www.ovdim.org.il

קורס פסיכומטרי, לפני קריירה ועבודה

דרגו את המאמר
  התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע: 3.6 מתוך 5

פסיכומטרי ... החלטתי ללכת על זה, בדקתי וכתבתי ...

 

מהו המבחן הפסיכומטרי ומהי חשיבותו?

אין כל צורך להרחיב על חשיבותו של המבחן הפסיכומטרי בעולם האקדמי. כמעט בכל אוניברסיטה או מכללה יש צורך בהצגת הציון הפסיכומטרי, והמבחן הזה הפך לאחד מהמדדים העיקריים, אשר על פיהם מחליטות המכללות והאוניברסיטאות אם לקבל את המועמדים.

 

מה משקלו של הפסיכומטרי בקבלה ללימודים אקדמים?

 

במוסדות לימוד רבים, המשקל של המבחן הזה הוא 50% (כאשר גם לממוצע של תעודת הבגרות יש משקל זהה). ישנם מוסדות בהם המשקל הוא גבוה יותר או נמוך יותר, אך כמעט בכל מוסדות הלימוד (למעט האוניברסיטה הפתוחה בין היתר) יש למבחן הזה משקל כלשהו.

 

קצת על המבחן למי שבכל זאת לא יודע ...

 

המבחן הפסיכומטרי מורכב משמונה פרקים, בתחום הכמותי (בעיקר מתמטיקה), בתחום מילולי (בעיקר עברית ולוגיקה), ובתחום העוסק בשפה האנגלית. המשקל של החלק הכמותי הוא 40%, המשקל של החלק המילוי הוא 40% ואילו המשקל של החלק באנגלית הוא 20%. רק 6 מתוך 8 הפרקים הם נכללים בחישוב הציון, כאשר שני הפרקים הנוספים (אשר הנבחנים אינם יודעים אילו הם) מוגדרים כפיילוטים ולא נכנסים לחישוב הסופי של הציון.

 

איזה ציון פסיכומטרי מתאים לך?

 

ציון המבחן נע בין 200 ל - 800, כאשר ציון 800 הוא הציון הגבוה ביותר (והמאוד נדיר) ואילו הציון 200 הוא הציון המוך ביותר. רוב הציונים נעים סביב 400-600 כאשר ככל שהציון גבוה יותר, הסיכויים להתקבל למקצועות המבוקשים עולה כמובן. ברוב מוסדות הלימוד נעשה שכלול בין הממוצע של בחינות הבגרות ולבין הציון של המבחן הפסיכומטרי

 

לכן ככל שממוצע הבגרות נמוך יותר כך צריך המועמד ציון פסיכומטרי גבוה יותר (ולהפך). ישנם מקצועות מבוקשים כמו מחשבים, רפואה, משפטים ועוד, בהם יש צורך בציונים של 600 ומעלה ולעיתים אף 700. אלו הם ציונים גבוהים מאוד אשר לרוב האוכלוסייה קשה להשיגם.

 

מידע נוסף על ציונים באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה


כיצד לומדים למבחן הפסיכומטרי?

בשל חשיבותו הגדולה של המבחן, נפתחו בתי ספר רבים המלמדים כיצד לעבור את המבחן בהצלחה. בעשור האחרון, אחוז גבוה מאוד מהניגשים למבחן עושים קורס הכנה אשר בדרך כלל מסייע מאוד במבחן עצמו.

 

מוסדות לימוד כמו לחמן, אנקורי, אי קיו, קידום ועוד הם רק חלק קטן מהשמות המוכרים בתחום והתעשייה הזו גדלה מאוד בשנים האחרונות. קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי היא כיום הדרך הטובה ביותר להתכונן למבחן בהצלחה.

 

יש קורסים לפסיכומטרי ...

 

רוב הקורסים נמשכים כשלושה - ארבעה חודשים ומסתיימים בסמוך למועד הבחינה. בקורסים הללו נעזרים התלמידים בספרי לימוד (הניתנים כחלק מהקורס) ובהם יש שיטות רבות ומגוונות לפתירת התרגילים במבחן. המרצים ברוב מוסדות הלימוד הם איכותיים מאוד ובעלי ציוני פסיכומטרי גבוהים (בדרך כלל למעלה מ - 700).

 

עצם העובדה שהמרצים מכירים את המבחנים השונים ואת הסוגים של השאלות, מסייעת מאוד לתלמידים להגיע למבחן מוכנים כאשר הם במבחן עצמו אין כמעט הפתעות. הקורסים הללו עולים אלפי שקלים אך הם משתלמים בדרך כלל, במיוחד אם לומדים באופן רציני במהלך הקורסים עצמם.

 

עוד שיטת לימוד לפסיכומטרי, האם השיטה מתאימה לך?

 

שיטת לימוד נוספת היא לימוד באמצעות הספרים של הקורס בלבד וללא השתתפות בקורס עצמו. ניתן לרכוש את ספרי הקורס ולפתור את כל השאלות והמבחנים לדוגמא באופן עצמאי, וזהי גם כן הכנה טובה מאוד למבחן.

 

שיטה זו מתאימה במיוחד לאנשים בעלי משמעת אשר לא צריכים את המסגרת המחבקת של הקורס ומסוגלים ללמוד בעצמם בעזרת ספרים וללא המרצים. וכמובן, ניתן גם להיעזר במורים פרטיים אשר מתמחים בלימוד לקראת המבחן. שעה פרטית עולה בדרך כלל לפחות 100 ₪ ואם יש צורך במספר שעות מצומצם ולא בקורס שלם, לעיתים זוהי אפשרות עדיפה.

בכל מקרה, חשוב מאוד לזכור - אין זה משנה באיזו שיטת לימוד בחרתם, למבחן הזה יש חשיבות עליונה ואין לזלזל בו. הציון שתשיגו במבחן הפסיכומטרי, יקבע במידה רבה את עתידכם האקדמי והמקצועי.

מאמרים נוספים על הבחינה הפסיכומטרית

 

כבר התעייפת? יש מי שעוזר לך בדיוק עכשיו!

 

פורטל העובדים פנה אל מספר של מוסדות הכנה לבגרות על מנת לחסוך לך זמן, בירורים וכמובן גם כסף. מה שאנחנו עושים זה בעצם להפנות את הפנייה שלך למספר מוסדות לימודים לפי איזור המגורים שלך והם ידאגו לחזור אליך עם כל הפרטים כגון - מחירים, מרצים, זמנים ועוד.

אז למה לחכות? מלא את הטופס ותרוויח ...

מלא את הפרטים בטופס בתחתית העמוד ונציגי הקורסים השונים יחזרו אליך עם כל הפרטים.

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

שירות אישי – איתור מוסדות לימודים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
בחר סוג לימודים
דוא"ל
איזור לימודים מועדף
טלפון
 

שלח
אני מסכים/ה לתנאי השימוש מדיניות הפרטיות, ומשלוח חומר פרסומי.המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.