www.ovdim.org.il

בית הדין לעבודה - תביעת השכר נדחית, תביעת ההודעה המוקדמת מתקבלת בחלקה

דרגו את המאמר

פסק דין – תביעת הפרשי השכר נדחית, ההודעה המוקדמת לפיטורין מתקבלת


בית הדין לעבודה בתל אביב דחה את תביעת השכר שהגיש נהג בחברת הסעות בגין שעות נוספות, שכר עבודה, ועבודה בשבת ובחג. עם זאת קיבל בית המשפט את תביעתו לדמי הודעה מוקדמת (בחלקה).


סכום התביעה הכולל עמד על כ-14,000 שקלים כאשר בסופו של דבר פסק השופט לטובתו רק 800 שקלים בגין הפרשי שכר זעומים והודעה מוקדמת.


העובדות


התובע עבד בחברת הסעות השייכת לנתבע במשך כחודשיים. בין השניים לא נחתם חוזה עבודה והצדדים חלוקים על תקופת הזמן שבה עבד התובע אצל הנתבע. התובע שינה את גרסתו לגבי הימים המדויקים במהלך הדיון בבית המשפט.


הנתבע שילם לתובע שכר בעבור עבודתו על סך כעשרת אלפים שקלים בשני תשלומים נפרדים. התובע הגיש בבית המשפט פירוט של שעות העבודה והנסיעות שלו וטען כי לא שולם שכרו כפי שהוסכם. הנתבע מצדו כפר בשעות העבודה שהוצגו בדיון וטען כי השכר שולם לתובע בעבור הזמן שחלף מעת איסוף האנשים עד לפריקת האוטובוס ולא על השעות שבאמצע.

 
סיבת הפיטורין הייתה לפי דבריו של הנתבע, בגין תלונות רבות על עבודת התובע, אשר הגיעו אליו והביאו לכך שלא היה מנוס מסיום ההתקשרות. הנתבע ציין כי אמנם הפיטורין היו מיידיים, אך הן לוו בתוספת למשכורת על סך 300 שקלים אשר מהווים את דמי ההודעה המוקדמת.


הפרשי שכר ושעות נוספות


נטל ההוכחה להפרשים בין השכר שנתקבל לבין השכר שהיה מגיע לתובע מוטל על התביעה. השופט ציין בפסק הדין כי ניתן לראות בבירור כי התובע הגזים ברישום השעות כאשר תבע 12 שעות עבודה בעבור ימים בהם עבד 4 שעות או 14 שעות בעבור יום של שמונה שעות עבודה. בנוסף התגלו אי דיוקים וסתירות בגרסתו לגבי יום תחילת עבודתו ויום הפסקתה.

 

קרא עוד...

 

בית המשפט - המנהלת שפוטרה תחזור לעבודתה

נוסח מכתב פיטורין

הכללת פיצויי פיטורין בשכר ששולם לעובד

מהו הדין של פיטורין או התפטרות בשעת כעס?


כמו כן, טען התובע כי באחד הימים טיפל באוטו במשך כ-15 שעות ודרש תשלום שכר בגין הזמן ששהה במוסך. עם זאת, לא השכיל התובע להציג כל קבלה או מסמך אשר מעידים על הטיפול ועל הזמן ולכן לא ניתן להתייחס לבקשה זו בהליך משפטי.


בד"כ נוטה בית המשפט ללכת לקראתו של העובד במידה ואין בידיו רישומים מדויקים על כל השעות אשר לא שולמו לו כחוק, אך גרסתו של התובע, שהייתה מבוססות על חוסר היגיון והגזמה אינה מהווה את הנטל הדרוש על מנת להוכיח את צדקת טענותיו ולכן היא נדחית על ידי בית המשפט.

 
הודעה מוקדמת


התובע טען כי בין הצדדים הוסכמו שבועיים של התרעה מראש באופן הדדי על הפסקת ההתקשרות. התובע לא השכיל להמציא מסמכים אשר מאשרים את דבריו, לא כל שכן חוזה עבודה, ולכן אין בדבריו בלבד כדי להוכיח טענה זאת.


עם זאת, חוקי המגן במדינה מורים על דמי הודעה מוקדמת של יום אחד כנגד כל חודש עבודה ולכן זיכה אותו השופט בדמי הודעה קודמת בשיעור של שני ימי עבודה.

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות עובדים

תביעה של טכנאי שעבד במכון התקנים לפיצויים בגין פיטורין שלא כדין, עקב שימוע שלא כדין שנערך למראית עין בלבד.  

תביעה לפיצויי פיטורין לאחר התפטרות בדין מפוטר לאחר כשנתיים וחצי, עקב הרעה מוחשית בתנאים והפחתת שעות העבודה.  

בתום תשע שנות עבודה כמאבטח בשירות המדינה, הגיש העובד תביעה בגין הפרשי שכר על פי ההסכם הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה. 

ארבעה נערים עבדו בפיצרייה בשעות הלילה ובשעות מרובות בניגוד לחוק עבודת הנוער. לפיכך הוגש כתב אישום כנגד העסק.  

מנהלת חשבונות שבה מחופשת מחלה, וגילתה כי במקומה יושבת מחליפה. לאחר יומיים היא קיבלה מכתב פיטורין וטענה כי פוטרה שלא כדין ללא שיחת שימוע.  

מנהל העבודה הודיע למפעיל באגר בטלפון כי רכב החפירה שאותו הפעיל נמכר, לכן אין צורך שיגיע יותר לעבודה. 

המורה טענה כי הופלתה לרעה על ידי משרד החינוך לעומת מורים אחרים אשר שובצו בבית הספר ביישוב מגוריה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.