www.ovdim.org.il

כתיבת קורות חיים

דרגו את המאמר
  התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע: 4.3 מתוך 5
כתיבת קורות חיים

לרשותך מספר מאמרים ועצות שימושיות לכתיבת קורות חיים. מסמך קורות חיים הוא כרטיס הביקור שלכם בעיני מעסיקכם הפוטנציאלי הבא. אם טופס קורות החיים יהיה מנוסח כראוי הוא ישמש אתכם פעמיים...

כתיבת קורות חיים - איך לכתוב ? איך להיזהר מטעויות ? איך לנסח ?...

קראו בעיון את כל הטיפים שלנו ותרוויחו !

מסמך קורות חיים, הוא כרטיס הביקור שלכם, או בשפת התקשורת, הפרומו שאתם מכינים לעצמכם, לפני הפגישה הגורלית. המסמך יפתח או יסגור דלתות, עוד בטרם המעסיק הפוטנציאלי יראה אתכם, או ישמע מה יש לכם לומר.


רוצה לעבוד בגוגל?

 

משרה אטרקטיבית מושכת אליה מאות פניות, המעסיק עובר על גבי דפים רבים ובורר מתוכם את מה שנראה לו הכי מתאים. גם אם אתם בעלי הכשרה טובה וניסיון רלוונטי ואתם משוכנעים שמשרה נועדה לכם, חשוב להקפיד על כמה פרמטרים מרכזיים, על מנת שמעסיק לא ידלג על קורות החיים שלכם, אלא יקרא אותם בעיון ויזמן אתכם לראיון עבודה.


קורות החיים משמשים אתכם פעמיים, גם לצורך המיון הראשוני, מבין כל הפניות שנשלחות למעסיק וגם במהלך ראיון העבודה. אם אתם באופן טבעי מתרגשים ומתבלבלים במהלך הפגישה ושוכחים לציין פרט חשוב, כמו כמה שנים עבדתם במקום עבודה מסוים, או תפקיד ספציפי שמלאתם במסגרת העבודה, קורות החיים יהיו פרושים לפני הבוס, במהלך הראיון והוא יוכל להציץ בהם במידת הצורך.


קורות החיים צריכים להיות מנוסחים בצורה מקצועית ומשכנעת וכתובים באופן שיווקי על גבי עמוד אחד בלבד. חשוב לשמור על כללים מוסכמים ואחידים, כגון: פרטים אישיים, מוסדות השכלה בהם למדתם, מה עשיתם בשירות צבאי, שנות ניסיון מקצועי, ופרטים רלוונטיים נוספים. תוכלו להיעזר במאמר על כתיבת קורות חיים, כדי לדייק בניסוח, בהתאם לדרישות המקובלות.

 

רוצה לעבוד בפייסבוק?


לכל תפקיד קיימות דרישות מסוימות, מומלץ מאד להתאים את מסמך קורות החיים לסוג העבודה. לסנן פרטים שלא מתאימים ולהדגיש את מה שחשוב, בהתאם למודעת הדרושים. אל תשלחו בצורה אוטומטית את הקובץ לכל המשרות שבחרתם, גם אם זה מצריך מכם עוד כמה דקות של מחשבה וניסוח, כדאי לעשות את המאמץ ולהתאים את הקובץ לסוג התפקיד.


לפני כל הניסוחים וההתאמות, חשוב לשים לב שפרטי התקשורת שכתבתם במסמך מדויקים, אחרת איך יצרו איתכם קשר? שימו לב שמספר הטלפון מעודכן וכתובת המייל נכונה. קראו עוד על טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים.


קיימים טיפים טובים שיעזרו לכם לעלות לראש רשימת המועמדים המתאימים, כמו למשל, דגשים של כותרות, בדיקת שגיאות כתיב, גודל הפונט ועוד שינויים קוסמטיים חיוניים, שעליהם תוכלו לקרוא במאמר עצות וטיפים בכתיבת קורות חיים.
אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לעין מקצועית, שתקרא את קורות החיים שלכם, לפני שאתם שולחים אותם, תכוון אתכם ותתקן את השגיאות והטעויות, על מנת שיהיו מדויקים.

אנחנו יכולים לעזור לך!

 

אם תקראו את הטיפים שלנו לכתיבת קורות חיים, תקפידו על הכללים, ייתכן ותתקבלו למשרה חלומית.

זכרו: שלחו קורות חיים מתומצתים, מותאמים למשרה ומנוסחים כראוי, רוב הסיכויים שתוזמנו לראיונות עבודה רבים, ואפשרות הבחירה תעבור לידיים שלכם. אתם תחליטו היכן תרצו לעבוד ומה הכי מתאים עבורכם.

