www.ovdim.org.il

ארגון עובדים, רשימת ארגוני עובדים:

דרגו את המאמר
  התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 1.0 מתוך 5

כבר נאמר מפי שופטים רבים כי הזכות להתאגד היא ’אחת מחרויות האדם’, וכך גם הזכות להתאגד בארגון עובדים. התאגדות בארגון עובדים היא חלק משמירה על זכויות העובד.

 

להקמת ארגון עובדים שתי מטרות עיקריות:

 

 • ריכוז כח על מנת להגן על ענייני העובדים ולייצגם מול המעביד.
 • יצירת ’כתובת’ המשמשת למעביד כך שיובטח עיקר עניינו של המעביד, לדוגמא פעילות סדירה של המפעל, מו"מ במקרה של שביתה ועוד.

 

רשימת ארגוני עובדים

 

 • הסתדרות העובדים הכללית החדשה - טל: 1-700-700-331
  ההסתדרות הייתה ונותרה במשך עשרות שנים המוסד הוותיק ביותר בכלכלה והחברה הישראלית. מאות אלפי העובדים והגמלאים המאורגנים בהסתדרות, ועוד מאות אלפים אחרים הנהנים מפעילותה, היו ונותרו המעוז האחרון של ערך השוויון והסולידאריות בישראל.
  בשנים האחרונות חל פיחות בערכים אלו בחברה הישראלית. אנו נתקלים בניסיונות בלתי פוסקים לפגוע במעמדם של העובדים והגמלאים ולהפחית בכוחה של העבודה המאורגנת. בשלוש השנים האחרונות הצלחנו להדוף בהצלחה לא מבוטלת את המגמות הללו ולחזק את מעמדה של ההסתדרות.
  דרכה החדשה של ההסתדרות באה לידי ביטוי בחיזוק האיגוד המקצועי, החף מאינטרסים זרים ופועל ללא מורא ומשוא פנים, אך ורק לטובת העובדים והגמלאים. • הסתדרות העובדים הלאומית - טל: 8882* |  03-7183800
  הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) הינה התאגדות מקצועית בישראל, כיום ארגון העובדים השני בגודלו בארץ, שהוקם ב-1934 על-ידי התנועה הרוויזיוניסטית. מטרתה הינה הגנה על זכויות העובדים החברים בה. ההסתדרות הלאומית גדלה משמעותית במשך השנים מבחינת מספר החברים בה לעומת ההסתדרות הכללית ואף השיגה הישגים רבים בניהם חתימה על הסכמים קיבוציים, איגוד מוסדות וארגונים רבים ואף חתימה משותפת ביחד עם ההסתדרות הכללית על הסכם קיבוצי עם חברות כוח אדם.


 • ארגון המורים בבתי הספר העל-יסודיים - טל: 03-7106777
  איגוד מקצועי, א-פוליטי ובלתי מפלגתי, הפועל לשיפור מעמדו ותדמיתו של המורה במערכת החינוך העל-יסודית בישראל. בארגון המורים חברים כיום כ-41,000 עובדי הוראה מכל רחבי הארץ, בכל זרמי החינוך הממלכתי, ממלכתי-דתי, ערבי, בסמינרים ובמכללות. מטרות הארגון הן מתן הגנה מקצועית לעובד-הוראה במערכת החינוך העל-יסודי, תוך חתירה לשיפור תנאי עבודתו ושכרו. העלאת הרמה החינוכית ורמת הלמידה במוסדות החינוך העל-יסודי בארץ. יוזמה, קידום והובלה של מאבקים למען עתיד מערכת החינוך בישראל בכללותה.
  לנהל משא ומתן ולחתום על הסכמים עם הממשלה ועם המעסיקים האחרים במערכת החינוך העל-יסודי. לייצג את חבריו בפני מוסדות, אישים וגופים שונים. לכונן ולנהל מוסדות כספיים ואחרים. להוציא לאור ספרים, כתבי עת וכיוצא בזה.

