www.ovdim.org.il

טיפים חשובים לניהול מו``מ עם הבנק על התנאים של המשכנתא שלכם

דרגו את המאמר
כל מי שרוצה לקחת משכנתא מהבנק חייב להשקיע מחשבה רבה אודות סוג המשכנתא שיחק. ישנם גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון - גובה המשכנתא, תקופת ההחזר, סוג הריבית ועוד. לכל נתון יש השפעה על גובה ההחזר ולקיחת משכנתא שלא מתאימה לכם יכולה לעלות לכם ביוקר.

כאשר אתם מגיעים לבנק על מנת לבקש משכנתא יש כמה עניינים חשובים שכדאי מאוד להקפיד עליהם. בכתבה זו נפרט את המרכזיים שבהם.

הגיעו לבנק מוכנים

מומלץ להגיע לבנק כאשר אתם כבר יודעים כמה כסף אתם צריכים ומהו הסכום החודשי שתוכלו להחזיר. ככל שתגיעו מוכנים יותר, הפגישה תהיה מוצלחת יותר. כדאי גם ללמוד כמה שיותר על תחום המשכנתאות. יש אין ספור סוגים של משכנתא והידע שתגיעו איתו יעזרו לכם בתהליך קבלת ההחלטות.

הגיעו מסודרים ונקיים

זה אולי נשמע טריוויאלי אך לא כולם מקפידים על כך. למראה החיצוני שלכם יש השפעה בלתי מבוטלת גם על פקידי הבנק וככל שתעשו רושם טוב יותר, כך יגדלו הסיכויים שלכם לקבל משכנתא. לכן, הקפידו על הופעה מסודרת ונקייה.

עשו סקר שוק מקיף

זכרו כי גם הבנקים צריכים אתכם ולא רק אתם אותם. התחרות בתחום המשכנתאות היא גדולה ולכן כדאי מאוד שתעשו סקר שוק (טלפוני או באמצעות האינטרנט), לפני הגעתכם לבנק.

לעיתים קרובות תגלו כי יש פערים משמעותיים בין התנאים שמציעים הבנקים השונים והנתונים הללו יסייעו לכם בתהליך המשא ומתן עם הבנק.

הגיעו עם כל מסמכים הרלוונטיים

גם לפגישה הראשונה, מומלץ להביא מסמכים רלוונטיים כמו תלושי משכורת, אישורים על פיקדונות וחסכונות, אישור על רכבים בבעלותכם, אישורים על הכנסות מנדל"ן (אם יש לכם) ועוד. כל מסמך שכזה יסייע לכם בפגישה ויגביר את סיכוייכם לקבלת המשכנתא

היו בטוחים בעצמכם

דברו בביטחון ובגובה העיניים. זכרו תמיד כי המטרה המרכזית שלכם היא לשכנע את הבנק שתוכלו להחזיר את המשכנתא ללא בעיות וכי ניתן לסמוך עליכם. ככל שתאמינו בעצמכם יותר ותראו זאת לפקיד הבנק, כך גם הוא ישתכנע שכדאי לבנק לתת לכם משכנתא וכי יש לכם סיכוי להחזיר אותה ללא כל בעיות.

התאימו את המשכנתא לצרכים שלכם

אל תיקחו משכנתא שלא מתאימה לכם, גם אם היא בתנאים טובים. את ההחלטה על סוג הריבית יש לקבל לאחר מחשבה מעמיקה ותוך התחשבות במגוון גורמים כמו יכולת ההחזר שלכם, פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלכם ועוד.

התייעצו עם אנשי מקצוע בטרם תחליטו על סוג המשכנתא וזכרו כי לסוג המשכנתא שתיקחו תהיה השפעה על העשורים הקרובים, ולכן היא חייבת להתאים לצרכים שלכם.

אל תתביישו להתמקח

גם לאחר שעשיתם סקר שוק מקיף, בפגישה עם פקיד הבנק - אל תתביישו להתמקח. התמקחות מוצלחת יכולה לחסוך לכם כסף רב. לכל עשירית האחוז של שיעור הריבית שתצליחו להוריד תהיה השפעה גדולה על גובה ההחזר החודשי.

ניתן גם להתמקח על עמלות, קנסות פירעון מוקדם, הנפקת תעודת זכאות, פתיחת תיק, דמי ניהול ועוד. וכמובן, אין צורך לתת תשובה סופית בפגישה הראשונה ומומלץ להתייעץ ארוכות לפני שמחליטים על לקיחת משכנתא. אפשר גם לתת לבנק לרדוף אחריכם כחלק מתהליך המשא ומתן.

המידע בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ משפטי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. למען הסר ספק - כל המסתמך על המידע בכתבה זו בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.
לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

מומחי משכנאות לשירותך ללא התחייבות!
שם + משפחה
נייד
דוא"ל
מעוניין ב:
שלח


חיפשת עורך דין? לשאלות בנושא לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.