www.ovdim.org.il

גיוס עובדים באינטרנט

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 2.0 מתוך 5

קשה שלא להתרשם מכך שהזירה האלקטרונית המקוונת הפכה בשנים האחרונות ל"כיכר העיר החדשה". הדברים נכונים בנוגע לכל תחומי החיים לרבות לסוגיות שונות הקשורות בשוק העבודה. לדוגמא, גיוס עובדים באינטרנט הפך בעשור האחרון לעניין של מה בכך. בעבר, מודעות דרושים וחיפוש עבודה היו שם נרדף לעמודים ספציפיים בעיתונות הכתובה. כיום, מועמדים פוטנציאליים ומבקשי עבודה יעשו את מרבית החיפוש ברשת האינטרנט.

 

      קראו עוד בתחום:

חשוב להדגיש כי החיפוש איננו נעשה רק בלוחות הדרושים ובאתרים הייעודיים. קיים חיפוש רחב ומקיף גם ברשתות חברתיות ובפורומים למיניהם. הסיבה לכך הינה פשוטה. רשת האינטרנט הפכה להיות נגישה עבור מגזרים רבים באוכלוסייה והיא מהווה על פי רוב דרך נכונה לפלח את דורשי העבודה מחד והמעסיקים מאידך. כמו כן, הכלים אשר הרשת מציעה עבור מחפשי עבודה ובעל עסקים הינם יעילים ואפקטיביים.


יתרונות גיוס עובדים באינטרנט


ובכן, גיוס עובדים באינטרנט נהנה משורה ארוכה של יתרונות. ראשית, וכפי שצוין לעיל, מועמדים ודורשי עבודה פונים כיום בשלב הראשון לחיפוש במקורות המקוונים. חיפוש זה מאפשר לאחרונים לשלוח קורות חיים מכל מקום ובכל זמן. לעיתים, אף באמצעות אפליקציות בטלפון הסלולארי. שנית, הרשת ידועה ככלי יעיל ועדכני המאפשר התמקדות בנתונים רלבנטיים על בסיס שאלות מנחות ושדות חיפוש. להלן היתרונות המרכזיים בעת גיוס עובדים באינטרנט: 

  1. עדכון קונסיסטנטי - רשת האינטרנט, בניגוד לעיתונות הכתובה, מאפשרת עדכון תדיר של מודעת הדרושים. למשל, כאשר מעסיק מסוים מפרסם מודעת דרושים למשרה, והוא מבחין כי קורות החיים המגיעות אליו אינן תואמות את דרישות התפקיד, הוא יכול בקלות רבה לשנות את המודעה בהתאם. כמו כן, במידה והמשרה אוישה, ניתן בפשטות להסירה ו/או לעדכנה. למעשה, בניגוד למודעת דרושים בעיתונות המודפסת, פרסום מודעת דרושים באינטרנט מבחינתו של המעסיק מאפשר גמישות רחבה ביותר.
  2. זמן תגובה - זמן התגובה מבחינת ההיענות והחשיפה למודעת הדרושים באינטרנט הינו קצר ביותר. התפוצה הרחבה של האינטרנט, והאפשרות לגלוש באתרים הרלבנטיים מכל מקום ובכל זמן, הופכים את זמן התגובה לעניין מרכזי בחיפוש עובדים/עבודה. כיום, אתרי אינטרנט רבים המפעילים לוחות דרושים מעניקים גם אופציות של מקסום זמן התגובה על ידי שליחת מסרונים ו/או מיילים בהתאם למשרות רלבנטיות. משרות אטרקטיביות יכולות לזכות לתגובות רבות בתוך זמן קצר בלבד ולעיתים אפילו דקות ספורות לאחר עליית המודעה לאוויר. 
  3. תפוצה - אין ספק כי כל פרסום, לרבות פרסום מודעת דרושים, נשען על מילת המפתח "תפוצה". ואכן, ככל שהתפוצה רחבה יותר, כך גם החשיפה משמעותית יותר והסיכויים להתאמה בין דורשי עבודה למעסיק גדלים. ברור אפוא כי מדובר ביתרון משמעותי שאין בלתו מבחינת ההשוואה שבין גיוס עובדים באינטרנט לבין גיוס עובדים בעיתונות הכתובה.
  4. ניהול חיפוש ובקרה - תהליכי גיוס ברשת הינם מהירים, קלים ונוחים. המעסיק יכול להגדיר מראש את האלמנטים הכרוכים במשרה ומבקש העבודה מבצע את החיפוש בהתאם. למשל, ניתן לפלח את החיפוש או המודעה על פי השכלה, היקף משרה, עבודה מהבית, ניסיון, שפות, ציפיות שכר וכדומה. ככל שהמיון מדויק יותר, כך עולה בהתאמה הסיכוי שהפניות תהינה רלבנטיות יותר. מיותר לציין כי פניות רלבנטיות תקצרנה את תהליך הגיוס ותמנע מצבים של ראיונות עבודה לא מתאימים הגורמים לבזבוז זמן הדדי, הן של דורש העבודה והן של המעסיק.  

