www.ovdim.org.il

הנהלת חשבונות באינטרנט

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

ניהול חשבונות באינטרנט


האפשרויות הרבות העומדות בפני עובדים כיום מביאות עובדים לא מעטים לפרוץ את מחסום השכירות ולעבוד באופן עצמאי. לעיתים מדובר בעסקים צדדיים בחתימה נמוכה (כגון שיעורים פרטיים על ידי מלצר) ולעיתים עסקינן בעסק של ממש בו (לדוגמא, עוסק מורשה כגון עורך דין או אדריכל). כך או כך, השתלבותם של עובדים רבים בתור בעלי עסקים עצמאיים יוצרים צורך בניהול חשבונות יעיל וזול.


כל עסק, החל מעסקים קטנים כגון עוסק פטור ועוסק מורשה, דרך חברות בע"מ וכלה בתאגידי ענק, זקוק להנהלת חשבונות מסודר. הנהלת חשבונות אמינה ויעילה חשובה לעסק, הן מבחינת ההתנהלות מול רשויות המס והן מבחינת מקסום רווחיו.

 

עד לאחרונה, היה באפשרותם של בעלי עסקים לנהל את חשבונותיהם בשתי דרכים בלבד – ניהול עצמאי של חשבונות העסק או קבלת סיוע מרואה חשבון מוסמך (או בעל מקצוע כגון מנהל חשבונות או יועץ מס). בשנים האחרונות התפתחה דרך נוספת לניהול חשבונות אשר משלבת בין שתי הדרכים המסורתיות. יותר ויותר עסקים, ובעיקר עסקים קטנים כגון עוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות קטנות, מנהלים כיום את חשבונותיהם באמצעות רשת האינטרנט.

 

מהו ניהול חשבון עצמאי?


ניהול חשבונות עצמאי חוסך אמנם את שכר טרחתו של רואה החשבון, אך עלול לגרום להוצאות משמעותיות בשל חוסר ניסיון וידע. מרבית בעלי העסקים הפונים לשיטה זה הינם עוסקים פטורים ועוסקים מורשים. עובדים אלו - אשר עסקיהם הינם עסקים קטנים - חסרים על פי רוב את הידע הנדרש בכדי לנהל מערכות חשבונות יעילה.

 

ניהול חשבונאות עצמאי נעשה כיום באמצעות תוכנות ממוחשבות ויישומים אינטרנטיים. עם זאת, גם המדריכים המדויקים ביותר אינם משתווים להשכלתו של רואה חשבון מוסמך ובעל ניסיון. אי קבלת ייעוץ והכוונה עלול להיות בעוכריו של בעל העסק הזעיר ולפגוע בו מבחינה תדמיתית וכלכלית. במקרים בהם מדובר בעסק אשר כולל גם העסקה של עובדים, השיטה העצמאית אינה מתאימה בדרך כלל (שכן יש צורך להנפיק משכורת ולדאוג לעניינים פיננסיים מורכבים).

 

ניהול באמצעות רואה חשבון


דרך נוספת לנהל את חשבונות העסק הינה באמצעות קבלת ייעוץ מרואה חשבון, יועץ מס או מנהל חשבונות. בעלי עסק הבוחרים בדרך זו ממציאים בפני רואה החשבון את שלל המסמכים אשר נאספו במהלך החודש והלה מסכם את הנתונים ומחשב את דרך ההתנהלות העתידית מול הרשויות ונתיבי ההשקעה המומלצים.

 

במידה ובעל העסק מעסיק תחתיו עובדים, תפקידו של המומחה הינו להנפיק את משכורת העובדים ולהקפיד על עמידה בכל תנאי החוק ודני המגן בעבודה.

 

היתרון הבולט בשיטה זו הינה הטלת האחריות על גורם מוסמך ומקצועי. החיסרון המשמעותי הינו כמובן עלות שכר טרחתו של רואה החשבון (בין 350 ל-1,000 שקל בחודש ואף יותר). כמו כן, בניגוד לניהול חשבונות עצמאי, רואה חשבון או מומחה בתחום אינו נמצא זמין לטובתו של הלקוח בכל שעות היממה. כמו כן, אין אפשרות לפנות לרואה החשבון בשאלות ספונטניות או במועדים "בעייתיים". כמו כן, פגישה עם רואה החשבון נעשית לאחר תיאום מראש ודורשת אנרגיה ומשאבים מבעל העסק.

 

ניהול חשבונות באינטרנט - שילוב בין שתי הגישות


ניהול חשבונות באינטרנט מהווה למעשה שילוב של שתי הדרכים הללו ומאפשר לעוסק גם מענה זמין בכל עת, גם מדריכים מסודרים וגישה לתיק החשבונות בצורה נוחה ופשוטה, וגם תוכנות המאפשרות הזנה עצמאית ושליטה על ההוצאות וההכנסות של העסק.


כמו כן, על פי רוב מדובר במחיר נמוך יחסית מעלות שכר טרחתו של רואה חשבון. אתרי האינטרנט המתעסקים בתחום פועלים באופן זה שמספר רב של רואי חשבון הינם זמינים לטובת הלקוחות במסגרת פרטית ובמסגרת פורומים מיוחדים. כמו כן, התקשורת האינטרנטית מאפשרת לצדדים להיות זמינים באופן תמידי ומכל מקום בארץ ובעולם.

 

כיום, בעולם בו הגישה לאינטרנט מתאפשרת גם מהמכשירים הסלולאריים, מדובר ביתרון משמעותי. על פי רוב, חברות המפעילות אתרי אינטרנט בתחום הנהלת החשבונות מאפשרות גם קביעת פגישה עם אחד מרואי החשבון המובילים באתר לצורך קבל ייעוץ אישי במשרד. 

 

הנהלת חשבונות באינטרנט - תוכנה כיפית וחינמית.
 

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 


פסקי דין וחדשות - פיננסים - מידע כלכלי לעבדים

תביעת גמלאים כנגד קרן מבטחים בגין חישוב קרן פנסיה שלא לפי התקנון

פסק דין אשר ניתן לאחרונה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, ובמסגרתו התקבלה תביעתם של שני גמלאים לפיצויים בסך 150,000 שקלים, יכול להעניק לגמלאים רבים, אשר פרשו לפני אוקטובר 2003 מעבודתם במסלול פנסיה צוברת, אפשרות לזכות בפיצויים בגובה עשרות אלפי שקלים... 

הגנה על גמלת פורשי צה"ל אשר עוברים לאחר פרישה לתעשיות ביטחוניות

התעשיות הביטחוניות אשר נמצאות בבעלות המדינה מוגדרות בתור קופות ציבוריות. מדי שנה, פורשי צה"ל אשר רכשו ניסיון וידע רלבנטיים לעבודה בתעשיות ביטחוניות אלו, מבקשים להיקלט בהן לעבודה... 

העובדים יכולים להירגע - בית המשפט ביטל חיוב ארנונה במיליוני שקלים

בשורה להנהלת המפעל ועובדיו – עורכי הדין הצליחו לבטל את הגזירה, ביהמ"ש קבע כי החיובים שנעשו ע"י העיריה היו שגויים... 

תביעת ידועה בציבור להכיר בה בתור אלמנת פנסיונר

האם התובעת הייתה ידועה בציבור של המנוח והאם היא זכאית להיות מוכרת בתור אלמנת פנסיונר... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.