 • הסתדרות המורים בישראל
  הסתדרות המורים בישראל כבר מזמן איננה רק איגוד מקצועי, והיא גם לא עוד איגוד מקצועי. היא משפחה גדולה, מלוכדת וחמה, הנושאת שם צופן של אכפתיות קהילתית. האחריות והמעורבות החברתית הן חלק בלתי נפרד מהארגון. מבט מקרוב מגלה שמסגרת זו, שלנו, גדולה ככל שתהיה, אינה פוסחת על המגע האישי ועל החיוך – לצד החינוך.

 • ארגון עובדי צה"ל- טל: 03-6921482
  ארגון עובדי צה"ל הוא האיגוד המקצועי היציג של כל העובדים האזרחיים המועסקים על ידי צה"ל. עובדי צה"ל מועסקים במחנות ויחידות צה"ל מאילת ועד קריית שמונה כולל רמת הגולן. מגוון המקצועות בהם עוסקים העובדים אין דומה לו במשק הישראלי מתחומי הייצור, השיקום והאחזקה ועד תחומי ההיי- טק.

 • ארגון עובדי המים - טל: 03-6484438
  ארגון עובדי המים, אגודה חקלאית שיתופית בע"מ, נוסד בשנת 1954 ומשמש כנציג מקצועי ואובייקטיבי בתחומי המים לסוגיהם.

  יעדי הארגון ליעל את השימוש במים, לשפר ולשכלל את מערכות המים של לקוחות האגודה וצרכני המים, להכשיר אנשי ניהול ותפעול, לקדם ולשפר את הטכנולוגיה והידע התפעולי והניהולי של מערכות לאספקת מים, השקיה, ניצול שפכים והשבת קולחים.

  ההתמחויות הרבות של אנשי הארגון מאפשרים ללקוח למצוא תחת קורת גג אחת ייעוץ ותכנון מנקודת מבט רחבה, מקיפה ואוביקטיבית תוך מתן פתרונות יעילים וזולים.

 • ארגון עובדי קופ"ח כללית - טל: 03-6923023
  ארגון עובדי קופת חולים כללית, הוקם בשנת 1945 על פי החלטה משותפת של כלל נציגי המחוזות, במחוזות ובמרפאות השונות שהיו פזורות בכל רחבי הארץ, מתוך כוונה להקים ועד על, שיהיה מורכב מנציגי העובדים מהמחוזות השונים, ועד שייצג את עובדי הקופה בכל הנושאים המשותפים. כיום פועלים במסגרת קופת חולים כללית, (שירותי בראיות כללית), 25 מוסדות עיקריים, מהם 15 בתי חולים, המהווים את שדרת הרפואה המתקדמת במדינת ישראל וכן יחידות מטה המאוגדות בשמונה מחוזות. בכל אחד ממוסדות הקופה, מכהן ועד עובדים, ממנו נבחרים נציגים המרכיבים, את מוסדות הוועד הארצי. סך כל העובדים בקופ"ח כללית, המאוגדים בארגון עובדי קופ"ח כללית (פרט לרופאים) עומד כיום על כ 30 אלף. 

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות עובדים

תביעה של טכנאי שעבד במכון התקנים לפיצויים בגין פיטורין שלא כדין, עקב שימוע שלא כדין שנערך למראית עין בלבד.  

תביעה לפיצויי פיטורין לאחר התפטרות בדין מפוטר לאחר כשנתיים וחצי, עקב הרעה מוחשית בתנאים והפחתת שעות העבודה.  

בתום תשע שנות עבודה כמאבטח בשירות המדינה, הגיש העובד תביעה בגין הפרשי שכר על פי ההסכם הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה. 

ארבעה נערים עבדו בפיצרייה בשעות הלילה ובשעות מרובות בניגוד לחוק עבודת הנוער. לפיכך הוגש כתב אישום כנגד העסק.  

מנהלת חשבונות שבה מחופשת מחלה, וגילתה כי במקומה יושבת מחליפה. לאחר יומיים היא קיבלה מכתב פיטורין וטענה כי פוטרה שלא כדין ללא שיחת שימוע.  

מנהל העבודה הודיע למפעיל באגר בטלפון כי רכב החפירה שאותו הפעיל נמכר, לכן אין צורך שיגיע יותר לעבודה. 

המורה טענה כי הופלתה לרעה על ידי משרד החינוך לעומת מורים אחרים אשר שובצו בבית הספר ביישוב מגוריה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.