www.ovdim.org.il

האם ינון מגל התפטר בגין התנכלות מצד מנהלי הערוץ הראשון?

דרגו את המאמר
  התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

עולם התקשורת הישראלית כמרקחה מאז מכתב ההתפטרות המתוקשר של ינון מגל, מי שהגיש את התוכנית "מבט" בערוץ הראשון בארבע השנים האחרונות. מגל, אשר נכנס לנעליו של "מר טלוויזיה" חיים יבין לאחר פרישתו, טוען כי לא נותרה לו כל ברירה אלא להתפטר מתפקידו, וזאת משום שהוא סבל מ"התנכלות ממושכת מצד מנהליו".

 

      קראו עוד בתחום:


לדבריו, מנהליו התנכלו לו בשל ניסיונו להתקבל לתפקיד מפקד גל"צ לפני כשנה (תפקיד בו הוא לא זכה בסופו של היום). במכתב ההתפטרות מתח מגל ביקורת חריפה על מנהלי ערוץ אחד וטען כי הם לא רואים את טובת השידור הציבורי אלא את טובתם הם. כמו כן, מגל שופע טענות כרימון כנגד התנהלות הערוץ הראשון בפרט, והשידור הציבורי בכלל. תגובתה של רשות השידור לא איחרה לבוא.

 

"עובד אשר מרוויח 60,000 שקלים בחודש צריך לעבוד חמישה ימים בשבוע"


מרשות השידור נמסר כי מגל סירב, למרות שכרו הגבוה (בסך כ-60,000 שקלים לחודש לטענת הרשות), לעבוד חמישה ימים בשבוע. ברשות טוענים כי מגל החל להתלונן על העסקתו בהיקף שבועי נרחב, בהתאם לבקשה מצד מנהל חטיבת החדשות בערוץ ובכפוף לחוזה עבודה שנחתם עימו. עוד נטען כי כאשר הרשות ממגל ביקשה להרחיב את שבוע העסקתו, התרעם האחרון ושאל את מנהל החדשות האם הוא מצפה ממנו שלא יראה את ילדיו חמישה ימים בשבוע.


ברשות מוסיפים וטוענים כי בשכר כה גבוה, מצופה מהעובד להגיע לעבודה של שש שעות בהיקף של חמישה ימים בשבוע. כמו כן, בתגובת הרשות נטען כי בימים בהם מצבו הכלכלי של השידור הציבורי בכי רע, וחרב הפיטורים מאיימת על מאות עובדים, היה זה רק ראוי אם מגל "ייתן דוגמא אישית ולא יעשה את ההיפך הגמור".

 

בנוסף, מנהל חטיבת החדשות בערוץ הוסיף כי מגל, בניגוד להסכמים עימו, מיעט להגיע לישיבות ולא כתב את הפתיחים למהדורות מבט ששודרו על ידו. מנהל החטיבה אף "עקץ" את מגל וטען כי "נראה שמה שעניין את העובד היה שכרו הגבוה ותנאיו הנלווים, ולא חטיבת החדשות והשידור הציבורי". עוד נטען כי למרות שחוזה ההעסקה עם מגל איפשר לרשות לנייד אותו ממקום למקום בתוך השידור הציבורי, מגל סירב בתוקף לבצע כל עבודה פרט מלהגיש את מהדורת מבט.

 

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - התפטרות

המעסיק התחייב לשלם פיצויי פיטורין לעובד שהתפטר לרגל נישואיו והעתקת מקום מגורים, לאחר התקופה הממושכת שבה הוא עבד אצלו 

מעסיק העביר עובדת מסניף אחד לסניף אחר. האחרונה התפטרה בשל הרעת תנאים. האם היא תזכה בפיצויי פיטורים? 

האם מעסיק זכאי לקבל פיצויים מעובד לשעבר אשר עזב את עבודתו מבלי לערוך חפיפה מסודרת למחליף? 

האם ניתן לחייב עובד אשר נוטש את העבודה בתשלום פיצויים בגין אי מתן הודעה מוקדמת? האם הדברים תקפים לגבי עובדת סיעודית? 

האם עובדים זרים סיעודיים יחוייבו במתן הודעה מוקדמת ארוכה לפני התפטרות, מעבר לקבוע בחוק? 

מגיש מהדורת מבט בארבע השנים האחרונות, יגל מגל, התפטר מתפקידו. מהי הסיבה להתפטרות? 

"האם ישנו פורום שבו יושבים יחד, אדם אל אדם ולא רק נייר אל נייר, המפקדים הישירים עם הממונים החיילים המקצועיים, ומלבנים את הדברים, שעה שבגורל איש הקבע עסקינן? במישור הכללי, אם כן, יש לכאורה צורך בשידוד מארג ההערכות כך שייקבע מקומה של ההערכה החילית הרוחבית - שעל פני הדברים יש טעם והיגיון בקיומה - אל מול חוות הדעת של המפקדים הישירים, וכן "מקומן הגיאומטרי" של אלה האחרונות, ובעיקר כיצד נערך הממשק ביניהן"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.