www.ovdim.org.il

ביטוח חיים ריסק

דרגו את המאמר
  התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע: 3.4 מתוך 5

מה זה ביטוח חיים ריסק?

ישנם סוגים רבים של ביטוחי חיים, אך המוכר והמקובל במיוחד הוא ביטוח הריסק. חברות הביטוח מציעות לציבור הרחב ביטוחי חיים מכל מיני סוגים, המכסים בפני מוות ואובדן כושר עבודה הנגרם מתאונות, מחלות ועוד. ביטוח הריסק הוא הביטוח אותו רוכשים רוב האנשים והוא מגיע בדרך כלל בשתי צורות - ביטוח ריסק טהור שאינו כולל מרכיב של חסכון וביטוח ריסק הכולל גם מרכיב של חסכון. בכתבה זו נדון בנושא חשוב זה.

אילו סוגי ביטוחי ריסק קיימים?

כאשר אדם הולך לעולמו, הוא משארי אחריו בדרך כלל משפחה שבמקרים רבים כוללת גם ילדים. על מנת שהמשפחה לא תישאר ללא ההכנסה של הנפטר, מומלץ מאוד לרכוש ביטוח חיים אשר תפקידו לבטח מפני מצב שכזה. ביטוח הריסק הוא למעשה כיסוי ביטוחי המעניק פיצוי כספי לשארים של בעל הפוליסה (בדרך כלל בן או בת הזוג או הילדים).

 

הביטוח הזה מספק לשארים הכנסה קבועה, אשר "מחליפה" את ההכנסה שהיתה לנפטר. הביטוח מכסה בדרך כלל גם במקרה של אובדן כושר עבודה (ולא מוות). כאמור, יש שני סוגים של ביטוחי ריסק: ריסק טהור וריסק עם חיסכון. חשוב להדגיש כי ניתן לרכוש ביטוח חיים המעניק כיסוי לתקופה מסוימת (10-30 שנה בדרך כלל) או ביטוח המעניק כיסוי לכל החיים.

 

במסלול של הריסק הטהור, חברת הביטוח תשלם לשארים של המבוטח קצבה, רק לאחר מות המבוטח (ובמהלך תקופת הביטוח בלבד). כלומר, אין במסלול הזה מרכיב של חיסכון. ריסק עם חיסכון משלב בין התגמולים שמקבלים עם מות המבוטח לבין חיסכון הניתן לו או לשארים שלו בגיל הפרישה. בדרך כלל זהו המסלול המקובל ברוב ביטוחי המנהלים.

 

כמובן שפוליסת ביטוח חיים ריסק טהור תהיה זולה יותר מאשר בפוליסות המשלבת גם מרכיב של חיסכון. ניתן להוסיף כמובן גם מרכיב של ביטוח אובדן כושר עבודה למקרה של פציעה, תאונה או מחלה, אשר בעקבותיה המבוטח לא יכול לעבוד או יכול לעבוד באופן חלקי בלבד.

למה צריך לשים לב?

כל אחד צריך לבחור את סוג הביטוח שמתאים לו ביותר, אך כאשר עושים ביטוח ריסק, חשוב לשים לב במיוחד לנתונים חשובים כמו משך ביטוח הריסק, העלות של הביטוח, הרצף הביטוחי המובטח בביטוח, וכמובן - גובה הפיצוי במקרה של מוות או אובדן כושר עבודה.

 

זכרו כי ביטוח חיים ריסק טהור הוא למקרה של מוות בלבד ואילו הביטוח עם המרכיב של החיסכון מבטח אתכם גם מפני דברים נוספים. בדרך כלל, כספי הביטוח יכולים להינתן כסכום חד פעמי או כקצבה חודשית - גם זהו נושא שיש לשים לב אליו. אנו ממליצים, בכל מקרה, להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בתחום הביטוח, בטרם תקבלו את ההחלטה בנוגע לביטוח חיים מסוים.

המידע בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ משפטי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. למען הסר ספק - כל המסתמך על המידע בכתבה זו בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות עובדים

תביעה לפיצויים בגין שימוע שנערך למראית עין בלבד

תביעה של טכנאי שעבד במכון התקנים לפיצויים בגין פיטורין שלא כדין, עקב שימוע שלא כדין שנערך למראית עין בלבד.  

הרעה מוחשית בתנאים עקב הפחתת שעות העבודה

תביעה לפיצויי פיטורין לאחר התפטרות בדין מפוטר לאחר כשנתיים וחצי, עקב הרעה מוחשית בתנאים והפחתת שעות העבודה.  

מאבטח שעבד בשירות המדינה הגיש תביעה בגין הפרשי שכר

בתום תשע שנות עבודה כמאבטח בשירות המדינה, הגיש העובד תביעה בגין הפרשי שכר על פי ההסכם הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה. 

כתב אישום בגין העסקת נערים בעבודה בפיצרייה בשעות בלילה

ארבעה נערים עבדו בפיצרייה בשעות הלילה ובשעות מרובות בניגוד לחוק עבודת הנוער. לפיכך הוגש כתב אישום כנגד העסק.  

פיצוי למנהלת חשבונות בגין פיטורין שלא כדין ללא עריכת שימוע

מנהלת חשבונות שבה מחופשת מחלה, וגילתה כי במקומה יושבת מחליפה. לאחר יומיים היא קיבלה מכתב פיטורין וטענה כי פוטרה שלא כדין ללא שיחת שימוע.  

מפעיל באגר שפוטר לאחר ארבעה חודשים דרש פיצויי הלנת שכר

מנהל העבודה הודיע למפעיל באגר בטלפון כי רכב החפירה שאותו הפעיל נמכר, לכן אין צורך שיגיע יותר לעבודה. 

האם יש לחייב את משרד החינוך לשבץ את המורה במשרה מלאה?

המורה טענה כי הופלתה לרעה על ידי משרד החינוך לעומת מורים אחרים אשר שובצו בבית הספר ביישוב מגוריה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.