היכן לפרסם?

 

נשאלת אפוא השאלה, איך והיכן לפרסם מודעת דרושים באינטרנט. ובכן, מבחינה זו ניתן להיעזר במספר פלטפורמות מקוונות. ראשית, במידה והעסק מפעיל אתר אינטרנט, ניתן לפרסם מודעות דרושים באתר אשר תסייע בגיוס עובדים חדשים. תופעה זו נפוצה בעיקר בחברות גדולות אשר כוח אדם עבורן הינו מצרך הנמצא בדרישה מתמדת. חשוב לציין כי מדובר גם באופציה שיכולה להיות רלבנטית עבור עסקים קטנים או עמותות העוסקות בתחומים צרים לכאורה.

 

היכנסו ללוח הדרושים של אתר עובדים!


כמו כן, המעסיק יכול לפנות כמובן גם לאתרים העוסקים בדורשי עבודה ופרסום משרות. אתרים אלה מכילים מידע רב בנוגע לאפשרויות תעסוקה וניתן למצוא בהם מאמרים, סקרים ומחקרים העוסקים בתחום. לוחות הדרושים באינטרנט יעילים בכך שהם מבצעים פילוח מדויק ביותר של אופי המשרה לעומת אופי העובד. דורשי העבודה יכולים להעלות את קורות החיים שלהם לאתר ולשלוח אותם במקביל למספר משרות רלבנטיות.


אפשרות נוספת לפרסום משרות דרושים הינה הרשתות החברתיות. פרסום סטאטוסים או פוסטים ברשתות החברתיות יוכל בהחלט להביא למענה איכותי של מועמדים רלבנטיים. היתרון המשמעותי בכך הוא שקיים קשר ישיר ואישי בין המעסיק לבין דורש המשרה, וזאת משום שהאחרון שמע על המשרה מאדם/גוף המכיר את המעסיק באופן פרטי. אין כל ספק כי הסיכויים במקרה זה ל"שידוך מוצלח" יכולים להיות גבוהים במיוחד. מעסיקים רבים מפרסמים גם משרות רלבנטיות בפורומים העוסקים בתחום הספציפי. למשל, מעסיק הזקוק לרואה חשבון יוכל לפרסם את המשרה בפורום רואי חשבון בו קיימת תנועה ערה של אנשי מקצוע העוסקים בתחום. 

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 


פסקי דין וחדשות - עבודה וקריירה

האם הגשת מועמדות לעבודה בגוף ציבורי במסגרת מכרז מחייבת חשיפת חקירה פלילית?

אדם אשר הגיש מועמדות למשרה בגוף ציבורי התבקש לחשוף מיוזמתו התנהלות חקירה פלילית כנגדו. האם מדובר בהליך חוקי? 

צומצם באופן משמעותי המידע אשר יימסר למועמדים לעבודה ממכוני מיון

בית המשפט קבע כי לא ניתן להכריח מכוני מיון למסור מידע מלא וכולל למועמד בסוף האבחון... 

עורכי דין בוגרי מכללות - 75% מכלל עורכי הדין החדשים

שלושה מכל ארבעה עורכי דין אשר יתקבלו היום (13.12) לחברות בלשכה הינם בוגרי מכללות... 

מבקר המדינה: נפוטיזם באוניברסיטת בר אילן

האם אוניברסיטת בר אילן חטאה בנפוטיזם? האם עובדים רבים באוניברסיטה הינם קרובי משפחה? 

שילוב מבוגרים בעבודה - היתרונות גדולים מהחסרונות באופן משמעותי

האם שילוב עובדים במשק הישראלי יסייע בהגדלה משמעותית של הכלכלה המקומית? לפי מכון ירושלים לחקר שווקים, התשובה לכך חיובית... 

