www.ovdim.org.il

פורום תאונת עבודה ומחלת מקצוע - עו"ד דן גנון

פורום תאונת עבודה הוקם כדי לתת מענה לעובדים שנפגעו בעבודה או לקו במחלת מקצוע.


הפורום מיועד לכל מי שמעוניין לברר מהן הזכויות המגיעות לו, להבין כיצד החוק מסווג תאונת עבודה ולברר איך ניתן להגיש תביעות פיצויים מהגורם האחראי לתאונה, מהמעסיק, מהמוסד לביטוח לאומי ומחברות הביטוח השונות, וזאת בכדי לממש את מלוא הזכויות הרפואיות בעקבות התאונה או המחלה.

עו"ד דן גנון

ליצירת קשר: 053-7101852

 עו"ד דן (דני) גנון, הינו בוגר תואר ראשון ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת חיפה (משנת 2007).
בעל ידע וניסיון רב בתחום הביטוח הלאומי, נזקי גוף ודיני עבודה, עם התמחות ספציפית בייצוג נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע.
עו"ד גנון עבד בעבר מספר שנים כעו"ד בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, שם התמקצע וצבר ניסיון רב בתחומים הנ"ל.


בשנים האחרונות עובד עו"ד גנון במשרד עו"ד סירוטה (אחד המשרדים הטובים, הוותיקים והמקצועיים ביותר באזור חיפה והצפון בתחום דיני הביטוח הלאומי, נזקי הגוף ודיני עבודה). במסגרת עבודתו, מייצג עו"ד גנון ומטפל בתיקים רבים של נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע, לרבות בתיקים המורכבים והמסובכים ביותר.

כאן תוכלו להבין מהן זכויותיכם לאחר תאונת עבודה או מחלת מקצוע, הן במקום העבודה והן בביטוח הלאומי.מנהל הפורום:
עו``ד דן גנון
ייעוץ אישי
 
הוספת הודעה חדשה
 • תאונת עבודה שאירעה לעובד בעת שליחות מהעבודה בחו"ל
  אליעזר
  שלום,
  אני עובד בתפקיד מהנדס תוכנה ולפני שבועיים נשלחתי ממקום העבודה לביקור במשרדי החברה בארצות הברית. בערב יצאתי מהמלון והלכתי לטיול ברחבי העיר, חלפתי ליד אתר בניה, מעדתי ונחבלתי בברך. שאלתי היא האם במקרה כזה מדובר בתאונת עבודה שתזכה אותי בפיצוי למרות שהתאונה אירעה לי כביכול אחרי שעות העבודה הרשמיות של המעסיק בישראל ובחו"ל?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • פגיעה מוחית עקב שהות ממושכת מתחת למים ללא ציוד מתאים
  ארמון
  שלום,
  אני צוללן שעובד בנמל במגוון תפקידים. לפני שבוע נדרשתי לבצע עבודת ריתוך מתחת למים אך לא היה לי את ציוד הצלילה המתאים לצורך כך. המעסיק הפעיל עלי לחץ ונכנסתי למים עם בלון שאינו מספיק לביצוע מקצועי של העבודה. אני חושב שהייתה בעיה עם הווסת של הבלון והוא לא הזרים חמצן כראוי. אחרי שיצאתי מהמים הרגשתי בעיה בשיווי משקל וכעבור יומיים התחלתי להתקשות בביצוע פעולות בסיסיות שמצריכות מוטוריקה עדינה וריכוז. האם אני רשאי לתבוע את המעסיק ו/או לקבל פיצויים מביטוח לאומי?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • נפילה מעגורן ופגיעה קשה בעמוד השדרה הצווארי
  צ'רלי
  שלום,
  אני עובד כבר 20 שנה בתפקיד מפעיל עגורן בנמל. לאחרונה התחלתי להרגיש סחרחורות כאשר אני מטפס לעבר תא הפעיל בעגורן. לפני יומיים החלקתי מהסולם ולמרות שהייתי מאובטח בכבל נחבלתי בצוואר ומאז אני מתקשה להניע את הצוואר.
  האם במקרה כזה אוכל לקבל פיצויים מביטוח לאומי וגם מהמעסיק?
  הוספת תגובה
  סגור
 • הכרת המוסד לביטוח לאומי במחלת ריאות קשה כמחלת מקצוע
  מוני
  שלום,

  אני עבדתי במכרה פוספטים במשך 12 שנה ובמשך השנים נהגתי להתלונן בפני המעסיק על אבק שחודר מבעד לביגוד המגן שלנו. המעסיק לא התייחס לטענות ובגלל שהייתי זקוק לכסף המשכתי לעבוד כרגיל.

