www.ovdim.org.il

ההבראה בצים - פחות פיטורין, פחות שכר

דרגו את המאמר
  התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

תוכנית ההבראה בצים – פחות שכר והטבות, בלי פיטורין

 


חברת הספנות צים, אשר בבעלות החברה לישראל והאחים עופר, חתמה היום על הסכם הבראה אשר במסגרתו יוותרו עובדי החברה על סכום כולל של כ-41 מיליון שקלים. ההסכם, אשר נחתם בין הנהלת החברה, ההסתדרות ו-וועד העובדים, נחתם במסגרת מהלך ההתייעלות השני בתוך שמונה חודשים.


ההסכם נועד להסדיר את תנאי העסקתם של העובדים בענקית הספנות עד שנת 2016, ובמסגרתו יאבדו עובדים אשר משכורתם עומדת על יותר מ-5,000 שקלים כשני אחוזים משיעור שכרם הנוכחי. עובדים אשר משתכרים למעלה מ-10,000 שקלים בחודש יאלצו להיפרד מ-5% משכרם ואילו העובדים הבכירים המשתכרים מעל 15,000 שקלים, יוותרו על כעשרה אחוזים ממשכורתם בעקבות ההסכם.

 

      קראו עוד בתחום:


הנהלת החברה תשיב את הכספים לעובדים, בהפרשי ריבית והצמדה, בשלושה תשלומים בשנים 2014 ו-2015, כאשר עובד אשר יפוטר או יסיים עבודתו בטרם יקבל תשלומים אלו, יוכל לדרוש אותם מהנהלת החברה ביום עזיבתו.

 

הקפאת קידומים והעלאות שכר


כמו כן, מן ההסכם עולה כי תוקפא כל התנועה בתוך החברה, לרבות קידומים והעלאות בשכר בכל שנת 2010. לא זו אף זו, גם הקידומים בשנים שלאחר מכן יהיו תלויים במצבה הפיננסי של החברה.

 

העובדים יאלצו להיפרד גם מזכויות נוספות אשר היו מנת חלקם עד לאחרונה כגון תשלומי שי חופשה, תווי קנייה, גילום מס עבור משכורת 13 ועוד. בניגוד לעבר, לא יזכה עובד לפטור בעבור בדיקה רפואית והשי לרגל חג הפסח יופחת ויעמוד על 200 שקלים בלבד. העובדים לא ייסעו השנה לנופשון השנתי המסורתי ומענקי ההתייעלות יבוטלו עד להודעה חדשה. כמו כן, עובדים זמניים יהיו מוגדרים כזמניים לתקופה הארוכה בתשעה חודשים מן התקופה הנהוגה כיום.


הישגו הגדול של יו"ר וועד העובדים בחברת צים, מר אבי שטרית, היה בכך שמנע האחרון פיטוריהם של עשרות ואף מאות עובדים, ואילו העובדים היחידים אשר יעזבו את החברה, יעשו זאת אגב "פרישה מרצון" ו-"פנסיה מוקדמת".

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות עובדים

תביעה של טכנאי שעבד במכון התקנים לפיצויים בגין פיטורין שלא כדין, עקב שימוע שלא כדין שנערך למראית עין בלבד.  

תביעה לפיצויי פיטורין לאחר התפטרות בדין מפוטר לאחר כשנתיים וחצי, עקב הרעה מוחשית בתנאים והפחתת שעות העבודה.  

בתום תשע שנות עבודה כמאבטח בשירות המדינה, הגיש העובד תביעה בגין הפרשי שכר על פי ההסכם הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה. 

ארבעה נערים עבדו בפיצרייה בשעות הלילה ובשעות מרובות בניגוד לחוק עבודת הנוער. לפיכך הוגש כתב אישום כנגד העסק.  

מנהלת חשבונות שבה מחופשת מחלה, וגילתה כי במקומה יושבת מחליפה. לאחר יומיים היא קיבלה מכתב פיטורין וטענה כי פוטרה שלא כדין ללא שיחת שימוע.  

מנהל העבודה הודיע למפעיל באגר בטלפון כי רכב החפירה שאותו הפעיל נמכר, לכן אין צורך שיגיע יותר לעבודה. 

המורה טענה כי הופלתה לרעה על ידי משרד החינוך לעומת מורים אחרים אשר שובצו בבית הספר ביישוב מגוריה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.