www.ovdim.org.il

כיצד בוחרים ביטוח חיים?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 2.0 מתוך 5

כיצד בוחרים ביטוח חיים?

יש חסכונות ואפיקי השקעה שפשוט יותר לבחור, אך ישנם גם חסכונות שהבחירה בהן היא קשה יותר, גם בשל עניינים פסיכולוגיים. אף אחד לא אוהב לחשוב על הרגע בו הוא ימות ועל מה שיקרה ליקירים שלו לאחר מכן, אך לעיתים אין ברירה.

 

לכן, בחירה של ביטוח חיים היא משימה לא פשוטה, גם בגלל ההיצע הרבה שיש בשוק וגם בגלל העניין הפסיכולוגי. בני האדם, בדרך כלל מעדיפים שלא לחשוב על המוות שלהם... אך אם כבר החלטתם לנהוג בחוכמה ולבחור ביטוח חיים, דעו כי יש כמה עניינים שתצטרכו להסדיר וכמה נושאים שתדרשו להחליט לגביהם. בכתבה זו נדון בנושא הכל כך חשוב של בחירת ביטוח חיים.

מה דורשות חברות הביטוח?

כמובן שאף חברת ביטוח לא תמכור לכם ביטוח חיים, בטרם תדע את מצבכם הבריאותי. אדם בן 70 עם בעיות בריאותיות רבות הוא סיכון גבוה מדי לחברות הביטוח וכך גם אנשים צעירים עם מחלות קיימות. לכן, כל מי שרוצה לרכוש ביטוח חיים, חייב קודם כל למלא הצהרת בריאות אודות מצבו הרפואי.

 

הצהרה זו היא חלק מרכזי מפוליסת הביטוח וכמובן שיש למלא רק פרטי אמת ובצורה המדויקת ביותר. על סמך הצהרת הבריאות, תקבע חברת הביטוח אם היא מוכנה למכור ביטוח וגם תוכל להחליט אלו החרגות להכניס לביטוח. לאחר ההצהרה הראשונית, בדרך כלל לא תידרשו להצהיר שוב על מצבכם הבריאותי בתקופת הביטוח.

 

לעיתים דורשות חברות הביטוח גם חוות דעת רפואיות או אישורים מרופאים על נושאים מסוימים. חשוב להיות אמינים במאה אחוז ולמלא את ההצהרה בצורה מדויקת, מכיוון שאם לאחר מכן (גם לאחר עשרות שנים), תגלה חברת הביטוח כי חלק מההצהרה אינה נכונה, זה עלול לעלות לכם ביוקר.

בדוק מהם הצרכים שלך ושל משפחתך

לאחר שמילאתם את הצהרת הבריאות, חשוב מאוד שתשבו עם בן או בת הזוג שלכם ותנתחו בצורה חכמה מהם הצרכים המדויקים שלכם לאור אורח החיים שלכם. אם אתם עובדים בעבודה מסוכנת, יש לתת על כך את הדעת כמובן.

 

על מנת שתקבלו את הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר עבורכם, אתם צריכים לשאול את עצמכם אילו סיכונים אתם לוקחים מדי יום, מהם הסיכויים שלכם לחלות (ובאילו מחלות), האם אתם עובדים במקצועות שיש בהם סכנה מיוחדת, מהם התחביבים שלכם (האם אתם אוהבים ספורט אתגרי למשל), האם אתם מתגוררים באזורים עם בעיות מיוחדות (זיהום אוויר, מפעלים תעשיה וכו’) ועוד. התשובות לכל השאלות הללו יעזרו לכם בבחירת ביטוח החיים המושלם עבורכם. יש לקחת בחשבון גם את ההיסטוריה הבריאותית של המשפחה שלכם כמובן.

איזה סוג ביטוח חיים לבחור?

יש כמה סוגים של ביטוחי חיים ועליכם לבחור את המתאים לכם ביותר. האם אתם צריכים ביטוח סטנדרטי, ביטוח ריסק טהור, ביטוח ריסק עם מרכיב של חיסכון או אולי בכלל ביטוח חיים באמצעות קרן הפנסיה או ביטוח המנהלים שלכם.

 

כמובן שאסור לשכוח גם את המרכיב של אובד כושר עבודה ולהכניסו לביטוח. בנוסף, עליכם להחליט אם אתם רוכשים ביטוח לתקופה מסוימת (למשל 20 שנים) או לכל החיים. אנו ממליצים בחון להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שבוחרים סוג מסוים של ביטוח חיים.

המידע בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ משפטי, כלכלי או כל ייעוץ מסוג אחר. למען הסר ספק - כל המסתמך על המידע בכתבה זו בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.

לשאלות, תגובות או הערות בנושאי דיני עבודה וזכויות לחץ/י כאן

 

קבל הצעה משתלמת - חשוב לחשוב על העתיד ...
שם + משפחה
נייד
דוא"ל
מעוניין ב:
שלח


חיפשת עורך דין? לשאלות בנושא לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.