפנות קודם כל בתביעה מול ביטוח לאומי ורק לאחר מכן לפנות לעורך דין לצורך הגשת תביעה נגד מבטחת הרכב שלי?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
1 | | | | | | | | | | | | | |