www.ovdim.org.il

האם ישנם פיטורין בשיטת ה``דלת המסתובבת`` באוניברסיטה הפתוחה?

דרגו את המאמר

פיטורין בשיטת ה"דלת המסתובבת" באוניברסיטה הפתוחה – סגל ההוראה מאיים שוב בשביתה

מבוי סתום במו"מ בין סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה לבין ההנהלה, עלול להביא להשבתתה של האוניברסיטה מחר וביום חמישי. סגל ההוראה מדווח על הקשחת עמדות מצד ההנהלה, אי נכונות להגיע להסדר פשרה, ניצול הליך הגישור לצורך מניעת סיום המשבר וניהול משא ומתן בחוסר תום לב.

הסגל, אשר השבית לפני מספר חודשים את האוניברסיטה באופן מלא, יחיל הפעם שביתה חלקית בלבד כאשר ביום שני יושבת מרכז הלימוד האוניברסיטאי בקמפוס רמת אביב, וביום חמישי יופסקו לימודי האוניברסיטה הפתוחה בכל רחבי הארץ החל מ-18:00 ועד לסוף היום. 

 

האם סוף לתופעת הפיטורין בשיטת "הדלת המסתובבת"?

מו"מ על הסכם קיבוצי לסגל המנהלי באוניברסיטה הפתוחה


חברי הסגל ההוראה יפגשו במהלך סוף השבוע וידונו האם להסלים את המאבק ולהביא להשבתה מלאה של המוסד האקדמאי בהמשך. הלומדים והמלמדים באוניברסיטה הפתוחה יוכלו לקבל עדכונים ולהשאיר הודעות בכל נושא הקשור לעניין זה בטלמסר מיוחד שנפתח בעבורם (09-7431186).

 

כל קיץ מפטרים - ובתחילת השנה מעסיקים מחדש


שגיא בן חור, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה, אמר כי האגודה עוקבת בדאגה אחר ההתפתחויות במאבקו של סגל ההוראה בהנהלת האוניברסיטה. בן חור הביע תקווה כי שני הצדדים יגדילו לעשות בכך שיבואו לשולחן המשא ומתן בעוד הם משאירים את האגו והגאווה מחוץ לחדר הדיונים. לטענת יו"ר האגודה מדובר במאבק אשר אסור שיתבצע על גבם של 45 אלף הסטודנטים הלומדים במוסד ושני הצדדים, הן ההנהלה והן סגל ההוראה, חייבים לעשות כל שביכולתם על מנת למנוע פגיעה בסטודנטים.

עיקרה של המחלוקת בין ההנהלה לסגל ההוראה נעוצה באי הסכמתה של ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי עם הסגל, אשר יעגן את זכויותיהם וימנע פיטורין בשיטת ה"דלת המסתובבת" הנעשים מדי קיץ על ידי ההנהלה. בחודש אפריל הושבתה האוניברסיטה על ידי סגל ההוראה למשך כשישה שבועות ועלותה לאוניברסיטה הייתה כ-30 מיליון ₪.

השביתה הקודמת הסתיימה לאחר כחודש וחצי וזאת משום שהצדדים הסכימו להגיע להליך גישור בראשותו של השופט בדימוס יצחק זמיר.

 

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

פניה אל עורך דין דיני עבודה

הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

שלח

פסקי דין וחדשות - זכויות עובדים

תביעה של טכנאי שעבד במכון התקנים לפיצויים בגין פיטורין שלא כדין, עקב שימוע שלא כדין שנערך למראית עין בלבד.  

תביעה לפיצויי פיטורין לאחר התפטרות בדין מפוטר לאחר כשנתיים וחצי, עקב הרעה מוחשית בתנאים והפחתת שעות העבודה.  

בתום תשע שנות עבודה כמאבטח בשירות המדינה, הגיש העובד תביעה בגין הפרשי שכר על פי ההסכם הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה. 

ארבעה נערים עבדו בפיצרייה בשעות הלילה ובשעות מרובות בניגוד לחוק עבודת הנוער. לפיכך הוגש כתב אישום כנגד העסק.  

מנהלת חשבונות שבה מחופשת מחלה, וגילתה כי במקומה יושבת מחליפה. לאחר יומיים היא קיבלה מכתב פיטורין וטענה כי פוטרה שלא כדין ללא שיחת שימוע.  

מנהל העבודה הודיע למפעיל באגר בטלפון כי רכב החפירה שאותו הפעיל נמכר, לכן אין צורך שיגיע יותר לעבודה. 

המורה טענה כי הופלתה לרעה על ידי משרד החינוך לעומת מורים אחרים אשר שובצו בבית הספר ביישוב מגוריה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.