  לפני חודשיים גיליתי שלקיתי במחלת ריאות קשה. השאלה שלי היא האם ניתן להוכיח קשר בין עבודתי לבין התחלואה במחלת הריאות?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • האם תאונת עבודה שקרתה לעובד במהלך הפסקת צהריים מחוץ למשרד תוכר כתאונת עבודה?
  אבנר
  שלום, לפני שבוע יצאתי להפסקת צהריים ממקום העבודה שלי והלכתי לקניון סמוך כדי לקנות לאכול. בעת שהלכתי בקניון החלקתי על כתם שמן שלא נוקה כראוי , החלקתי ושברתי את הקרסול. שאלתי היא האם התאונה הזו יכולה להיות מוכרת כתאונת עבודה למרות שהתרחשה מחוץ למקום העבודה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת דרכים שאירעה לי בדרך למקום העבודה
  ראובן
  שלום,
  לפני שלושה ימים הייתי מעורב בתאונת דרכים שאירעה לי בדרכי למקום העבודה ובה נחבלתי קשות בעמוד השדרה הצווארי והגבי. שאלתי היא האם במקרה כזה אני מחויבת לדווח על התאונה כתאונת עבודה בביטוח לאומי ולפעול להגשת תביעה מתאימה או שאני רשאית לבחור האם ליידע את המוסד לביטוח לאומי בדבר התאונה או לחילופין להימנע מכך ולפעול אך ורק מול חברת הביטוח של הרכב?
  תודה רבה
  הוספת תגובה
  סגור
 • מעסיק מסרב לתת לעובד טופס בל/250 לאחר תאונת עבודה
  מיכאיל
  שלום,
  אני עובד כממיין סחורה במפעל לייצור רכיבים אלקטרוניים. לפני שבוע אחת המכונות זזה מהמקום ונפלה מגובה של שני מטרים ופגעה לי בכף הרגל. נגרמו לי שברים ואין באפשרותי לעבוד כעת. המעסיק משיקוליו לא הסכים למלא ולחתום על טופס בל/250. מה אפשר לעשות במקרה כזה כדי למצות את הזכויות?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • חישוב קצבת נכות לפי אחוזי נכות 20%
  אלי כוכבי
  ביום: 13.8.2020 נקבעה לי דרגת נכות צמיתה ל15% כיום יש לי החמרת מצב מוכחת עפ"י תיעוד רפואי עדכני ותפקוד יומיומי. בכוונתי גשת לוועדה רפואית, אך קודם לכן הייתי מבקש לדעת, מה תהיה קצבת הנכות שלי במידה והוועדה תאשר לי 20% לצמיתות. כי ייתכן והקצבה תהיה נמוכה מקצבת זקנה, אז בכלל לא משתלם לטרוח. יתירה מזו, אנכי לא זכאי להוון את הקצבה בהיותי מעל ל20 שנה אחרי הפרישה. ומעל לכל אנכי עלול גם לאבד את המענק אשר שולם לי בתאריך 13.8.20 אהיה אסיר תודה לכם באם תואילו נא בטובכם להשיב לשאלתי. מועד הפגיעה 17.3.1997 ת. לידה 24.02.1939 הכנסה בשלושת החודשים שקדמו לפגיעה 47314 ש"ח. תודה לכם, מעומק לבי.
  הוספת תגובה
  סגור
 • צלילה במאגר מים מזוהמים במשך שנתיים
  אנדריי
  שלום,
  אני צוללן מוסמך ולפני שנתיים התחלתי לעבוד בחברה שעוסקת בחקר חיים מתחת למים ובהשפעות סביבתיות ואקולוגיות של חומרים רעילים על הסביבה הימית.
  בעוד המעסיק התחייב כי אקבל את כל אמצעי המיגון האפשריים לצורך ביצוע העבודה, לאחר בירור שערכתי התברר כי בפועל הוא לא סיפק לי ציוד מגן תקני ולכן חשף אותי לחומרים רעילים מסוגים שונים במשך שנתיים.
  לאחרונה התחלתי לסבול מגירויים חמורים בעור ומשיעול טורדני בעוד אינני מעשן ולא עישנתי בעבר. כעת אני מתחיל בירור רפואי מקיף.
  האם במקרה של תחלואה בסרטן או במחלה אחרת אוכל לקבל את כל הזכויות כנפגע בעבודה מהביטוח הלאומי?
  הוספת תגובה
  סגור
 • מיצוי זכויות והתיישנות ביחס לתאונת עבודה שאירעה לפני 6 שנים
  אבנר
  שלום,

  לפני שש שנים הייתי מעורב בתאונת עבודה שבמסגרתה נחבלתי קשות בגב. קיבלתי את הטיפול הרפואי אך לא דיווחתי שמדובר בתאונת עבודה מאחר שהיו בעיות עם תוקף הביטוח של המעסיק והוא שכנע אותי לא לפעול בנושא.

