www.ovdim.org.il

הטרדה מינית - מרצה פוטר בגין התנהגות בלתי הולמת

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מרצה באוניברסיטה פוטר בגין התנהגות בלתי הולמת


למרות שמשטרת ישראל החליטה כי התיק בעניינו של פרופ' אייל בן ארי ייסגר, וועדת המשמעת זיכתה את האחרון מכל האשמות בגין הטרדה מינית, האוניברסיטה העברית החליטה שלא למחול לבן ארי ולפטר אותו בגין התנהגות בלתי הולמת. כך נקבע הבוקר על ידי בית הדין לערעורים של עובדי הסגל האקדמאי. בית הדין קבע כי יש לקבל את ערעורה של הנהלת האוניברסיטה לגבי קולת העונש שנגזר על בן ארי – הרחקה של שנתיים בלבד מהקמפוס.

 

      קראו עוד בתחום:

 

המסר אשר עלול לצאת מגזר דין זה, קבע הרכב בית הדין, הוא כי האוניברסיטה איננה מחמירה עם אנשי סגל אשר סרחו ומעלים עין מפגיעה והטרדה של סטודנטיות. בפסק הדין נכתב גם כי הנידון פיתח דפוס פעולה שיטתי במסגרתו ניצל לרעה, או לכל הפחות ניסה לנצל לרעה, את מעמדו כלפי תלמידותיו.

 

מדובר באיש סגל רב כוח, כריזמטי, ובעל השפעה, אשר חיזק את תחושת התלות של הדוקטורנטיות בו ונתן לאחרונות את התחושה כי מלוא עתידן האקדמי מונח על כתפיו. התחומים המקצועי והאינטימי טושטשו על ידי פריצת הגבולות, נכתב בפסק הדין, ומדובר בפגיעה של ממש בכבוד התלמידות, וכן באמינות ההערכה המחקרית המדעית. יתרה מכך, מעשיו של פרופ' בן ארי, כתב הרכב בית הדין, פגעו בשמה של האוניברסיטה.

 

עורכי דינו של בן ארי: "ניסו ליצור מפלצת"


מדובר בפרשה אשר התפרסמה לפני כשלוש שנים לאחר ששמועות בגין "מעשיו" של פרופ' בן ארי נפוצו בקמפוס האוניברסיטה. בעקבות השמועות פתחה משטרת ישראל בחקירה בנושא. התיק כנגד בן ארי נסגר על ידי המשטרה, אך ועדת המשמעת של האוניברסיטה המשיכה את ההליכים. בסופו של היום, הועדה קבעה כי התנהלותו של הפרופסור הכריזמטי לא הייתה הולמת, אך אין להרשיעו בהטרדה מינית.

 

העונש אשר נגזר על בן ארי עמד על שנתיים הרחקה מהאוניברסיטה. כאמור, הנהלת האוניברסיטה הגישה ערעור לבית הדין לערעורים על קולת העונש – ערעור אשר התקבל. הרכב בית הדין הוסיף כי לא ייתכן שעונשו של הנידון יעמוד על שנתיים בלבד, ולאחר תקופה זו ישוב האחרון לסגל האוניברסיטה העברית כאשר עולם כמנהגו נוהג. האוניברסיטה העברית, נכתב בפסק הדין, מתייחסת למקרים אלו בחומרה ובמדיניות של אפס סובלנות.

 


עורכי דינו של בן ארי זעמו בעקבות החלטת בית הדין לערעורים. עורכי הדין אמרו לאתר Ynet כי גם מסע שיטתי כנגד מרשם, וגם שני הליכי משמעת אשר נערכו לו, מצאו את האחרון זכאי מרוב המעשים המיוחסים לו. כמו כן, נטען כי הניסיון לצייר את מרשם כמפלצת התנפץ זה מכבר לרסיסים.

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות נשים - זכויות אישה

מפיקת כנסים טענה שפוטרה שלא כדין במהלך טיפולי פוריות בניגוד לתקופה המוגנת על פי חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.  

לאחר שהמזכירה סיפרה כי היא בהריון, המנהלת זימנה אותה לשיחה והודיעה לה כי עקב קיצוצים אין מנוס אלא להורות על פיטוריה. 

אם חד הורית דרשה פיצויים בגין פיטורין שלא כדין בטענה כי פוטרה בעת ששהתה בחופשת מחלת ילד. 

מועמדותה של צעירה לתפקיד קופאית ברשת שופרסל נדחתה, לאחר שהצהירה כי היא בהיריון.  

בעת סגירת מכון הכושר, מדריכת הפילאטיס שפוטרה היתה בהריון, ומאחר שהמכון המשיך לפעול לאחר החלפת הבעלים, המדריכה טענה כי מדובר בפיטורין שלא כדין ודרשה פיצויים בהתאם.  

התובעת טענה כי פוטרה במהלך ההריון, אולם המעסיקה טענה מנגד כי בעת השימוע העובדת לא ציינה כי היא בהריון. 

הקוסמטיקאית שהעניקה טיפולים לאורחי המלון, כנגד חשבוניות וקבלות, דרשה להכיר בה כעובדת ולקבל פיצויי פיטורין.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.