www.ovdim.org.il

לשכת העבודה - מרכז השמה וייעוץ תעסוקתי

דרגו את המאמר
  התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 4.6 מתוך 5

לשכת העבודה - מרכז השמה וייעוץ תעסוקתי

שירות התעסוקה בישראל הוקם מכוח חוק שירות התעסוקה ובעקבות חתימה על אמנה בינלאומית עליה חתמה גם ישראל בסמוך להקמתה. על שירות התעסוקה הוטל להיות הסמכות המרכזית בעניין העבודה במשק הישראלי ואי לכך עליו לפעול לריכוז הידיעות על המצב המשק, לרבות התפתחויות ומגמות החלות בו.


במילים אחרות, מטרתה העיקרית של לשכת העבודה הינה להעניק לדורשי עבודה את האפשרות למצוא את מקומם במשק הישראלי ולשמש בעבורם כמעין מרכז השמה בחינם אין כסף.

 

      עוד באתר:


יושב הראש של שירות התעסוקה הינו שר התמ"ת (כיום בנימין בן אליעזר) והוא נעזר בארגוני עובדים, נציגים ממשלתיים ומעסיקים, על מנת לפקח על פעולותיו של השירות.

לשירותי התעסוקה בישראל שלושה תפקידים עיקריים – להוות מרכז השמה ותיווך לעבודה, לבצע מחקר בנוגע למשק הישראלי ולהעביר דיווחים באופן שוטף למוסד לביטוח לאומי בנוגע לזכאות עובדים לקבלת דמי אבטלה ו\או הבטחת הכנסה. 

 

היכן נמצאת לשכת העבודה?

 

תל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, כפר סבא, רעננה, אשדוד, אשקלון, דימונה, בני ברק, בית שאן, בת ים, הרצליה, חדרה, חולון, טבריה, יהוד, יבנה, מודיעין, נתניה, ראשון לציון, רחובות, רמלה ועוד.

 


מרכז השמה ותיווך לעבודה

שירות התעסוקה מעניק למחפש העבודה מגוון רחב של שירותים, על מנת לסייע לו להשתלב במשק הישראלי ולהתפרנס בכבוד. בלשכת התעסוקה קיים מאגר עצום של הצעות עבודה ובמקום מוענק שירות אישי על ידי יועצי השמה מקצועיים. כמו כן, לשכת התעסוקה מפנה לא אחת את דורשי העבודה לצורך קבלת הכשרה תעסוקתית.

שירותים אלו מוענקים לכל אזרח ישראלי אשר נכנס בשערי לשכת התעסוקה, במידה והוא נושא תעודת זהות ישראלית. תושבים ארעיים אשר מחזיקים באשרת שהייה מסוג א\1 זכאים אף הם לקבל שירות בלשכה. נ

 

מהו ייעוץ תעסוקתי בלשכת העבודה?

אחד משירותיו הרבים והעיקריים של שירות התעסוקה הינו מענק ייעוץ תעסוקתי אצל יועצים מקצועיים בלשכות ברחבי הארץ. ייעוץ זה, אשר נעשה באופן אישי וממוקד, יכול פעמים רבות לשפר ולקדם את סיכויי דורש העובדה להשתלב במשק ולהתפרנס בכבוד.

הייעוץ התעסוקתי נעשה באופן אישי, תוך הקפדה על מלוא פסיפס השיקולים והכישורים של העובד, לרבות השכלתו, גילו, ניסיונו וכו’. בין השאר כולל הייעוץ התעסוקתי מידע נרחב בנוגע לאפשרויות לימוד, סדנאות סיוע בחיפוש עבודה, קורסים מקצועיים, הסבה מקצועית, שירות ייעוץ ע"י פסיכולוגיים תעסוקתיים ועוד.

קורסים מקצועיים מטעם הלשכה, כיצד פונים?

כל מבקש עבודה אשר מעוניין בקבלת הכשרה תעסוקתית, רשאי לפנות ליועצים התעסוקתיים בלשכה. פנייה זו נעשית על ידי הגעה ללשכה הסמוכה למקום המגורים עם תעודות ההשכלה, תעודות ההכשרה והניסיון התעסוקתי הקודם. לאחר פנייה ליועץ, ועל מנת למצוא בעבור המבקש את העבודה המתאימה לו ביותר, נקבעת לו פגישה בה מנותחים נתוניו לרבות שליטה בשפה העברית ומצב בריאותי. 

במידה ונמצא קורס מתאים לנתוני מבקש העבודה, יקבל האחרון טופס הפנייה למוסד בו תערך ההכשרה. טופס זה אמור להימסר באופן אישי למוסד ההכשרה עד יום העבודה הבא. במהלך הכשרתו, על דורש העבודה להחתים את מוסד ההכשרה על טופס מעקב ולהציגו למתאם ההשמה בהתייצבותיו הבאות בלשכה.

 

האם הקורסים התעסוקתיים עולים כסף?


מרבית הקורסים אשר מוצעים לדורשי העבודה במסגרת לשכת התעסוקה מחייבים תשלום חודשי סמלי של אגרה או שכר לימוד על פי כל קורס וקורס. פרטים לגבי עלותם של הקורסים ניתן לקבל אצל יועצי התעסוקה בלשכה.

 

קישורים לאתרים בתחום:

 

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - דמי אבטלה

האם ישולמו דמי אבטלה או שמא מדובר בבעל שליטה בחברת מעטים?

המוסד לביטוח לאומי דחה תביעה לתשלום דמי אבטלה בטענה כי מדובר בבעל שליטה בחברת מעטים. כיצד יכריע בית הדין לעבודה? 

מתלמדת שלא קיבלה שכר, תהיה זכאית לדמי אבטלה

החוק קובע כי אדם יחשב כמובטל במידה והוא מוכן ומסוגל לעבודה במקצועו או בכל עבודה אחרת המתאימה לו, ולשכת שירות התעסוקה לא הציעה לו עבודה כאמור. בתי הדין לעבודה נדרשו לא אחת לשאלה האם מקום בו מבוטח עובד ללא תמורה או מתנדב הוא מקיים את התנאי "מוכן ומסוגל לעבודה" באופן המקים לו זכאות לדמי אבטלה... 

דמי אבטלה לעצמאים – פריצת דרך במו"מ

בקרוב ... דמי אבטלה לעצמאים. עצמאי? פורטל העובדים מציג מידע בנושא דמי אבטלה לעצמאים. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.