  כיום לאחר 6 שנים, איני עובד באותו מקום עבודה והתחלתי לסבול מהגבלות קשות בעמוד השדרה המותני אשר מפריעות לי בתפקוד. האם ניתן להתחיל לפעול משפטית בעניין לאחר 6 שנים ממועד התרחשות התאונה?
  הוספת תגובה
  סגור
 • מעורבות בתאונת דרכים בדרך מקום העבודה
  חמי
  שלום,
  לפני שבוע הייתי מעורב בתאונת דרכים בדרכי מהבית בכפר סבא לעבודה באשקלון. בתאונה נחבלתי בצוואר, בגב וברגליים ואף נגרמו לי שברים.
  האם במקרה כזה מדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה? האם עלי לפנות קודם כל בתביעה מול ביטוח לאומי ורק לאחר מכן לפנות לעורך דין לצורך הגשת תביעה נגד מבטחת הרכב שלי?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • זכאות לקבלת דמי הבראה לנפגע בעבודה
  זהבה
  שלום רב
  לאחר תאונת עבודה נמצאת בבית כבר 3 חודשיים הותק בעבודה 4 וחצי שנים. האם בעקבות זאת לא מגיע לי את דמי ההבראה ששולמו?
  תודה רבה
  הוספת תגובה
  סגור
 • נפילה באתר בניה כאשר הקבלן אינו מבוטח
  עבודי
  שלום,
  אני עובד בתפקיד טייח באתר בניה בצפון הארץ. לפני שבוע נפלתי מפיגום בגובה 3 מטר ונחבלתי קשות בעמוד השדרה הצווארי והמותני. מאז אני מרותק למיטה. השאלה שלי היא האם בקמרה שלא היה למעסיק ביטוח בזמנים הרלבנטיים לאירוע, עדיין אוכל לקבל ממנו פיצויים לאחר הגשת תביעה נגדו?
  הוספת תגובה
  סגור
 • סוג של רלוקיישן 4-5 חודשים
  מיקי
  שלום,
  אני עובד בחברה שבה הגענו למסקנה שכדאי לי לעבור לתקופה של 4-5 חודשים לעבוד עם הצוות באוקראינה או בקיצור חול.
  אין בעייה של שהייה שם כי אני אזרח אוקראינה גם.
  אך השאלה שלנו האם אפשר להמשיך לקבל שכר רגיל פה בארץ ובעיקר מה קורה עם קורה לי מקרה של א.כ.ע למשל?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • האם תאונה שקרתה לעובד תוך סטייה מדרכו הרגילה לעבודה תוכר כתאונת עבודה?
  טרוי
  שלום,
  אני עובד בתחום הזיווד האלקטרוני בתפקיד הנדסי. לפני שבוע בדרכי לעבודה, הלכתי בדרך שונה מהרגיל כי הייתי צריך להכניס את רכבי למוסך. בדרכי חזרה מהמוסך ברגל לכיוון העבודה, נתקלתי בבור במדרכה, נפלתי ונחבלתי קשות בברך.
  שאלתי היא האם במקרה כזה של סטייה מהדרך הרגילה לעבודה יש אפשרות שהתאונה תוכר כתאונת עבודה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תחלואה במחלת ריאות לאחר 35 שנות עבודה במפעל עצים
  אלכסיי
  שלום,

  אני עובד במשך 35 שנה במפעל עצים. במהלך עבודתי אני נחשף לאבק עצים ולנסורת בכמויות גדולות על בסיס יומי. רק בשנים האחרונות התחלנו לקבל מסכת הגנה מפני האבק הזה. לפני חודשיים התחלתי לסבול מבעיות נשימה קשות ושאלתי היא האם ניתן לקשור בין תנאי העבודה שלי לבין מחלת הריאות וקשיי הנשימה שמהם אני סובל.

