www.ovdim.org.il

עורך דין שהטריד מינית עורכת דין ממשרדו יושעה לצמיתות

דרגו את המאמר

עורך דין שהטריד עורכת דין ממשרדו יושעה לצמיתות


אתר "גלובס" מפרסם הבוקר כי בעל משרד עורכי דין, אשר הורשע בבית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין בהטרדה מינית של עורכת דין במשרדו, יושעה לצמיתות מחברותו בלשכה. מהכרעת הדין עלו ממצאים קשים של הטרדה מינית מילולית, הליכת אימים על עדים אשר תמכו בעדות המתלוננת ואף הדחת עד לחזור מעדות ותלונה שהגיש נגדו.


בעל המשרד הורשע בכל ההאשמות אשר הוטחו בו ולמעשה הושעה עקב פגיעה אתית במקצוע עריכת הדין ובהתנהגות שאיננה הולמת עורך דין במעמדו. עם זאת, זוכה בעל המשרד מהאשמה של "ניסיונות חיבוק".

 

הנאשם, בן 58 נשוי עם שלושה ילדים, הגיש ערעור על פסק הדין לבית הדין הארצי של הלשכה, אך דיון בבקשתו טרם הוכרע.

 

      קראו עוד:

 

איומים, ניסיון הדחת עד

 

עורכת הדין המוטרדת, אשר עזבה את משרדו ועברה להיות שותפה במשרד אחר, סיפרה בתלונתה כי באחד המקרים סיפר לה עורך הדין הבכיר שאחת הלקוחות התרשמה מהחזה שלה והוא ענה לה שאינו יודע האם מדובר בחזה אמיתי, אך ישמח לבדוק זאת בעצמו.

 

הערות מסוג זה היו לטענתה עניין שבשגרה כאשר פעם אחת ביקש הוא ממנה להרים ידיה על מנת להיווכח כמה קצרה חולצתה. הערות חוזרות ונשנות על לבושה היו מנת חלקו היומית (לבוש אשר הוסכם בבית הדין המשמעתי שלא היה חושפני במיוחד) ולאחר שחיזוריו לא הניבו פרי, החל הוא להשפילה ברבים והעיר הערות על רמת עבודתה הירודה.


עורכת הדין הגישה תלונה כנגד המטריד במשטרת ישראל ודבריה נתמכו על ידי עורך דין נוסף אשר השכיר חדר במשרדו של הנאשם. כאשר גילה בעל המשרד את דבר התלונה, איים הוא על העורך דין אשר תמך בטענותיה של המתלוננת ואמר לו כי יהרוס לו את הקריירה. בעקבות איומים אלו, הגיש גם עורך הדין הנוסף תלונה במשטרה נגד הנאשם והודיע לו כי הוא עוזב את החדר לפני תום השכירות.


בין הצדדים נערך שימוע בפרקליטות ושם הציע בעל המשרד למתלוננת פיצויי של 20 אלף שקלים בתמורה למשיכת התלונה מחוסר אשמה. המתלוננת סירבה לסכום הפיצויי הנמוך אך התיק נסגר לבסוף מחוסר ראיות. עם זאת, בית הדין המשמעתי בלשכת עורכי הדין דחה את עמדת הפרקליטות וקבע כי היחלצותו של בעל המשרד נעשתה אגב ניהול הליך כאילו פלילי ואין בהחלטת הפרקליטות בכדי לנקות את שמו של האחרון.

 

התנהלותו לאחר המקרה עמדה לו לרועץ


אחד מן השיקולים אשר הכריעו את הכף בנוגע להכרעת הדין החמורה הייתה התנהלותו של בעל המשרד לאחר המעשים והגשת התלונה. הליכתו אימים על המתלוננים תוך כדי שהוא מנצל את כוחו ומנסה להכפיש את שמם של המתלוננים באגרסיביות אגב רכילויות מרושעות, עמדה לו לרועץ.

הדיינים, אם כן, קבעו פה אחד כי יש להשעות את בעל המשרד לצמיתות מחברות בלשכה, שכן סברו הם שלא עמד האחרון באמות המידה הראויות למקצוע עריכת הדין.

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות נשים - זכויות אישה

עובדת שפוטרה במהלך טיפולי פוריות תבעה פיצויים בגין פיטורין שלא כדין

מפיקת כנסים טענה שפוטרה שלא כדין במהלך טיפולי פוריות בניגוד לתקופה המוגנת על פי חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.  

פיטורי עובדת בהריון בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה

לאחר שהמזכירה סיפרה כי היא בהריון, המנהלת זימנה אותה לשיחה והודיעה לה כי עקב קיצוצים אין מנוס אלא להורות על פיטוריה. 

התובעת טענה כי פוטרה מעבודתה רק בשל היותה אם חד הורית

אם חד הורית דרשה פיצויים בגין פיטורין שלא כדין בטענה כי פוטרה בעת ששהתה בחופשת מחלת ילד. 

התובעת לא התקבלה לעבודה בשל היותה בהיריון

מועמדותה של צעירה לתפקיד קופאית ברשת שופרסל נדחתה, לאחר שהצהירה כי היא בהיריון.  

מדריכת פילאטיס פוטרה במהלך הריונה עקב סגירת הסטודיו

בעת סגירת מכון הכושר, מדריכת הפילאטיס שפוטרה היתה בהריון, ומאחר שהמכון המשיך לפעול לאחר החלפת הבעלים, המדריכה טענה כי מדובר בפיטורין שלא כדין ודרשה פיצויים בהתאם.  

הקופאית טענה כי נערך לה שימוע במהלך ההריון ודרשה פיצויים

התובעת טענה כי פוטרה במהלך ההריון, אולם המעסיקה טענה מנגד כי בעת השימוע העובדת לא ציינה כי היא בהריון. 

קוסמטיקאית עצמאית דרשה פיצויי פיטורין וזכויות סוציאליות

הקוסמטיקאית שהעניקה טיפולים לאורחי המלון, כנגד חשבוניות וקבלות, דרשה להכיר בה כעובדת ולקבל פיצויי פיטורין.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.