www.ovdim.org.il

זכויות מאבטחים בביטוח הלאומי מופרות חדשות לבקרים

דרגו את המאמר

תחקיר – הפרת זכויות מאבטחים בסניף הביטוח הלאומי בירושלים


אתר "דה מארקר" מפרסם הבוקר מחקר שעשה בנוגע לזכויות העובדים של המאבטחים בסניף הביטוח הלאומי בירושלים. על פי המחקר, עובדי מערך האבטחה בסניף, אשר מועסקים על ידי חברת הקבלן "ארי יוסי אבטחה ושירותים בע"מ", עומדים מדי חודש בפני הפרות של זכויותיהם.


בין ההפרות ניתן למצוא גביית דמי חבר (60 שקלים בחודש) בעבור חברות כביכול בהסתדרות. בבדיקה שערך אחד המאבטחים עלה כי למרות דמי חברותו משולמים באופן קבוע מדי חודש, אין הוא רשום כחבר בהסתדרות.

 

משרד המשפטים מאיים לא להמשיך את רישיונן של חברות השמירה בגלל ניצול עובדים

 

בנוסף, בבואם של המאבטחים למטווח כשירות חד שנתי, אין הם מתוגמלים באופן מלא על שעותיהם. כמו כן, מאבטחים בחברת הקבלן נדרשים לשלם תלוש חד פעמי על ביגוד (אשר לטענת החברה יושב להם עת תסתיים העסקתם) ומאידך אין העובדים זכאים לתוספת ביגוד.

 

מנקה רחובות בתל אביב מקבלים פחות משכר מינימום

הפרת זכויות עובדים של מטפלי קופת חולים

 

פניות המאבטחים נופלות על אוזניים ערלות


מאבטח אשר פנה לאתר "דה מארקר" סיפר כי מדי חודש הוא פונה לאחראי המשמרת בגין הפרת הזכויות ופעם אחר פעם מעלים מאמציו חרס. מאבטחים רבים בחברה מסרו לאתר כי הם חוששים לפרנסתם והלינו מדוע הביטוח הלאומי, אשר משלם לקבלן בעבור מכרז האבטחה, איננו בודק את תנאי העסקתם של העובדים.

 

האם העובדים נחשבים כעובדים של ביטוח לאומי?

המאבטח יוחזר לעבודה במקום לקבל פיצויים

 

נציגי הביטוח הלאומי טוענים כי מגיעות אליהם תלונות רבות אך הן כולן כלליות וישנו צורך בטרוניה ספציפית על מנת לפתוח בבדיקת הנושא. המאבטחים טוענים כי פניות מסוג זה נעשו, לרבות העתקים של תלושי שכר ותצהירים מפורטים אשר הוגשו לרכז אגף הביטחון בי-ם, ימיני כנען, לקב"ט אחד הסניפים אפי סהר ולמנהל הביטחון של המל"ל עופר גולן.

 

פניית אתר "דה מארקר" מעלה הנושא לסדר היום


פנייתו של אתר "דה מארקר" הביאה לפגישה תכופה של כל הבכירים באגף הביטחון של הביטוח הלאומי בי-ם. עם זאת, תגובתם הייתה כי המכרז בו זכתה חברת הקבלן הינו תקין ובדיקות תנאי ההעסקה נעשות מדי מספר חודשים ומעולם לא נמצאו עבירות כלשהן. טענה זו איננה מתיישבת עם העובדה כי בעבר כבר שילמה חברת הקבלן קנסות בגין עבירות שונות. זאת ועוד, בחודשיים האחרונים הוגשו לבית הדין לעבודה תביעותיהם של ארבעה מאבטחים בגין הפרשי שכר על סכומים של כ-20 אלף שקלים בממוצע.


חברת הקבלן מסרה כי היא שוללת את כל העובדות אשר הובאו בכתבה וכי לעיתים טעויות בשכר העובדים מתגלות וזאת עקב כמות העובדים הגדולה. בחברה טענו כי מספר פעמים עמדו תנאי ההעסקה של העובדים במבחן מבקר חיצוני ובכל הפעמים עברה החברה את המבחנים בהצלחה. עם זאת, נמסר מדובר החברה כי במידה וימצאו תקלות בנוגע לשכר העובדים – הם יטופלו לאלתר.

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות עובדים

תביעה של טכנאי שעבד במכון התקנים לפיצויים בגין פיטורין שלא כדין, עקב שימוע שלא כדין שנערך למראית עין בלבד.  

תביעה לפיצויי פיטורין לאחר התפטרות בדין מפוטר לאחר כשנתיים וחצי, עקב הרעה מוחשית בתנאים והפחתת שעות העבודה.  

בתום תשע שנות עבודה כמאבטח בשירות המדינה, הגיש העובד תביעה בגין הפרשי שכר על פי ההסכם הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה. 

ארבעה נערים עבדו בפיצרייה בשעות הלילה ובשעות מרובות בניגוד לחוק עבודת הנוער. לפיכך הוגש כתב אישום כנגד העסק.  

מנהלת חשבונות שבה מחופשת מחלה, וגילתה כי במקומה יושבת מחליפה. לאחר יומיים היא קיבלה מכתב פיטורין וטענה כי פוטרה שלא כדין ללא שיחת שימוע.  

מנהל העבודה הודיע למפעיל באגר בטלפון כי רכב החפירה שאותו הפעיל נמכר, לכן אין צורך שיגיע יותר לעבודה. 

המורה טענה כי הופלתה לרעה על ידי משרד החינוך לעומת מורים אחרים אשר שובצו בבית הספר ביישוב מגוריה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.