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תאונת קורקינט חשמלי שאירעה לעובד בדרך לעבודה
  חמודי
  שלום,

  לפני שבוע בדרכי לעבודה נתקלתי בבור ביוב פתוח בכביש עם הקורקינט החשמלי שלי ועפתי ממנו למרחק של שלושה מטרים, נחבלתי בשיניים, בראש ובגפיים. האם נסיבות המקרה מאפשרות לי לפעול לצורך הכרה בתאונה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • תחלואה באסבסטוזיס וסרטן ריאות לאחר חשיפה ממושכת לאסבסט בעבודה
  ארנו
  שלום,
  אבי עבד במשך 20 שנה במפעל לייצור אסבסט ולפני שנה גילו לו סרטן ריאה ואסבסטוזיס. האם ניתן לקשור בין התחלואה ובין עבודתו במפעל שנעשתה תוך חשיפה ממושכת ויום יומית לאסבסט פריך ומסוכן?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • האם עובד שנפגע באשמתו בעבודה מכוסה מבחינת ביטוח לאומי?
  נועם
  שלום, אני עובד במפעל מתכת ולפני יומיים הייתי מעורב בתאונה לאחר שהכנסתי את ידי לתוך אזור מסוכן במכונה, ונחתכתי קשות בכף היד. השאלה היא האם אני מכוסה בביטוח לאומי למרות שהתאונה הייתה באשמתי ובניגוד להוראות המעסיק?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • מיצוי זכויות לאחר מעורבות בתאונת דרכים בעבודה
  אברי
  שלום,
  נפגעתי בתאונת דרכים בעבודה לפני 5 שנים והשאלה שלי היא אם עד היום לא -פעלתי כלל בנושא מול חברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי, האם אני עדיין יכול לפעול בנושא מול הגורמים הרלבנטיים?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • הכרה במחלת ריאות עקב עבודה במכרה פוספטים
  אברומי
  שלום, אני עובד במשך 35 שנה במכרה פוספטים ורציתי לשאול האם מחלת הריאות שאני סובל ממנה במשך שנים יכולה לקבל הכרה כמחלת מקצוע המזכה בפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי או מהמעסיק?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • הגשת תביעה נגד המעסיק לאחר תאונת עבודה
  חגי
  שלום,

  אני עובד בנגריה ולאחרונה נחתכתי קשות ביד ימין לאחר שמסור בנגריה השתחרר ממקומו ופגע לי ביד. האם במקרה כזה ניתן להגיש תביעת רשלנות נגד המעסיק מעבר להגשת תביעה לדמי פגיעה ולקביעת דרגת נכות לביטוח לאומי?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
  • תשובה לחגי
   עו"ד דן גנון
   חגי שלום,
   בהחלט ניתן להגיש תביעה נזיקית נגד המעסיק, במקביל לניהול ההליך מול הביטוח הלאומי.
   אני ממליץ לך לפנות לייעוץ פרטני.
   בברכה,
   עו"ד דן גנון - 053-7101852

   המידע המוצג כאן אינו מהווה המלצה או יעוץ מכל סוג שהוא, אין להסתמך על המידע ללא היוועצות עם עורך דין.
   הוספת תגובה
   סגור
 • הגשת תביעה נגד מעסיק בגין רשלנות
  רמירז
  שלום,

  לפני חודש נפלתי מגובה רב בעבודה ונחבלתי בעמוד השדרה. נראה לי שעמדת העבודה שלי לא הייתה בטיחותית ואני חושד שהמעסיק התרשל כלפי כאשר התיר לי לעבוד בצורה כזו.

  מתי עלי לפעול להגשת תביעת פיצויים נזיקית נגד המעסיק? האם במקביל להגשת תביעה לביטוח לאומי או רק לאחר סיום ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי?

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
  • תשובה לרמירז
   עו"ד דן גנון
   רמירז שלום,

   בהחלט ניתן להגיש תביעה נזיקית נגד המעסיק, במקביל לניהול ההליך מול הביטוח הלאומי.
   אני ממליץ לך לפנות לייעוץ פרטני.
   בברכה,
   עו"ד דן גנון - 053-7101852

   המידע המוצג כאן אינו מהווה המלצה או יעוץ מכל סוג שהוא, אין להסתמך על המידע ללא היוועצות עם עורך דין.
   הוספת תגובה
   סגור
  • תשובה לרמירז
   עו"ד דן גנון
   רמירז שלום,

   בהחלט ניתן להגיש תביעה נזיקית נגד המעסיק, במקביל לניהול ההליך מול הביטוח הלאומי.
   אני ממליץ לך לפנות לייעוץ פרטני.
   בברכה,
   עו"ד דן גנון - 053-7101852