 

כתיבת קורות חיים לסוכני מכירות ואנשי שיווק

 

בהצלחה בדרך החדשה 


מאמרים נוספים בתחום

כתיבת קורות חיים

קורות החיים צריכים להיות מותאמים למשרה אליה אתם מנסים להתקבל. רצוי שתעברו על המסמך לפני שאתם שולחים אותו למעסיק ותעדכנו אותו בפרטים חדשים ותדגישו תחומים שיבליטו אתכם מעל מועמדים אחרים. 

דרושים אנשי מכירות לעבודה בהייטק!

יש לך הזדמנות לעבוד בחברת הייטק, בסביבה צעירה ומבטיחה ולהצטרף להצלחה ... 

טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים

אם אתם שולחים קורות חיים באופן תדיר ולא חוזרים אליכם כדי לקבוע מועד לראיון- סימן שמשהו לא טוב בקורות החיים שלכם... 

ניסוח קורות חיים

יש מספר דרכים לייפות את קורות החיים שאתם שולחים למעסיקים, ואחת מהן היא ניסוח נכון. ניסוח נכון אינו מוביל לכך שתגזימו ותאדירו את עצמכם, אלא לכך שתבליטו תכונות שיש לכם ותפקידים שבצעתם כך שירשימו ויעידו על אישיותכם 

עצות וטיפים - קורות חיים

הכנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשפר את קורות החיים. חלק מהשינויים שתבצעו יהיו קוסמטיים בלבד אך משמעותיים, והחלק האחר הוא מהותי יותר ויעזור לכם להתאים את קורות החיים למשרה ספציפית.  

דוגמא - קורות חיים

כאן תמצאו מספר דוגמאות למסמך קורות חיים, מדריך איך לכתוב קורות חיים ועוד ... 

דוגמא נוספת - קורות חיים

כתיבת קורות חיים באופן נכון יכולה להשפיע באופן משמעותי על הסיכויים לקבל זימון לראיון עבודה. בחירת המרואיינים אשר יוזמנו לראיון עבודה תלויה בטבורה באופן עריכתם של קורות החיים. להלן קורות חיים לדוגמא... 

ייעוץ- מי מתאים להיות עצמאי ?

התכונות האישיותיות החשובות בהתאמה של אדם לעסק עצמאי ... מי מתאים להיות עצמאי? 

קריירה או עבודה ?

קריירה או עבודה ?

קריירה תעסוקתית פירושה תהליך דינמי, אנרגטי, בו את/ה נמצא/ת בנקודה מסוימת וברור שבעוד מספר שנים תמצא/י בשלב אחר מבחינה תעסוקתית - גבוה יותר, רחב יותר, מתגמל יותר.  

לימודים| קורסים

מחפש ללמוד מקצוע חדש? רוצה לקבל מידע אודות מוסדות לימוד בישראל ... פורטל העובדים יכול לעזור לך ... 

עבודה בחו"ל, איך מתחילים? היכן מחפשים? ממה להיזהר?

רוצה לעבודה בחו"ל? איך לבחור בין ים של הצעות עבודה? אתרים מומלצים ועצות לפני בחירת מקום עבודה חדש בחו"ל ... 

קורות חיים לדוגמא - מזכירה, משרת אדמיניסטרציה

איך לכתוב קורות חיים למשרת מזכירה, מנהלת אדמיניסטרטיבת?  

קורות חיים לדוגמא- משרת מורה, מחנך

קורות חיים למשרות בתחום החינוך וההוראה ... התחילו כאן! 

קורות חיים לדוגמא- עולה חדש

עולה חדש? מחפש עבודה? ... איך כדאי לך לכתוב קורות חיים אם עלית לא מזמן? 

קורות חיים לדוגמא- משרת עורך דין או יועץ משפטי

עורך דין? רוצה להתקבל לעבודה? להלן דוגמא למסמך קורות חיים של עורך דין ... 

קורות חיים לדוגמא - משרת מנהלת חשבונות

מנהלת חשבונות, איך לכתוב קורות חיים בצורה יעילה ושיווקית?  

מעסיקים בודקים מידע על מועמדים לעבודה בגוגל וברשתות חברתיות

תחקיר של רשת החדשות האמריקנית, CNN, מצביע על כך שיותר ויותר מעסיקים בודקים נתונים שונים בנוגע לאישיותם של מועמדים לעבודה באמצעות האינטרנט והרשתות החברתיות... 

רוצה להתקבל לעבודה כאיש מכירות? כך צריך לכתוב קורות חיים ודוגמאות

כך תכתבו מסמך קורות חיים נכון וראוי למשרת איש מכירות או סוכן שטח, קיראו את הטיפים וקבלו הצעת עבודה ייחודית! 


חיפשת עורך דין? לתאום פגישת יעוץ בעלות מוזלת לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.