הקמת מרכז תעסוקה עבור לוחמי צבא דרום לבנון לשעבר

משרד התמ"ת החליט לפעול למען שילוב לוחמי צבא דרום לבנון בשוק התעסוקה הישראלי... 

כניסתם של 5,000 עובדים פלשתינאים לחקלאות ולבנייה אושרה על ידי האוצר

ממשלת ישראל קיבלה החלטה לאשר את כניסתם של אלפי עובדים פלשתינאים לענפי החקלאות והבנייה במדינה... 

האם מינויים פוליטיים במפעל הפיס? האם המנכ"ל המיועד הוא מינוי פוליטי?

האם מנכ"ל מפעל הפיס המיועד הינו למעשה מינוי פוליטי של יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין? 

האם חוזרי מנכ"ל ממשרדי הבריאות והחינוך גרמו לפגיעה בחופש העיסוק?

המדינה החליטה להעסיק עובדים בשורותיה לפי חוזר מנכ"ל זמני. האם מדובר בפגיעה בחופש העיסוק של מי שאיננו עומד בתנאים הקבועים בחוזר? 

בקשה לצו מניעה כנגד מכרז פנימי ברשות השידור, האם תתקבל?

האם רשות השידור לא תוכל להוציא מכרז פנימי לאיוש משרה וזאת עד לבירור תובענה שהוגשה בעניין על ידי איתי נבו-לנדסברג? 

רישום משטרתי שגוי גרם לעיכוב משרה במשרד הביטחון

עבודתו של אדם במשרד הביטחון התעכבה בעקבות רישום משטרתי שגוי. האם מדובר בעילה לתביעה בגין הפסדי שכר? 

בנו של מנכ"ל עירייה לא ישמש בתור תובע עירוני בשל חשש לניגוד עניינים

בית הדין לעבודה קבע כי החלטה שלא לאשר מינוי קרובי משפחה ברשות מקומית התקבלה על ידי ועדת השירות כדין... 

נתונים לגבי השכר במשק בחודשים אוקטובר-אוגוסט 2011

על פי נתונים אשר מתפרסמים הבוקר מטעם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, השכר הממוצע במשך ירד בחודש אוקטובר 2011 לעומת החודש אשר קדם לו... 

דוקטרינת הבטלות היחסית בבית הדין לעבודה

מדובר בערעור של אימאם מוסלמי מיפו אשר הוגש לפתחו של בית הדין הארצי לעבודה. המערער הגיש ערעורו לאחר שתביעתו כנגד אי זכייתו במכרז מטעם המדינה, לכהן כאימאם במסגד ביפו, נדחתה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב... 

בייניש מתחה ביקורת על המתמחים - אינכם נקיי כפיים

לפני כחודש הגישו הרופאים הצעירים עתירה לבג"צ וזאת לאחר שבית הדין הארצי לעבודה קבע כי התפטרותם (אשר נעשתה, לכאורה, באופן אישי), איננה חוקית ומהווה הפרה של ההסכם אשר נחתם בין הרופאים לבין האוצר... 

ג'קי סרוב יוחזר לעבודתו באיכילוב למרות הרשעתו בלקיחת שוחד

בית המשפט המחוזי מרכז הורה לבית החולים איכילוב להחזיר את ד"ר ג'קי סרוב, המכונה "רופא המפורסמים", לעבודתו בחדר המיון... 

מכתב מתמחים בגין מבחני הלשכה במועד נובמבר 2011

לפני מספר ימים נערכו בחינות הלשכה של לשכת עורכי הדין. הבחינות, אשר בשנים האחרונות רמתן עולה, הביאו לכישלונם של כ-50% מהמתמחים... 

עתירה לבג"צ של פקיד שומה המבקש להתמנות למנהל רשות המיסים

פקיד שומה אשר מעוניין להתמנות למנהל רשות המיסים עומד להגיש ככל הנראה עתירה לבג"צ בגין אי מינויו... 

פיצוי למעסיק בעקבות פתיחת עסק מתחרה

עובדים התפטרו מעסק ופתחו עסק מתחרה. האם המעסיק יקבל פיצויים? האם מדובר ב"גניבת לקוחות" ו\או גניבת סוד מסחרי? 

האם בחירת אדם לתפקיד על בסיס מכרז הייתה נגועה במשוא פנים?

האם בית הדין לעבודה יקבל את טענותיו של אדם לכך שיש לבטל קבלתו של אחר לתפקיד במשרד החינוך על פי מכרז בשל משוא פנים? 


חיפשת עורך דין? לשאלות בנושא לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.