   המידע המוצג כאן אינו מהווה המלצה או יעוץ מכל סוג שהוא, אין להסתמך על המידע ללא היוועצות עם עורך דין.
   הוספת תגובה
   סגור
 • תאונה שאירעה לעובד במהלך שעות העבודה מחוץ למשרד
  שבי
  שלום, אני עובד במשרד עורכי דין ונהוג אצלנו לצאת לקנות ארוחת צהריים במרכז המסחרי הצמוד למשרד. בזמן שיצאתי מהמשרד לקנות אוכל החלקתי על אחת המדרגות ונגרם לי שבר בקרסול. האם במקרה כזה אוכל לקבל את כל הזכויות כמו כל נפגע אחר בעבודה?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • האם ניתן להכיר בסינדרום תעלה קרפלית כמחלת מקצוע?
  ארנון
  שלום, אני עובד כקלדן בבתי המשפט במשך 13 שנה ולאחרונה התחלתי לסבול מכאבים בכף הדי בעת ביצוע מאמץ. שאלתי היא האם הביטוח הלאומי נוהג להכיר במחלה זו כמחלת מקצוע המזכה בתגמולים?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
  • תשובה לארנון
   עו"ד דן גנון
   ארנון שלום,
   בהתקיים תנאים מסוימים, ניתן להכיר בתסמונת התעלה הקרפלית (CTS) כמחלת מקצוע/ על דרך תורת המיקרוטראומה.
   אני ממליץ לך לפנות לייעוץ פרטני.
   בברכה,

   עו"ד דן גנון - 053-7101852

   המידע המוצג כאן אינו מהווה המלצה או יעוץ מכל סוג שהוא, אין להסתמך על המידע ללא היוועצות עם עורך דין.
   הוספת תגובה
   סגור
 • תאונת דרכים שאירעה לעובד בדרך לעבודה
  אורי
  שלום,
  לפני שבוע הייתי מעורב בתאונת דרכים בבוקר בדרכי לעבודה. אציין שהתאונה אירעה תוך סטייה שלי מהמסלול הקבוע לעבודה לצורך ביצוע תיקון של תקר ברכב. האם במקרה כזה תאונת הדרכים תוכר כתאונת עבודה ותזכה אותי בזכויות במוסד לביטוח לאומי?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • הכרה במחלת מקצוע של עובד במפעל אסבסט
  אברהם
  היי,

  עבדתי במפעל אסבסט במשך 20 שנה ובשנים האחרונות התחלתי לסבול ממחלת האסבסטוזיס. האם ביטוח לאומי מכיר במחלה כמחלת מקצוע המזכה את המבוטח בתגמולי ביטוח?
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • הגשת תביעה נגד המעסיק במקרה של תאונת עבודה
  רומן
  שלום,
  אני עובד בנגרייה מזה 4 שנים. לפני שבוע הייתי מערוב בתאונה עם מסור בנגרייה ונקטעו לי שתי אצבעות בכף היד. אציין שבעל העסק מעולם לא העביר לעובדים הדרכה מסודרת בנוגע לאופן הפעלת המסור הספציפי הזה.
  האם ניתן להגיש תביעה נגד המעסיק בעילה של רשלנות? וזאת מעבר למענה שמתקבל מהביטוח הלאומי.
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • כיצד ניתן להוכיח שהחבלה שנגרמה לי קרתה במסגרת העבודה?
  ארטיום
  שלום,

  אני עובד בתפקיד מהנדס כבישים ולכן עובד הרבה בחוץ ומבצע מדידות. במהלך אחד מימי העבודה נפלתי ליד תוואי הכביש המתכונן ונחבלתי קשות בברך. אציין כי לא היו עדים לתאונה. כיצד אוכל להוכיח למעסיק שהתאונה אירעה לי במהלך העבודה וקשורה לעבודה.

  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
 • גמלה לנפגע בתאונת עבודה וגמלת נכות כללית
  ארקדי
  שלום, אירעה לדוד שלי לפני חודש תאונה במפעל מתכת שבו הוא עובד בעת שהכניס אצבעותיו למכונה ושתיים מהם נפגעו. אציין כי הוא מקבל ללא קשר כבר 10 שנים קצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי. האם במקרה שבו תיקבע לו דרגת נכות מעבודה בשיעור שמצדיק קבלת גמלת נכות חודשית ישללו ממנו את קצבת הנכות הכללית שהוא מקבל או שהוא יצטרך לבחור אחת מבין שתי הקצבאות.
  תודה
  הוספת תגובה
  סגור
1 | | | | | | | | | | | | | |